Korzár logo Korzár

Podarilo sa nám prelomiť vlaňajšiu smolu

Prvé podujatie tohtoročnej sezóny má úspešne za sebou pretekár košického Styllexu Jozef Béreš jr., ktorý štartoval v susedom Česku na jubilejnom 40.

ročníku Mogul Rallye Šumava. Počasie i trate boli z väčšej časti pokryté snehom, a tak nemálo pripomínali nedávnu súťaž majstrovstiev sveta vo Švédsku. Výsledky týchto pretekov sa okrem českého šampionátu zaratúvali aj do FIA Európskeho pohára východ s koeficientom 5, ako je však známe, bodovať v ňom nemôžu automobily v skupine A 8 a WRC. Na šumavských tratiach sa vo veľmi sľubnej forme na začiatku sezóny ukázala slovensko-česká posádka Jozef Béreš jr. - Petr Starý na Subaru impreza Sti, ktorá si v hodnotení FIA pohára vybojovala druhú priečku a v absolútnom poradí jej patrila piata.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Počas zimných mesiacov som nenajazdil veľa tréningových kilometrov, lebo sme pripravovali nielen súťažné, ale aj tréningové auto. Obe sa nám podarilo skompletizovať asi dva týždne pred podujatím na Šumave. Tie som potom využil na prípravu a niekoľko dní pred odchodom do Česka sme už nastavovali a testovali súťažné Subaru," rozhovoril sa J. Béreš jr.

Aj preto nemal pred šumavským podujatím veľké oči a do Česka odchádzal s jediným cieľom - zajazdiť čo najlepšie. Na náročných tratiach si však počínal nad očakávanie a do novej sezóny vkročil šťastnou "nohou".

"Vôbec som nečakal, že dosiahneme takýto výrazný výsledok. Súťaž bola veľmi náročná, avšak s Petrom sme si povedali, že vlaňajšiu smolu musíme prelomiť a budeme jazdiť na výsledok. Vlani sme absolvovali málo podujatí a ani výsledky neboli podľa mojich predstáv. Samozrejme, druhé miesto vo FIA pohári Východ je na úvod sezóny veľmi cenné, potešilo hlavne nás a verím, že aj naše okolie a fanúšikov," hovorí mladý Debradčan.

SkryťVypnúť reklamu

Spoločne s Janom Kopeckým, ktorý sa vrátil so Švédska, zvádzal Bereš junior pekné súboje o každú sekundu, no v druhý deň posádka Styllexu zvoľnila tempo a udržiavala si svoje postavenie. "V prvý deň bolo na trati dosť snehu a nemali sme vhodné pneumatiky na túto trať. Aj preto našim cieľom bolo dôjsť do cieľa bez poškodenia auta, nemohli sme ísť až tak rýchlo, ako sme chceli. Verím, že keby sme mali iné pneumatiky, mohli sme atakovať aj prvé miesto," hovorí syn známeho slovenského pretekára. Úvodné podujatie a hlavne jeho výsledok naznačil, že v tomto roku bude mladý jazdec výraznejšie prehovárať do celkového hodnotenia jednotlivých pretekov. Momentálne v tíme vládne po prvých pretekoch, ktoré sa jazdili na nespevnenom povrchu a zjavne mladému pretekárovi vyhovovali, spokojnosť. Druhé miesto mu vlialo viac elánu a podľa svojich slov by rád absolvoval v rámci FIA pohára (tzv. "malej Európy") čo najviac pretekov. Zatiaľ sám nemohol povedať, koľko ich bude, pretože ešte v súčasnosti prebiehajú viaceré rokovania. "Pre tento súťažný ročník máme zatiaľ vykrytú domácu sezónu a čo bude ďalej, to sa uvidí v najbližších dňoch," vyjadril sa J. Bereš jr.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 223
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 250
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 068
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 096
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 785
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 211
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 550
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu