Okrem toho, čo bol v skutočnosti policajný agent a na právo sa hlásil len ako spolupracovník polície, nie preto, že by ho chcel reálne študovať.
Včera sa na internetovej stránke fakulty objavil zoznam najúspešnejších uchádzačov, medzi nimi aj mená troch uchádzačov - podvodníkov. Škola dala celý zoznam na internet preto, lebo od polície ešte nemá oficiálnu informáciu. Pod zoznamom študentov je oznam dekana fakulty, že odhalenie podvodu sa prijímacích pohovorov nijako netýka a nebudú sa opakovať.
Trom uchádzačom šepkali správne odpovede do ucha cez namontovaný miniatúrny mikrofón a slúchadlo. Skupina podľa polície existovala od roku 2003 a zarobila zatiaľ aspoň 4 milióny korún. Ak vyšetrovanie ukáže, ktorí ďalší študenti sa dostali na právo podvodom, vylúčia ich zo školy. Zistiť sa to zrejme bude dať iba tak, že mená prezradia zadržaní.
Testy sa píšu vo viacerých miestnostiach, v niektorých môže byť až 200 uchádzačov. Na prípravu dostávajú študenti už pred skúškami 4000 otázok aj so správnymi odpoveďami. V teste sa potom objaví 40 otázok.
Na Právnickú fakultu sa tento rok hlásilo spolu 3973 študentov, škola plánuje prijať 500 na denné a 500 na externé štúdium.
Všetci štyria členovia skupiny sú obvinení z poškodzovania cudzích práv, nepriamej korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Jarmilu H., jedinú ženu zo skupiny, ktorá pracuje v administratíve súkromnej firmy, do väzby nevzali, vyšetrovateľ sa však mieni proti tomu odvolať. Igor J. a Rastislav M. sú súkromní podnikatelia a Marek P. bývalý policajt z ochranky.
Autor: mož
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.