V tábore Delty striekalo majstrovské šampanské!

Sportnet|23. máj 2005 o 00:00

Košice Posledný piaty zápas v sobotu rozhodol o držiteľkách majstrovského titulu v basketbalovej extralige žien. Delta I.C.P. Košice zvíťazila na

domácej pôde nad Ružomberkom 85:70 a v celej finálovej sérii 3:2 na zápasy. Východniarkam sa tak podarilo obhájiť slovenský primát z vlaňajšej sezóny.

Delta I.C.P. Košice - MBK Ružomberok 85:70 (16:9, 38:26, 67:52)

Košice Úvod stretnutia priniesol podľa očakávania nervózne momenty na oboch stranách. Na prvý kôš sa teda čakalo trochu dlhšie, napokon ho dali Ružomberčanky. Celkovo však začiatok zápasu lepšie vyšiel domácemu celku, ktorý rýchlo otočil na 6:2. Od prvých minút to bol veľmi tvrdý súboj s kvalitnými tesnými obranami oboch rivalov. Nedarilo sa ružomberskej dirigentke Watsonovej, ktorá prvé tri svoje trojkové pokusy minula a onedlho putovala na lavičku. Aj jej spoluhráčky vynechávali vyložené pozície, a tak tromfy v rukách držali východniarky. Vďaka výbornej práci v defenzíve dovolili svojim súperkám nastrieľať v úvodnej štvrtine iba deväť bodov. Keďže Delta dala 16, vypracovala si sedembodový náskokom. Druhá štvrtina patrila skvele hrajúcej domácej legionárke Smithovej, ktorá v tejto časti hry zaznamenala desať bodov. Jej šnúra piatich bodov za sebou priniesla Delte v 14. minúte už výraznejšie vedenie 26:11. Na polčasovú prestávku tak do kabín mohli odchádzať spokojnejšie žlto-modré, ktoré viedli 38:26.

Po zmene strán naďalej držali taktovku stretnutia v rukách Košičanky, ktoré príkladne bojovali o každú loptu. To isté sa síce dá povedať aj o Ružomberčankách, no tým sa zďaleka tak nedarilo strelecky (napríklad v prvom polčase premenili iba jedinú trojku z trinástich pokusov). Po trojke Furkovej sa však vicemajster predsa len v 27. minúte dostal pod desaťbodovú hranicu, keď na ukazovateli skóre svietil stav 52:43. Žiaden dramatický zvrat v zápase sa však nekonal. Po ďalších košoch Smithovej a trojke Jendrichovskej delťáčky znovu natiahli náskok na 60:45. O 15 bodov to bolo aj po tretej štvrtine. V záverečnej časti predviedol Ružomberok deväťbodovú šnúru znamenajúcu skóre 77:68. Vzápätí však prišiel dôležitý kôš Delty, ktorý opäť vniesol do ich hry pohodu a o víťazkách tak v závere stretnutia už nebolo pochýb. Košičanky predviedli zaplnenej hale pohľadný basketbal a po záverečnom klaksóne vytryskla v ich tábore radosť z obhajoby majstrovského titulu. Marián ŠPACAI

Delta I.C.P.: Smithová 31, Frniaková 16, Hiráková 12, Jendrichovská 9, Michulková 4 (Timková 7, Jalčová 6). Ružomberok: Moorová 16, Boruková 13, Číkošová 8, Belanská 7, Watsonová 6 (Furková 12, Křížová 4, Ivanová 4, Oravcová 0). Rozhodovali: Sudek - Címa, tr. hody: 26/20 - 21/15, fauly: 24:25, 5 chýb: 35. Michulková - 39. Oravcová, trojky: 5:8, 3000 divákov.

Domov»Sportnet na východe»V tábore Delty striekalo majstrovské šampanské!