Korzár logo Korzár
Utorok, 29. september, 2020 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky

Jarošova vytúžená pieseň s Katkou nevyšla

V piatkovom finálovom hľadaní slovenskej SuperStar sa súťažilo v kategórii duetá. Piatkové výkony finalistov v duetách zhodnotili renomovaní hlasoví

pedagógovia Lenka Pauliková a Jaroslav Žigo.

Zdenka Predná, Katka Koščová:

obe si strihli aj falošný tón

Lenka Pauliková: "Najväčším pozitívom duetu bola súhra speváčok. V spoločných pasážach výborne ladili a vzájomne sa dopĺňali. Horšie to bolo v sólových častiach, kde hlavne v nižších polohách mali obe (výraznejšie Zdenka) problém. Obe sa istejšie pohybujú v strednej a vyššej polohe, tam ich hlasy znejú plnšie, farebnejšie a sú intonačne istejšie. Veľmi ma zaujala improvizácia na záver - to im naozaj vyšlo!"

Jaroslav Žigo: "Odspievali vyrovnanú spevácku partiu. V prvej slohe bola falošnejšia Koščová, v ďalšej za ňou nezaostávala Predná. Zaujímavé je, že refrény mali podstatne zosúladenejšie, čo sa nedá povedať o znášanlivosti farby hlasov."

Ako Paul McCartney a Michael Jackson - Say, say, say.

Miro Jaroš, Robo Mikla:

spolu im to vôbec neladilo

Pauliková: "Z duetu som mala rozpačitý dojem. V sólových častiach sa objavili u Mira pekné momenty, znelejšie tóny, no frázu často nezvládol a skončil často falošne. Úplne čisto a farebne pekne znel jeho falzet. Robov výkon bol vyrovnanejší, bez vážnejších chýb. Horšie to bolo s ladením v spoločných refrénoch, ktoré zneli väčšinou veľmi falošne. Ich hlasy moc farebne neladia."

Žigo: "Slohy vynikli hlavne u Miklu, v rámci jeho možností boli zaspievané dobre. V refrénoch sa však šikovne schoval pod Jarošov hlas, ktorému tak vlastne umožnil prejaviť sa v horšom svetle. Komunikácia bola jednostranná. Jaroš so strachom a rešpektom načahoval ruku k Miklovi, ten si ho však vôbec nevšímal, čo sa prejavilo na nejednotnom rytmizovaní a frázovaní."

Ako Zucchero a Paul Young - Senza Una Dona.

Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda:

dobrý spev si žiadal aj temperament

Pauliková: "Martina zvládla svoj part absolútne profesionálne, bez akéhokoľvek zaváhania. Podľa mňa to bol v ten večer jej najlepší výkon. Tomáš pri nej pôsobil trochu placho, chvíľami nežne flegmaticky a neviem posúdiť, či to bol zámer, alebo prejav neistoty. Ich hlasy farebne však spolu pekne ladili a aj divadielko pre obecenstvo bolo veľmi milé."

Žigo: "Duet je spojenie dvoch speváckych kvalít, v tomto takzvanom manželstve bol pod papučou Bezdeda s hlavným nedostatkom v dikcii anglického textu. Jeho silnou stránkou je spievanie v slovenčine. Martina nevyužila šancu preniesť na seba trochu Bezdedovho šarmu a bezhraničnej úprimnosti, jej úsmevy boli strojené, vnútorne naďalej zostala chladným vodcom. Celkový dojem: Chcelo to viac temperamentu, rockovej hravosti."

Ako Chris Norman, Suzi Quatro - Stumblin In.

Miro Jaroš, Katka Koščová:

jeden z najhorších duetov večera

Pauliková: "Táto pomerne jednoduchá pieseň spôsobila Mirovi a Katke dosť problémov, zaspievať čisto dvojhlas v refréne sa im nepodarilo vari ani raz. Svetlejšou stránkou boli sólové party, hlavne v začiatočných frázach. Hneď prvý dvojhlas však odhalil slabú stránku tohto páru - aj vzájomné ladenie. Ťažko posúdiť, kto mal na tom väčší podiel viny, mám pocit, že skôr Miro - svojím neistým tónom. Výsledok neznel dobre."

Žigo: "Jeden z najhoršie zaspievaných duetov. Popri toľkej falošnosti sa ťažko dalo zhodnotiť všetko ostatné. Spevácke trápenie som preto vnímal ako príjemne vyzerajúci zamilovaný pár. Nechápem však, ako môže pieseň zhodnotiť predseda poroty, ktorý podľa svojho vyjadrenia nič nepočul. Alebo že by sa prejavil jeho alibizmus?"

Ako Žbirka a Kirschnerová - Oh me, oh my.

Zdenka Predná a Tomáš Bezdeda:

najlepší výkon bez falošných momentov

Pauliková: "Duet mi pripadal po všetkých stránkach najvydarenejší. V prvom rade mám pocit, že obom interpretom výrazne pomohla interpretácia v slovenčine. Text priniesol prirodzený výraz, celkový dojem bol presvedčivý a profesionálny. Hlasy oboch zneli veľmi vyrovnane, farebne pekne v sólach i v dvojhlasoch a nepostrehla som žiadne falošné tóny (u Zdenky asi prvýkrát). U oboch to bol určite najlepší výkon v ten večer a ako celok obstáli výborne i v porovnaní s pôvodnými interpretmi."

Žigo: "Obdivujem ich odvahu pri výbere skladby, lebo je to jeden z najkrajších a najťažších duetov s vynikajúcimi interpretmi Mirom Žbirkom a Marikou Gombitovou. Keď zoberieme do úvahy spevácku vyspelosť a naturálnu techniku Bezdedu a Prednej, tak zvládli tento duet nad očakávanie dobre po každej stránke. Intonačné, rytmické a artikulačné chyby či nedostatky vo frázovaní sú nepodstatné - a, nakoniec, nebolo ich tam až tak veľa, bolo už aj horšie. Tento pár ma veľmi potešil po každej stránke."

Ako Žbirka a Gombitová - V slepých uličkách.

Robo Mikla, Martina Šindlerová:

Robo horšie, Martina nepresvedčivo

Pauliková: "Duet bol pre Roba ťažkou skúškou. Ocitol sa - čo sa týka tóniny i žánru - mimo svojich prirodzených dispozícií. Nízka tónina a melodické vedenie frázy ho obrali o jeho rockovo znelý tón, a tak nemohol konkurovať znelému hlasu Martiny, ktorej poloha naopak sedela. Výsledok bol preto nevyrovnaný, značne v prospech Martiny. Hoci u Roba sa objavila aj pekná, zamatová farba hlasu, mäkkosť a cit, ktorý doteraz neukázal. Záver bol dosť rozpačitý."

Žigo: "Chytili sa až v druhej polovičke skladby. Prekvapilo ma, že aj taká skúsená a vyspelá speváčka, ako je Martina, nemala úplne presvedčivú intonáciu. Pod výkon Roba Miklu sa podpísalo nielen to, že mu nesedela tónina, ale aj to, že pristupoval k celému spievaniu s Martinou s veľkým rešpektom a zodpovednosťou. Bolo by to lepšie, keby pôsobil spontánne a uvoľnene, tak ako v predošlých kolách. Chýbala mu jeho typická výbojnosť."

Ako Kuly z Desmodu a Smatanová: Pár dní.

Martina Šindlerová, Katka Koščová:

spevácky súboj so slušným výsledkom

Pauliková: "Stretli sa dve vynikajúce speváčky, chvíľami som mala pocit, že ide o spevácke preteky - v pozitívnom slova zmysle! Pieseň mala potrebný drive, hlasy oboch zneli v sólach i v spoločných pasážach s absolútnou istotou, výborne ladili, spievali s patričným nasadením. No Katka pôsobila trochu dravšie, i keď rozdiel nebol výrazný. Katke sadla tá pieseň v piatok najviac. Len v závere upadla vystavaná atmosféra."

Žigo: "Veľmi dobré speváčky predviedli skôr spevácky súboj, s ktorým však mohli počkať až do finále. Aj keď celkový dojem bol vďaka veľkému hitu dobrý. Nedostatky boli rovnaké u oboch: nejednotné frázovanie, nejednotná výstavba a predstava o obsahu skladby, nie bezchybná intonácia. Vyvolávalo to dojem, že ich hlasy sa k sebe nehodia."

Ako dve Cher: The shoop shoop song.

Zdenka Predná, Miro Jaroš:

najpôsobivejší zážitok večera

Pauliková: "Tento neľahký duet bol pre mňa celkom príjemným prekvapením zo strany oboch interpretov. Pre Mira to bolo v ten večer po všetkých stránkach najvydarenejšie číslo. Až na pár tónov, ktoré občas ušli obom, to boli pekné spevácke výkony a u Mira som dokonca počula prvýkrát plný, opretý tón v najvyššej sólovej pasáži piesne! Ak to myslí so spevom vážne, mal by začať technicky pracovať na hlase - aby nadobudol tónovú aj intonačnú istotu, ktorá mu zatiaľ chýba."

Žigo: "Duet patril medzi najkrajšie zážitky večera. Tu bolo vidieť, o čom je spievanie vo dvojici. Jaroš a Predná nepatria medzi najvirtuóznejších a najlepších spevákov súťaže, ich dispozície a atribúty - intonácia, rytmus, technika, atak ďalej - sú skôr priemerné. Určite aj zásluhou dobre vybratej skladby vznikol jeden z najlepších a najpôsobivejších výkonov. Bol to vyrovnaný pár so všetkými plusmi a mínusmi a nesúhlasím s hodnotením Haberu a Lučeniča, že prvé husle hrala Zdenka."

Ako Youssou n'Dour and Neneh Cherry: 7 seconds.

Tomáš Bezdeda, Robo Mikla:

najlepší zabávači večera

Pauliková: "Číslo, vhodne zaradené na záver, bolo zábavným odľahčením večera. Tomášovi trochu robilo problém ladenie, ktoré spôsobila vysoká poloha jeho partu, celkovo chalani predviedli vtipnú spevácko-tanečnú šou, ktorú by som nerada prísne odborne hodnotila."

Žigo: "Šlo o zábavu a šou, Mikla a Bezdeda boli najlepší zabávači večera, ak nie celého doterajšieho priebehu súťaže. Pri takýchto učenlivých a vynikajúcich žiakoch-zabávačoch je smiešne zaoberať sa hodnotením nepodstatných vecí, ako je intonácia či rytmus."

Ako Věra Bílá a Vidiek: Ó, maňo.

(mt, hab)

Foto: TASR

foto do čísla, koktejl, 14 03 domaci

Text k foto:

1. predna, jaros TASR: Najpôsobivejší zážitok večera!

2. mikla, bezdeda TASR: Najlepší zabávači

3. katka, martina TASR: Katka pôsobila dravšie

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 3. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.
 4. Home (ale aj) Office
 5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 6. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
 7. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
 8. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
 9. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 10. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 1. Brick Award 2020: Pocta kvalitnej tehlovej architektúre
 2. Union prepláca doplatky za lieky do 18 rokov neobmedzene
 3. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
 4. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
 5. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
 6. Digitalizácia prinesie zmeny v doručovaní dobierok
 7. Silnú imunitu bez týchto troch látok nedosiahnete
 8. Každý komín potrebuje svoj domov!
 9. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 10. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 20 093
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 19 476
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 17 886
 4. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 12 517
 5. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 11 781
 6. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy 10 865
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 656
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 534
 9. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 506
 10. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 471
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Severovýchod Slovenska zasiahnu výdatné dažde

Meteorológovia vydali výstrahy na stredu a štvrtok.

Ilustračné foto.

V ošetrovateľskom centre v Humennom je 54 prípadov Covid-19

Koronavírus potvrdili u 31 klientov a 23 zamestnancov.

V Ošetrovateľskom centre na Lipovej ulici v Humennom sú na ochorenie Covid – 19 pozitívne testovaní pacienti aj klienti.

Po protidrogovej akcii Firma obvinila polícia sedem ľudí

Drogy mali pašovať z Ukrajiny na Slovensko a tu ich predávať.

Mestský úrad v Prešove zažíva veľké personálne výmeny.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rozhovor s bývalým šéfom New York Times

Thompson z NYT: Buď zmenu prijmete, alebo vás pochová

Najhoršie je, ak si z konferencie zoberiete niečo ako recept: mali by sme urobiť to, čo urobili New York Times. Rozmýšľajte nad vaším vlastným trhom.

Mark Thompson.
Marseillské kaviarne sa zatvárajú.
Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Covid-19 má ďalšiu obeť, biskupom sa nepozdáva zákaz bohoslužieb (minúta po minúte)

Kňažko je s Covid-19 v nemocnici, odhalili ohnisko nákazy v ošetrovateľskom centre v Humennom.

Na bohoslužby v Dóme sv. Alžbety sa dá ísť len s rúškom.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop