ktorej konateľom je syn predsedu ĽS
Primátor mesta Štefan Bartek hovorí, že pripravujú nové všeobecne záväzné nariadenie o dani z nehnuteľnosti. Umožní mestu, aby za chátrajúce objekty vyberalo mnohonásobne vyššie dane, a tým donútilo majiteľov urobiť s nimi poriadok.
Podľa Barteka je v meste šesť schátraných budov, ktoré v minulosti slúžili ako kúpeľné domy. "Tlačíme na súčasných majiteľov, aby sa o tieto budovy starali a udržiavali ich v stave, ktorý nevzbudzuje pohoršenie okoloidúcich alebo návštevníkov mesta," povedal. Daň by podľa primátora v prípade chátrajúcich budov mohli majiteľom zdvihnúť až o niekoľko stoviek percent. Návrh nariadenia chce ešte v tomto roku predložiť na schválenie mestskému zastupiteľstvu.
Spoločnosť Realitný fond vlastní od roku 2002 v Trenčianskych Tepliciach dva bývalé kúpeľné domy Lipa a Salvátor, ktoré susedia s vládnou vilou Agra. Mečiar mladší v novembri 2002 pre TASR povedal, že pracujú na štúdii, ako by oba objekty mohli byť využité. Realitný fond mal podľa neho združiť spoločnosti, ktoré chcú investovať do výstavby a rekonštrukcie hotelov. Na opustených budovách sa však žiadne stavebné práce nezačali.
V spoločnosti Palace, ktorá prevádzkuje hotel Mečiarovcov na Baračke, sa dnes k zámerom s chátrajúcimi budovami nikto nechcel vyjadriť. Pracovníčka z kancelárie povedala, že Vladimír Mečiar ml. je na dovolenke. Firmu Realitný fond založili v marci 2002 spoločnosti MMM a Salvátor. V prvej figurujú deti Vladimíra Mečiara a v druhej Víťazoslav Moric mladší a Eva Moricová.
Primátor Bartek hovorí, že kúpele prežívajú recesiu, a preto "ťažko možno očakávať od podnikateľov, že budú môcť v tejto situácii investovať veľké čiastky do obnovy a budovania ďalších postelí a reštauračných stoličiek". Priznáva však, že aj zo strany obyvateľov mesta "je tlak na obnovu pekného vzhľadu Trenčianskych Teplíc".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.