Korzár logo Korzár
Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Jarošova vytúžená pieseň s Katkou nevyšla

V piatkovom finálovom hľadaní slovenskej SuperStar sa súťažilo v kategórii duetá. Piatkové výkony finalistov v duetách zhodnotili renomovaní hlasoví

pedagógovia Lenka Pauliková a Jaroslav Žigo.

Zdenka Predná, Katka Koščová:

obe si strihli aj falošný tón

Lenka Pauliková: "Najväčším pozitívom duetu bola súhra speváčok. V spoločných pasážach výborne ladili a vzájomne sa dopĺňali. Horšie to bolo v sólových častiach, kde hlavne v nižších polohách mali obe (výraznejšie Zdenka) problém. Obe sa istejšie pohybujú v strednej a vyššej polohe, tam ich hlasy znejú plnšie, farebnejšie a sú intonačne istejšie. Veľmi ma zaujala improvizácia na záver - to im naozaj vyšlo!"

Jaroslav Žigo: "Odspievali vyrovnanú spevácku partiu. V prvej slohe bola falošnejšia Koščová, v ďalšej za ňou nezaostávala Predná. Zaujímavé je, že refrény mali podstatne zosúladenejšie, čo sa nedá povedať o znášanlivosti farby hlasov."

Ako Paul McCartney a Michael Jackson - Say, say, say.

Miro Jaroš, Robo Mikla:

spolu im to vôbec neladilo

Pauliková: "Z duetu som mala rozpačitý dojem. V sólových častiach sa objavili u Mira pekné momenty, znelejšie tóny, no frázu často nezvládol a skončil často falošne. Úplne čisto a farebne pekne znel jeho falzet. Robov výkon bol vyrovnanejší, bez vážnejších chýb. Horšie to bolo s ladením v spoločných refrénoch, ktoré zneli väčšinou veľmi falošne. Ich hlasy moc farebne neladia."

Žigo: "Slohy vynikli hlavne u Miklu, v rámci jeho možností boli zaspievané dobre. V refrénoch sa však šikovne schoval pod Jarošov hlas, ktorému tak vlastne umožnil prejaviť sa v horšom svetle. Komunikácia bola jednostranná. Jaroš so strachom a rešpektom načahoval ruku k Miklovi, ten si ho však vôbec nevšímal, čo sa prejavilo na nejednotnom rytmizovaní a frázovaní."

Ako Zucchero a Paul Young - Senza Una Dona.

Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda:

dobrý spev si žiadal aj temperament

Pauliková: "Martina zvládla svoj part absolútne profesionálne, bez akéhokoľvek zaváhania. Podľa mňa to bol v ten večer jej najlepší výkon. Tomáš pri nej pôsobil trochu placho, chvíľami nežne flegmaticky a neviem posúdiť, či to bol zámer, alebo prejav neistoty. Ich hlasy farebne však spolu pekne ladili a aj divadielko pre obecenstvo bolo veľmi milé."

Žigo: "Duet je spojenie dvoch speváckych kvalít, v tomto takzvanom manželstve bol pod papučou Bezdeda s hlavným nedostatkom v dikcii anglického textu. Jeho silnou stránkou je spievanie v slovenčine. Martina nevyužila šancu preniesť na seba trochu Bezdedovho šarmu a bezhraničnej úprimnosti, jej úsmevy boli strojené, vnútorne naďalej zostala chladným vodcom. Celkový dojem: Chcelo to viac temperamentu, rockovej hravosti."

Ako Chris Norman, Suzi Quatro - Stumblin In.

Miro Jaroš, Katka Koščová:

jeden z najhorších duetov večera

Pauliková: "Táto pomerne jednoduchá pieseň spôsobila Mirovi a Katke dosť problémov, zaspievať čisto dvojhlas v refréne sa im nepodarilo vari ani raz. Svetlejšou stránkou boli sólové party, hlavne v začiatočných frázach. Hneď prvý dvojhlas však odhalil slabú stránku tohto páru - aj vzájomné ladenie. Ťažko posúdiť, kto mal na tom väčší podiel viny, mám pocit, že skôr Miro - svojím neistým tónom. Výsledok neznel dobre."

