zákon neprijala ako celok. Ak však poslanci novelu opätovne schvália, Gašparovič navrhuje oddialiť deň nadobudnutia účinnosti o dva mesiace na 1. júla 2005.
Podľa prezidenta v navrhovanej právnej úprave absentuje úprava postavenia Vojenskej polície, keďže novela vypúšťa jej postavenie "ako súčasti ozbrojených síl". Prezident tiež nesúhlasí s tým, aby na čele Vojenskej polície stál riaditeľ Vojenskej polície, ktorý je priamo podriadený ministrovi obrany. Podľa neho je žiaduce, aby na čele Vojenskej polície bol naďalej náčelník Vojenskej polície.
Za závažný nedostatok považuje prezident fakt, že pôsobnosť Vojenskej polície sa má vzťahovať aj na zamestnancov Ministerstva obrany SR pri plnení služobných úloh, ktoré určí minister. Podľa prezidenta má úlohy Vojenskej polície ustanoviť zákon a nie určovať minister. Novela uvádza ako donucovacie prostriedky obušky, obranné tyče, obranné štíty, slzotvorné prostriedky a elektrické paralyzátory. V schválenom zákone však absentuje úprava, keď je vojenský policajt oprávnený použiť obranné tyče, obranné štíty a elektrické paralyzátory. Podľa prezidenta má zákon určiť aj to, kedy je vojenský policajt oprávnený použiť špeciálne strelivo. Okrem uvedených výhrad má podľa prezidenta novela aj viacero legislatívno-technických nedostatkov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.