fáze svojho života, teda účastníci pracujú na príprave konečného produktu - toho, čo má byť výsledkom medzinárodnej spolupráce.
Presne to a ešte niečo naviec bolo cieľom projektového stretnutia skupiny z Gymnázia Poštovej s ostatnými projektantmi z Talianska, Poľska a Veľkej Británie v Londýne. Dve profesorky, PhDr. Marianna Dombrovská a PaedDr. Marta Katanová, spolu s dvomi študentkami strávili päť dní naplnených prácou a hlavne zábavou.
Pracovnou náplňou projektu Socrates/Comenius bola prezentácia Slovenska a nášho ekonomického vývoja pred a po vstupe do Európskej únie, rovnako ako príprava projektového občasníka. Ten má zmapovať prácu účastníkov na projekte, rovnako ako podať vlastný pohľad študentov - čo im projekt dal (a nielen po stránke akademickej, ale i nové kontakty a zážitky), ako ich ovplyvnil a aké poznatky z neho využívajú ďalej vo svojom štúdiu.
"Pre mňa bolo najuchvacujúcejšie vidieť ako jednotlivé kultúry dokážu spolu existovať na jednom mieste a ako sa miešajú ich zvyky. Celých päť dní sme totiž bývali v londýnskej štvrti Eastham, čo síce bývala biela štvrť, no v poslednom období sa tam nasťahovalo množstvo černochov, Indov, Pakistancov, Poliakov a ďalších," hovorí Bianka Probalová, jedna zo študentiek. "Prvý deň sme stáli na stanici metra a snažili sme sa zrátať to množstvo národností až sme po pätnástich minútach zistili, že prsty dvoch rúk nám nestačia," smeje sa Bia. "Vo zvyšné dni, keď sme nemali projektové stretnutia, sme sa túlali po Londýne, po najznámejších pamiatkach. Tie sú krásne, no hovorí sa, že keď chce človek spoznať skutočnú, neturistickú, atmosféru Londýna, musí zájsť do tých malých postranných uličiek, na čo však nebol čas."
Autor: mit
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.