Korzár logo Korzár
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Jarošova vytúžená pieseň s Katkou nevyšla

V piatkovom finálovom hľadaní slovenskej SuperStar sa súťažilo v kategórii duetá. Piatkové výkony finalistov v duetách zhodnotili renomovaní hlasoví

pedagógovia Lenka Pauliková a Jaroslav Žigo.

Zdenka Predná, Katka Koščová:

obe si strihli aj falošný tón

Lenka Pauliková: "Najväčším pozitívom duetu bola súhra speváčok. V spoločných pasážach výborne ladili a vzájomne sa dopĺňali. Horšie to bolo v sólových častiach, kde hlavne v nižších polohách mali obe (výraznejšie Zdenka) problém. Obe sa istejšie pohybujú v strednej a vyššej polohe, tam ich hlasy znejú plnšie, farebnejšie a sú intonačne istejšie. Veľmi ma zaujala improvizácia na záver - to im naozaj vyšlo!"

Jaroslav Žigo: "Odspievali vyrovnanú spevácku partiu. V prvej slohe bola falošnejšia Koščová, v ďalšej za ňou nezaostávala Predná. Zaujímavé je, že refrény mali podstatne zosúladenejšie, čo sa nedá povedať o znášanlivosti farby hlasov."

Ako Paul McCartney a Michael Jackson - Say, say, say.

Miro Jaroš, Robo Mikla:

spolu im to vôbec neladilo

Pauliková: "Z duetu som mala rozpačitý dojem. V sólových častiach sa objavili u Mira pekné momenty, znelejšie tóny, no frázu často nezvládol a skončil často falošne. Úplne čisto a farebne pekne znel jeho falzet. Robov výkon bol vyrovnanejší, bez vážnejších chýb. Horšie to bolo s ladením v spoločných refrénoch, ktoré zneli väčšinou veľmi falošne. Ich hlasy moc farebne neladia."

Žigo: "Slohy vynikli hlavne u Miklu, v rámci jeho možností boli zaspievané dobre. V refrénoch sa však šikovne schoval pod Jarošov hlas, ktorému tak vlastne umožnil prejaviť sa v horšom svetle. Komunikácia bola jednostranná. Jaroš so strachom a rešpektom načahoval ruku k Miklovi, ten si ho však vôbec nevšímal, čo sa prejavilo na nejednotnom rytmizovaní a frázovaní."

Ako Zucchero a Paul Young - Senza Una Dona.

Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda:

dobrý spev si žiadal aj temperament

Pauliková: "Martina zvládla svoj part absolútne profesionálne, bez akéhokoľvek zaváhania. Podľa mňa to bol v ten večer jej najlepší výkon. Tomáš pri nej pôsobil trochu placho, chvíľami nežne flegmaticky a neviem posúdiť, či to bol zámer, alebo prejav neistoty. Ich hlasy farebne však spolu pekne ladili a aj divadielko pre obecenstvo bolo veľmi milé."

Žigo: "Duet je spojenie dvoch speváckych kvalít, v tomto takzvanom manželstve bol pod papučou Bezdeda s hlavným nedostatkom v dikcii anglického textu. Jeho silnou stránkou je spievanie v slovenčine. Martina nevyužila šancu preniesť na seba trochu Bezdedovho šarmu a bezhraničnej úprimnosti, jej úsmevy boli strojené, vnútorne naďalej zostala chladným vodcom. Celkový dojem: Chcelo to viac temperamentu, rockovej hravosti."

Ako Chris Norman, Suzi Quatro - Stumblin In.

Miro Jaroš, Katka Koščová:

jeden z najhorších duetov večera

Pauliková: "Táto pomerne jednoduchá pieseň spôsobila Mirovi a Katke dosť problémov, zaspievať čisto dvojhlas v refréne sa im nepodarilo vari ani raz. Svetlejšou stránkou boli sólové party, hlavne v začiatočných frázach. Hneď prvý dvojhlas však odhalil slabú stránku tohto páru - aj vzájomné ladenie. Ťažko posúdiť, kto mal na tom väčší podiel viny, mám pocit, že skôr Miro - svojím neistým tónom. Výsledok neznel dobre."

Žigo: "Jeden z najhoršie zaspievaných duetov. Popri toľkej falošnosti sa ťažko dalo zhodnotiť všetko ostatné. Spevácke trápenie som preto vnímal ako príjemne vyzerajúci zamilovaný pár. Nechápem však, ako môže pieseň zhodnotiť predseda poroty, ktorý podľa svojho vyjadrenia nič nepočul. Alebo že by sa prejavil jeho alibizmus?"

Ako Žbirka a Kirschnerová - Oh me, oh my.

Zdenka Predná a Tomáš Bezdeda:

najlepší výkon bez falošných momentov

Pauliková: "Duet mi pripadal po všetkých stránkach najvydarenejší. V prvom rade mám pocit, že obom interpretom výrazne pomohla interpretácia v slovenčine. Text priniesol prirodzený výraz, celkový dojem bol presvedčivý a profesionálny. Hlasy oboch zneli veľmi vyrovnane, farebne pekne v sólach i v dvojhlasoch a nepostrehla som žiadne falošné tóny (u Zdenky asi prvýkrát). U oboch to bol určite najlepší výkon v ten večer a ako celok obstáli výborne i v porovnaní s pôvodnými interpretmi."

Žigo: "Obdivujem ich odvahu pri výbere skladby, lebo je to jeden z najkrajších a najťažších duetov s vynikajúcimi interpretmi Mirom Žbirkom a Marikou Gombitovou. Keď zoberieme do úvahy spevácku vyspelosť a naturálnu techniku Bezdedu a Prednej, tak zvládli tento duet nad očakávanie dobre po každej stránke. Intonačné, rytmické a artikulačné chyby či nedostatky vo frázovaní sú nepodstatné - a, nakoniec, nebolo ich tam až tak veľa, bolo už aj horšie. Tento pár ma veľmi potešil po každej stránke."

Ako Žbirka a Gombitová - V slepých uličkách.

Robo Mikla, Martina Šindlerová:

Robo horšie, Martina nepresvedčivo

Pauliková: "Duet bol pre Roba ťažkou skúškou. Ocitol sa - čo sa týka tóniny i žánru - mimo svojich prirodzených dispozícií. Nízka tónina a melodické vedenie frázy ho obrali o jeho rockovo znelý tón, a tak nemohol konkurovať znelému hlasu Martiny, ktorej poloha naopak sedela. Výsledok bol preto nevyrovnaný, značne v prospech Martiny. Hoci u Roba sa objavila aj pekná, zamatová farba hlasu, mäkkosť a cit, ktorý doteraz neukázal. Záver bol dosť rozpačitý."

Žigo: "Chytili sa až v druhej polovičke skladby. Prekvapilo ma, že aj taká skúsená a vyspelá speváčka, ako je Martina, nemala úplne presvedčivú intonáciu. Pod výkon Roba Miklu sa podpísalo nielen to, že mu nesedela tónina, ale aj to, že pristupoval k celému spievaniu s Martinou s veľkým rešpektom a zodpovednosťou. Bolo by to lepšie, keby pôsobil spontánne a uvoľnene, tak ako v predošlých kolách. Chýbala mu jeho typická výbojnosť."

Ako Kuly z Desmodu a Smatanová: Pár dní.

Martina Šindlerová, Katka Koščová:

spevácky súboj so slušným výsledkom

Pauliková: "Stretli sa dve vynikajúce speváčky, chvíľami som mala pocit, že ide o spevácke preteky - v pozitívnom slova zmysle! Pieseň mala potrebný drive, hlasy oboch zneli v sólach i v spoločných pasážach s absolútnou istotou, výborne ladili, spievali s patričným nasadením. No Katka pôsobila trochu dravšie, i keď rozdiel nebol výrazný. Katke sadla tá pieseň v piatok najviac. Len v závere upadla vystavaná atmosféra."

Žigo: "Veľmi dobré speváčky predviedli skôr spevácky súboj, s ktorým však mohli počkať až do finále. Aj keď celkový dojem bol vďaka veľkému hitu dobrý. Nedostatky boli rovnaké u oboch: nejednotné frázovanie, nejednotná výstavba a predstava o obsahu skladby, nie bezchybná intonácia. Vyvolávalo to dojem, že ich hlasy sa k sebe nehodia."

Ako dve Cher: The shoop shoop song.

Zdenka Predná, Miro Jaroš:

najpôsobivejší zážitok večera

Pauliková: "Tento neľahký duet bol pre mňa celkom príjemným prekvapením zo strany oboch interpretov. Pre Mira to bolo v ten večer po všetkých stránkach najvydarenejšie číslo. Až na pár tónov, ktoré občas ušli obom, to boli pekné spevácke výkony a u Mira som dokonca počula prvýkrát plný, opretý tón v najvyššej sólovej pasáži piesne! Ak to myslí so spevom vážne, mal by začať technicky pracovať na hlase - aby nadobudol tónovú aj intonačnú istotu, ktorá mu zatiaľ chýba."

Žigo: "Duet patril medzi najkrajšie zážitky večera. Tu bolo vidieť, o čom je spievanie vo dvojici. Jaroš a Predná nepatria medzi najvirtuóznejších a najlepších spevákov súťaže, ich dispozície a atribúty - intonácia, rytmus, technika, atak ďalej - sú skôr priemerné. Určite aj zásluhou dobre vybratej skladby vznikol jeden z najlepších a najpôsobivejších výkonov. Bol to vyrovnaný pár so všetkými plusmi a mínusmi a nesúhlasím s hodnotením Haberu a Lučeniča, že prvé husle hrala Zdenka."

Ako Youssou n'Dour and Neneh Cherry: 7 seconds.

Tomáš Bezdeda, Robo Mikla:

najlepší zabávači večera

Pauliková: "Číslo, vhodne zaradené na záver, bolo zábavným odľahčením večera. Tomášovi trochu robilo problém ladenie, ktoré spôsobila vysoká poloha jeho partu, celkovo chalani predviedli vtipnú spevácko-tanečnú šou, ktorú by som nerada prísne odborne hodnotila."

Žigo: "Šlo o zábavu a šou, Mikla a Bezdeda boli najlepší zabávači večera, ak nie celého doterajšieho priebehu súťaže. Pri takýchto učenlivých a vynikajúcich žiakoch-zabávačoch je smiešne zaoberať sa hodnotením nepodstatných vecí, ako je intonácia či rytmus."

Ako Věra Bílá a Vidiek: Ó, maňo.

(mt, hab)

Foto: TASR

foto do čísla, koktejl, 14 03 domaci

Text k foto:

1. predna, jaros TASR: Najpôsobivejší zážitok večera!

2. mikla, bezdeda TASR: Najlepší zabávači

3. katka, martina TASR: Katka pôsobila dravšie

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 3. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 7. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 7 455
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 621
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 5 688
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 297
 5. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 3 009
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 869
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 799
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 292
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 1 898
 10. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 817
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračná fotografia.

Generálny riaditeľ Milan Veselý o minimálnych kompenzáciách vlády.


17. sep
René Andrle.

Rozhovor so športovým riaditeľom tímu Israel Start-Up Nation.


12 h
Do medzinárodného prieskumu Dunaja sa zapojilo 13 európskych krajín.

Z liečiv prúdiacich do tokov začínajú vodné živočíchy meniť svoje správanie.


17. sep
OTP. Táto skratka je aktuálne nalepená na viacerých vývesných tabuliach podnikov.

Obchody si môžu vybrať režim.


10 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu