vám to, ktorá mnohých dokáže pripútať k stoličke a spolu so súťažiacími hádajú tie správne slová. Neodmysliteľnou osobou relácie je tiež charizmaticky moderátor Peter Kočiš. Ten je už ostrieľaným sprievodcom súťažných relácií a cíti sa v nich ako ryba vo vode. Ako sám vraví, aj ako súťažiaci by v tejto relácií pravdepodobne obstál dobre: "Ja si myslím, že v Páli vám to, ani nejde tak o vedomosti ako o slovnú zásobu. A tým, že ja so slovom narábam a pracujem, dovolím si tvrdiť, že v deväťdesiatych percentách by mi to problém nerobilo."
Peter Kočiš sa totiž tiež rád a často testuje. Slovíčka si dopredu nepozrie, takže má rovnaké šance ako hosť sediaci pred ním. "Niekedy však môžu byť tie indície zavádzajúce, a stane sa mi, že som sám prekvapený, ktoré slovíčko má byť podľa nej uhádnuté. Ale stáva sa mi to len málokedy. Väčšinou viem správne uhádnuť slovo. Táto súťaž ako som už spomínal, nie je až tak o vedomostiach, ale o slovnej zásobe a o schopnosti sa počas štyroch minút dobre sústrediť."
Občas je však P. Kočiš prekvapený úrovňou súťažiacich. V pozitívnom ale aj v negatívnom zmysle slova. Niektorí sú podľa jeho slov, vynikajúco vyzbrojený slovnou zásobou: "Keď sa vo finále dostanú na úroveň 140-tisíc, tak to znamená, že už v základných častiach majú okolo 70-tisíc bodov a to je výborná úroveň. Ale boli aj výrazne slabí. Tí ma zas prekvapili, že neovládajú ani základné veci. Ale nikomu nechcem vstupovať do svedomia, pretože všetci sme nejakí a neprislúcha mi ich hodnotiť. Možno, že niektorých skutočne ovplyvní tréma, ale niekedy sa stane, že sa v jednom kole zídu veľmi dobrí hráči, ktorí by inak všetci postúpili do finále. A zas sú aj veľmi slabé kolá, kde sa do finále dostane hráč, napríklad len s 30-tisícmi bodmi."
Samozrejme aj keď ho súťažné relácie bavia, jeho ambície nie sú len o nich. Priznal sa nám, že uvažuje aj o väčších projektoch. "Nechcem ostať len pri moderovaní takýchto súťaží. Samozrejme treba to aj rozlišovať, lebo sú typy relácií, ktoré sú všetky iné. Napríklad relácia, ktorú som robil na STV, je postavená na niečom inom ako Páli vám to. Tam to bolo skutočne založené na tom, že človek musel mať značné vedomosti a náročnosť sa každým kolom zvyšovala. Ale bez akéhokoľvek nadsadenia, musím povedať že som robil všetky typy programov, takže nechcem hovoriť, že toto by som chcel robiť a toto by som nechcel. Mojou ambíciou je dostať sa do lepších večerných časov a do väčších formátov. Podľa predbežných dohovorov, keď som prichádzal do JOJ-ky, tak sme sa dohodli, že tomu tak časom bude. Bola to aj jedna z mojich požiadaviek."
V súťažných reláciach je tiež dôležitý osobný kontakt moderátora s hráčmi. A to je silnou stránkou P. Kočiša. Práve táto jeho sebarealizácia mu však môže v iných formátoch chýbať. "To je síce v poriadku, ale napríklad v Páli vám to, je ten kontakt veľmi obmedzený. Tu sa hrá podľa obmedzeného času, ale napríklad v Milionarovi a Superkvíze nie je čas tak prísne daný. Súťažiaci o svoj čas neprichádza a môže hľadať dlhšie správnu odpoveď. Čiže aj toto treba rozlišovať. Čo sa týka večerných relácií, ktoré som robil, ako napríklad Snívajte s nami, alebo Bumerang, tak tam je iná atmosféra. Je priestor na rôzne vtipné reakcie a robil som ich veľmi rád. Takéto typy relácií by som opäť rád privítal a robil."
Či v budúcnosti bude robiť podobné veľké formáty, ukáže čas. "To sa musíte spýtať vedenia, ale keď som sem nastupoval, tak sme samozrejme hovorili aj o takýchto možnostiach. Zatiaľ robím len Páli vám to."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.