symbolickom hrobe prezidenta prvej Slovenskej republiky Jozefa Tisa na Martinskom cintoríne v Bratislave a vyvrcholilo na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom.
Organizátori zo Slovenskej pospolitosti - národnej strany (SP-NS), ako sa sami označujú, s novinármi príliš nekomunikovali. Vo svojom tzv. programovom vyhlásení sa však ani tentoraz nezdržali ostrých verbálnych útokov proti národnostným menšinám, Rómom a Židom. Práve pre "neprispôsobivých" navrhujú tresty prácou. Vodca Pospolitosti Marián Kotleba nepredpokladá, že by sa SP-NS uchádzala o priazeň voličov v parlamentných voľbách. Slovenskú národnú stranu s vedením, aké je v súčasnosti, rovnako nepodporia, pretože ich považujú za "zradcov národa".
Pri hrobe Tisu sa zišlo o 11. hodine približne 200 ľudí, takmer 60 z nich malo na sebe oblečené fašizujúce čierne uniformy. Išlo väčšinou o mladíkov s vyholenými lebkami. Na cintorín prišli aj pamätníci. K Tisovmu hrobu položili veniec so slovenským znakom a po prejave, v ktorom pripomenuli "historický" význam vojnového slovenského štátu, prvého štátneho útvaru Slovákov od Veľkej Moravy, sa vydali na pochod k Prezidentskému palácu. Na čele ich sprievodu boli dve policajné autá s majákmi, uzatvárali ho tri rovnaké vozidlá. Pripravení boli aj psovodi a skupina ťažkoodencov. Policajti po ceste usmerňovali sprievod a odkláňali dopravu.
"Oslavy" výročia vzniku vojnového štátu, ktoré si pripomenieme v pondelok 14. marca, monitorovala polícia. Policajné hliadky boli nastúpené okolo cintorína, prítomná bola aj jazdecká polícia. Akcia bola podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru Silvie Mihálikovej riadne nahlásená.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.