Korzár logo Korzár
Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Džony: Pôjdem sa zakopať!

"U teba som sa najviac bála, ako tie muzikály dopadnú," povedala porotkyňa Miliónového tanca Svetlana Sopková kontroverznému finalistovi Jánovi

Mečochovi (27) po jeho tanečnom vystúpení. Nebola sama, kto mal obavy. V publiku ešte pred začatím prenosu tipovali sami diváci, že problém vo večere zameranom na svetoznáme muzikály by mohol mať práve hip-hopový kráľ Džony. "Je síce výborný šoumen, ale teraz to bude aj o tanečnej technike. To mu už tak nejde, podľa mňa skončí nižšie ako minule," povedala 23-ročná študentka Iveta, ktorá s partiou kamarátov tancovala pod pódiom.

V sobotu večer však dostal Džony sobotňajšou horúčkou noci do varu celé publikum. S nalepenými chlpmi na hrudi a dokreslenými fúzikmi pod perou si svojou verziou Johna Travoltu získal aj odbornú porotu. Tony Moisés po jeho vystúpení nezabudol poznamenať: "A kto je ten John Travolta?"

Smutný kráľ sobotňajšej noci

Sám víťaz večera sa však neskôr pýtal: "A kto je Džony?" Už druhýkrát skončil na prvom mieste, už druhý krát musel niekoho z tanečníkov vrátiť do hry a tým pádom jedného z Miliónového tanca definitívne vyradiť. Aj keď večer patril jednoznačne jemu, niekoľko minút po skončení prenosu večný šoumen zostal smutne sedieť sám na javisku. "Ťažká situácia, stalo sa to už druhý krát. Asi sa pôjdem zakopať," povedal so svojím typickým humorom niekoľko minút po skončení večera. "Teraz to bolo ešte ťažšie ako minule. Je to hra, ako človeče nehnevaj sa, len trochu iným spôsobom. Nikomu neprajem takéto rozhodovanie." V hre nakoniec nechal Dobravu Škvaridlovú (24), pre Jozefa Heráka (17) sa sen o miliónovom tanci definitívne skončil. "Toľko vecí mi preletelo hlavou, kým som rozmýšľal nad tým, koho vrátim do hry. Dobrava je výborná univerzálna tanečníčka, je staršia ako Jožo, má za sebou viac skúseností. Jožo je zasa vynikajúci človek," vysvetľuje Džony. "Mal som obrovskú dilemu. Jožo je tiež zo Serede ako ja. Rozmýšľal som aj nad tým, že by som mal zachrániť svoje mesto. Teraz naozaj neviem, ako budú na mňa v Seredi pozerať. Ale rozhodoval som sa najmä na základe kvality tanca a univerzálnosti. Dodo je ešte mladý, namaká sa, budem mu držať palce a podporovať ho."

Džony vyhral už druhý krát, keďže je najväčším miláčikom publika, môže sa to veľmi ľahko stať aj na budúce. Napriek tomu, že už druhýkrát bol katom jedného z finalistov, sa vraj medzi mladými tanečníkmi necíti byť v roli outsidera. "Stále sme výborná partia, podporujeme sa. Ale je možné, že už tam bude viac napätia. Možno si na seba začneme dávať väčší pozor. Tak, ako to bolo predtým pohodové a pokojné, môže sa stať a začne to byť falošné. Ale ja dúfam, že nie. Tanečníci sú iní, sú zvyknutí prehrávať. Stále sme úplne v pohode, spolu trénujeme, tancujeme, robíme party," hovorí Ján Mečoch.

Dobrava mala reprízu, do hry sa vrátila druhý krát

Dobrava Škvaridlová sa do hry Miliónového tanca už raz vracala. Predtým ju do finálovej desiatky vrátili súťažiaci na týždennom sústredení v Egypte, teraz víťaz večera. Aj keď v muzikáli Chicago doslova zažiarila, v sobotu večer ju diváci svojím hlasovaním umiestnili na predposlednej priečke. "Nie je to príjemný pocit, no je pravda, že už mám za sebou reprízu z Egypta," priznáva Dobrava. "Beriem to tak, že je to len súťaž a dávno už nejde iba o tanec. Viac sympatií majú šoumeni. Aj keď som sa dnes večer snažila dokázať, že už nie som iba ľadová kráľovná. Nadviazala som kontakt aj s kamerou aj s publikom." Dobrava aj tentokrát dokázala, že sa tak ľahko nevzdá a vie bojovať . Keď dostala možnosť predviesť sa na parkete s Jožom Herákom a ukázať, kto je lepší, javisko očividne patrilo práve jej. "Vtedy sa mi zázračne vrátila sila a energia, ktorá ma opustila, keď som sa dozvedela, že som na vypadávajúcom mieste. Ale ako som stála na javisku a vedela som, že toto je tá chvíľa, ktorú musím využiť, zmobilizovala som sa a dala som do toho všetko."

V publiku dôchodcovia aj malé deti

Kým pred týždňom bolo v publiku reality šou TV JOJ vidieť najmä mladé tváre, na druhý finálový večer sa prišli pozrieť aj starší diváci alebo malé deti. "Lístky nám dala kamarátova mama, ktorá pracuje v JOJke. Držím palce Jane Otčenášovej, aj sme jej ešte teraz posielali esemesky. Chceme mať podpisy od všetkých, na SuperStar sa nám to nepodarilo," hovorí 8-ročná školáčka Kristína.

"My sme sa prišli pozrieť aj s dcérou, manžel nám cez známeho zohnal lístky. Hoci ja už dlhé roky netancujem, veľmi som chcela prísť. Z tých mladých ľudí ide neskutočná energia, sú úžasní, normálne tŕpnem na konci, kto vypadne. Je hrozné, že musia vyhodiť spomedzi seba kamaráta," tvrdí 48-ročná nezamestnaná Jana, ktorá dodala, že pri záverečnom rozhodovaní mala radšej zatvorené oči. "Ja už od jedenástich rokov tancujem spoločenské tance, dokonca som sa chcela aj prihlásiť do súťaže, ale nie som taká dobrá. Držala som palce Jožovi Herákovi, bola to moja krvná skupina," hovorí jej 17- ročná dcéra Veronika.

Náladu pod pódiom robia najmä mladí ľudia, len máloktorí z nich sú profesionálni tanečníci. "Je to skvelá šou, bol som aj na tej predošlej a musím povedať, že je to čím ďalej tým lepšie. Hoci som nikdy netancoval, vždy cez víkend sa idem poriadne vyblázniť na diskotéku, je to skvelý relax. Teraz som namiesto na diskotéke tu," tvrdí 21-ročný študent Marek.

Hľadisko bolo počas druhého finálového večera doslova nabité, diváci sa hádali o čo najlepšie miesta. Jedna slečna si neváhala sadnúť na stoličku kameramana, ďalšie diváčky predstierali, že sú novinárky, len aby mohli zostať na obsadených miestach. Na javisko už začali po vystúpeniach finalistov padať aj plyšáky, po skončení prenosu sa začala prvá autogramiáda tanečníkov.

(oba)

Jozef Herák: Stále mám svoj sen

Jozef Herák (17) zo Serede patril medzi najmladších finalistov súťaže. V druhom kole sa predstavil na hudbu muzikálu Evita svojím obľúbeným latinom, porota ho ohodnotila veľmi pozitívne. "V podsvetí budú mať vážnu poradu. Herák opäť stúpol na cene," povedal po jeho vystúpení Tony Moisés. Napriek tomu sa muzikálové kolo stalo preňho posledným. Niekoľko minút po rozhodnutí sa Jozef Herák rozprával s novinármi.

Cítili ste, že práve muzikály môžu byť vaším posledným kolom?

"To určite nie, nepočítal som s tým. Myslím, že mi toto kolo celkom vyšlo. Rozhodnutie bolo naozaj na divákoch, všetci sme boli dobrí"

Na čo ste mysleli, keď ste zostali medzi dvomi tanečníkmi s najmenším počtom hlasov?

"Že pôjdem buď ja alebo Dobrava (smiech). To sa naozaj nedá povedať, proste som iba stál a čakal, nič iné sa robiť nedá."

V súboji sa však zdalo, že ste nechali vyniknúť práve Dobravu. Bolo to zámerné?

"Určite nie, snažil som sa zatancovať najlepšie, ako som v danej chvíli cítil."

Hneváte sa na Džonyho, že vyhodil práve Vás?

"Nie, je to jeho voľba. Keby som ja skončil na prvom mieste, tiež by som sa musel rozhodnúť. Asi má na to svoje dôvody. Dobrava je asi univerzálnejší tanečník, alebo skôr inklinuje k hip hopu. Ja neviem, ale nemám pocit, že by rozhodol nespravodlivo."

Čo sa bude u vás diať po skončení Miliónového tanca?

"Dokončím si školu a budem naďalej na sebe makať, najviac, ako sa dá. Ja viem, v čom som dobrý a kde je môj svet a ním sú najmä latinsko-americké tance."

A aký je teda ďalší tanečný sen?

"Chcem sa stať majstrom sveta v latinsko-amerických tancoch. Ja verím, že sa mi to raz splní."

(oba)

Do Miliónového tanca ho dokopala mama

Všetci finalisti mu závideli energiu a elán, s akým tancoval a učil sa všetko nové. Sedemnásťročný Jozef Herák, ktorému nikto nepovie inak ako Dodo, tancom žije. V Seredi nasadá každé ráno na vlak smer Bratislava do školy, ale najmä na tanečné tréningy, domov príde až neskoro večer. Denne trénuje niekoľko hodín a to najmä latinsko-americké tance, ktoré sú jeho svetom.

K tancu sa tiež dostal vďaka svoje neskutočne živej povahe. "Keď som bol malé pivo, tak som bol v každom prúseri, čo som mohol byť. Mama ma preto strčila do všelijakých krúžkov a od siedmich rokov som ostal pri tanci," hovorí sympatický tanečník, ktorý si všetkých získal svojou otvorenosťou a pracovitosťou.

Spoločenský tanec sa stal jeho vášňou, hoci popri ňom skúšal aj ľudovky alebo balet. V roku 2002 sa stal majstrom Slovenska a ďalej prichádzali úspechy zo súťaží.

Jožo sa však netají tým, že je ochotný pracovať na sebe vo všetkých štýloch. S moderným tancom sa stretol až v Miliónovom tanci. "Ja som čisto latinsko-americký tanečník, nikdy som nič takéto nerobil," priznáva Dodo.

Do reality šou ho opäť musela dokopať mama, Jožovi sa ani príliš nechcelo. "Zobudila ma skoro ráno, že vraj musím ísť na kasting, aj sme sa kvôli tomu pohádali. Nakoniec som si povedal, že sa snáď zabavím." Aj keď si spočiatku neveril, nakoniec sa s prehľadom prebojoval medzi dvadsiatich štyroch semifinalistov a neskôr aj desiatich finalistov.

Jožo rozhodne nepatrí ku konfliktným typom. S finalistami výborne vychádzal počas týždenného sústredenia v Egypte aj pobyte v hoteli. "Vieme si navzájom pomôcť a poradiť, aj v tanečných štýloch, ktoré nám až tak nejdú."

Vypadnutie zo súťaže neberie nijako tragicky, skôr mu bude ľúto za ostatnými tanečníkmi. Po skončení v súťaži najprv plánuje dokončiť Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Bratislave, ktorú musel kvôli súťaži na chvíľu zanedbať. "Ale takáto šanca sa neodmieta, škola mi nikdy nedá takéto možnosti a príležitosti, ako mi dala táto súťaž. Nič neľutujem." Najväčší sen však stále ostáva: "Byť majstrom sveta v latinsko-amerických tancoch."

(oba)

Ján Mečoch: Spravil by som to znova

Najkontroverznejší finalista Miliónového tanca Ján Mečoch (27) mnohých v stredu v noci šokoval. V relácií Na paškál, v ktorej sa diváci majú dozvedieť viac zo súkromia finalistov, neváhal a na adresu spoluorganizátora súťaže MISS UNIVERSE Paľa Chovanca sa vyjadroval vulgárnymi výrazmi, ktoré šokovali aj moderátora Tonyho Moisésa. "Spravil by som to znova. Nehanbím sa za to, že som hrešil, veď hreší každý z nás, len sa to nie všetci odvážia priznať. Povedal som to tak, lebo som to tak cítil. Tiež som vedel, že sa to vysiela po 22. hodine a že aký má ten program byť," hovorí Ján Mečoch, ktorý si publikum získal práve svojou otvorenosťou. Nezašiel však tento raz príliš ďaleko? "Nemyslím si, Paľo Chovanec sa k nám správal od začiatku neskutočne arogantne. Samozrejme, bol dobrý nápad vystúpiť na MISSke a prezentovať sa, ale my sme s tou súťažou v podstate nemali nič spoločné. Venovali sme tomu veľmi veľa času, nemali sme čas cvičiť si svoje vlastné choreografie."

Tanečníci tvrdia, že si za svoju prácu, ktorú odviedli dobre ako ktorákoľvek iná tanečná skupina, zaslúžili primerané ohodnotenie. Najprv mali obísť naprázdno, neskôr sa uspokojili s vybojovanou tisíckou pre každého. "Paľo Chovanec na mňa išiel s takými detskými rečami, že môžeme byť radi, s akým režisérom spolupracujeme, v akom programe vystúpime. Keď s tým neuspel, začal na nás kričať: A ty si kto, že chceš toľko peňazí? My si môžeme zavolať inú tanečnú skupinu! My sme preňho boli nikým, koho nikto nepozná." Ján Mečoch tvrdí, že mu nešlo o nič iné, iba o to, aby ich primerane ohodnotili a vadilo im najmä neprofesionálne a arogantné správanie. "Urobil by som to ešte raz, má sa k nám chovať aspoň trochu s úctou, veď sme na chvíľu boli súčasťou jeho tímu. Samozrejme, boli nejaké negatívne reakcie na moje vyjadrenie zo strany televízie, ale ja som mal najmä dobré ohlasy. Aj od ľudí, ktorí ho poznajú."

(oba)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 3. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 4. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 5. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 880
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 977
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 950
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 601
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 4 110
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 886
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 766
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 497

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 2. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 3. Štefan Vidlár: KET
 4. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky ani na krok
 5. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 6. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 7. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 8. Jakub Konečný: UKRAJINA PRIPOJILA 21 RUSKÝCH OBLASTÍ
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 614
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 772
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 673
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 5 144
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 752
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 903
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 420
 8. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 233
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 2. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 3. Štefan Vidlár: KET
 4. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky ani na krok
 5. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 6. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 7. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 8. Jakub Konečný: UKRAJINA PRIPOJILA 21 RUSKÝCH OBLASTÍ
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 614
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 772
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 673
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 5 144
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 752
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 903
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 420
 8. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 233
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu