policajné zdroje. Informáciu potvrdil pre TASR aj štábny dôstojník slovenských jednotiek operujúcich v Iraku, kapitán Jaroslav Hrabčák, ktorý zdôraznil, že pri incidente neutrpel zranenie žiaden Slovák
Výbuch poškodil vonkajší ochranný múr, ako aj vnútorný obranný val, vnútorný múr, okná a celkovú statiku múrov ambasády, povedal v Bratislave hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Juraj Tomaga, čo potvrdil aj kapitán Hrabčák, ktorý získal informácie z miesta činu. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí nemalo informácie, či tento útok bol namierený špeciálne proti Slovensku, pretože v Bagdade v súčasnosti dochádza k mnohým násilným akciám, podotýka tlačová agentúra Reuters. Slovensko, bývalá komunistická krajina, ktorá sa vlani stala členom Európskej únie, je verným stúpencom Američanmi vedenej vojenskej kampane v Iraku. Táto stredoeurópska krajina s 5,4 milióna obyvateľmi má v Iraku od júla 2003 rozmiestnených 107 ženistov a bezpečnostného personálu, zdôrazňuje agentúra Reuters.
Ministerstvo zahraničných vecí SR nebude komentovať informácie, podľa ktorých sa k útoku na slovenské veľvyslanectvo v Bagdade prihlásilo iracké krídlo teroristickej organizácie al-Káida. Skupina vyhlásila, že v priestoroch ambasády sa malo konať stretnutie agentov americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Hovorca ministerstva Juraj Tomaga TASR potvrdil, že k týmto informáciám sa nebudú vyjadrovať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.