Žigo: "Jeden z najhoršie zaspievaných duetov. Popri toľkej falošnosti sa ťažko dalo zhodnotiť všetko ostatné. Spevácke trápenie som preto vnímal ako príjemne vyzerajúci zamilovaný pár. Nechápem však, ako môže pieseň zhodnotiť predseda poroty, ktorý podľa svojho vyjadrenia nič nepočul. Alebo že by sa prejavil jeho alibizmus?"

Ako Žbirka a Kirschnerová - Oh me, oh my.

Zdenka Predná a Tomáš Bezdeda:

najlepší výkon bez falošných momentov

Pauliková: "Duet mi pripadal po všetkých stránkach najvydarenejší. V prvom rade mám pocit, že obom interpretom výrazne pomohla interpretácia v slovenčine. Text priniesol prirodzený výraz, celkový dojem bol presvedčivý a profesionálny. Hlasy oboch zneli veľmi vyrovnane, farebne pekne v sólach i v dvojhlasoch a nepostrehla som žiadne falošné tóny (u Zdenky asi prvýkrát). U oboch to bol určite najlepší výkon v ten večer a ako celok obstáli výborne i v porovnaní s pôvodnými interpretmi."

Žigo: "Obdivujem ich odvahu pri výbere skladby, lebo je to jeden z najkrajších a najťažších duetov s vynikajúcimi interpretmi Mirom Žbirkom a Marikou Gombitovou. Keď zoberieme do úvahy spevácku vyspelosť a naturálnu techniku Bezdedu a Prednej, tak zvládli tento duet nad očakávanie dobre po každej stránke. Intonačné, rytmické a artikulačné chyby či nedostatky vo frázovaní sú nepodstatné - a, nakoniec, nebolo ich tam až tak veľa, bolo už aj horšie. Tento pár ma veľmi potešil po každej stránke."

Ako Žbirka a Gombitová - V slepých uličkách.

Robo Mikla, Martina Šindlerová:

Robo horšie, Martina nepresvedčivo

Pauliková: "Duet bol pre Roba ťažkou skúškou. Ocitol sa - čo sa týka tóniny i žánru - mimo svojich prirodzených dispozícií. Nízka tónina a melodické vedenie frázy ho obrali o jeho rockovo znelý tón, a tak nemohol konkurovať znelému hlasu Martiny, ktorej poloha naopak sedela. Výsledok bol preto nevyrovnaný, značne v prospech Martiny. Hoci u Roba sa objavila aj pekná, zamatová farba hlasu, mäkkosť a cit, ktorý doteraz neukázal. Záver bol dosť rozpačitý."

Žigo: "Chytili sa až v druhej polovičke skladby. Prekvapilo ma, že aj taká skúsená a vyspelá speváčka, ako je Martina, nemala úplne presvedčivú intonáciu. Pod výkon Roba Miklu sa podpísalo nielen to, že mu nesedela tónina, ale aj to, že pristupoval k celému spievaniu s Martinou s veľkým rešpektom a zodpovednosťou. Bolo by to lepšie, keby pôsobil spontánne a uvoľnene, tak ako v predošlých kolách. Chýbala mu jeho typická výbojnosť."

Ako Kuly z Desmodu a Smatanová: Pár dní.

Martina Šindlerová, Katka Koščová:

spevácky súboj so slušným výsledkom

Pauliková: "Stretli sa dve vynikajúce speváčky, chvíľami som mala pocit, že ide o spevácke preteky - v pozitívnom slova zmysle! Pieseň mala potrebný drive, hlasy oboch zneli v sólach i v spoločných pasážach s absolútnou istotou, výborne ladili, spievali s patričným nasadením. No Katka pôsobila trochu dravšie, i keď rozdiel nebol výrazný. Katke sadla tá pieseň v piatok najviac. Len v závere upadla vystavaná atmosféra."

Žigo: "Veľmi dobré speváčky predviedli skôr spevácky súboj, s ktorým však mohli počkať až do finále. Aj keď celkový dojem bol vďaka veľkému hitu dobrý. Nedostatky boli rovnaké u oboch: nejednotné frázovanie, nejednotná výstavba a predstava o obsahu skladby, nie bezchybná intonácia. Vyvolávalo to dojem, že ich hlasy sa k sebe nehodia."

Ako dve Cher: The shoop shoop song.

Zdenka Predná, Miro Jaroš:

najpôsobivejší zážitok večera

Pauliková: "Tento neľahký duet bol pre mňa celkom príjemným prekvapením zo strany oboch interpretov. Pre Mira to bolo v ten večer po všetkých stránkach najvydarenejšie číslo. Až na pár tónov, ktoré občas ušli obom, to boli pekné spevácke výkony a u Mira som dokonca počula prvýkrát plný, opretý tón v najvyššej sólovej pasáži piesne! Ak to myslí so spevom vážne, mal by začať technicky pracovať na hlase - aby nadobudol tónovú aj intonačnú istotu, ktorá mu zatiaľ chýba."

Žigo: "Duet patril medzi najkrajšie zážitky večera. Tu bolo vidieť, o čom je spievanie vo dvojici. Jaroš a Predná nepatria medzi najvirtuóznejších a najlepších spevákov súťaže, ich dispozície a atribúty - intonácia, rytmus, technika, atak ďalej - sú skôr priemerné. Určite aj zásluhou dobre vybratej skladby vznikol jeden z najlepších a najpôsobivejších výkonov. Bol to vyrovnaný pár so všetkými plusmi a mínusmi a nesúhlasím s hodnotením Haberu a Lučeniča, že prvé husle hrala Zdenka."

Ako Youssou n'Dour and Neneh Cherry: 7 seconds.

Tomáš Bezdeda, Robo Mikla:

najlepší zabávači večera

Pauliková: "Číslo, vhodne zaradené na záver, bolo zábavným odľahčením večera. Tomášovi trochu robilo problém ladenie, ktoré spôsobila vysoká poloha jeho partu, celkovo chalani predviedli vtipnú spevácko-tanečnú šou, ktorú by som nerada prísne odborne hodnotila."

Žigo: "Šlo o zábavu a šou, Mikla a Bezdeda boli najlepší zabávači večera, ak nie celého doterajšieho priebehu súťaže. Pri takýchto učenlivých a vynikajúcich žiakoch-zabávačoch je smiešne zaoberať sa hodnotením nepodstatných vecí, ako je intonácia či rytmus."

Ako Věra Bílá a Vidiek: Ó, maňo.

(mt, hab)

Foto: TASR

foto do čísla, koktejl, 14 03 domaci

Text k foto:

1. predna, jaros TASR: Najpôsobivejší zážitok večera!

2. mikla, bezdeda TASR: Najlepší zabávači

3. katka, martina TASR: Katka pôsobila dravšie

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 2. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 4. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 5. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 811
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 995
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 953
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 601
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 4 141
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 887
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 766
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 497

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 2. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 3. Štefan Vidlár: KET
 4. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky ani na krok
 5. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 6. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 7. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 8. Jakub Konečný: UKRAJINA PRIPOJILA 21 RUSKÝCH OBLASTÍ
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 598
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 775
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 675
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 5 121
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 707
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 909
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 421
 8. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 281
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 2. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 3. Štefan Vidlár: KET
 4. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky ani na krok
 5. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 6. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 7. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 8. Jakub Konečný: UKRAJINA PRIPOJILA 21 RUSKÝCH OBLASTÍ
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 598
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 775
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 675
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 5 121
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 707
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 909
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 421
 8. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 281
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu