ktorí odmietnu opustiť tmavé a nebezpečné mesto. Rozhodnutie Raya Nagina je zamerané na tých, ktorí sa zdržiavajú v meste okrem ľudí splnomocnených vládnymi úradníkmi asistovať pri pomocných prácach. Podľa polície násilná evakuácia obyvateľov ešte nezačala a príslušníci bezpečnosti upozorňujú ľudí odmietajúcich opustiť mesto, že ich možno bude problematické zachrániť, ak ostanú.
Na dočasné väzenie sa zmenila autobusová stanica v hurikánom postihnutom meste New Orleans, v ktorom sa rozmohlo rabovanie, znásilňovanie a vraždenie. Zariadenie začalo fungovať v nedeľu ako súčasť snáh o obnovenie poriadku v meste zmietanom v chaose a kriminalite. Na stanici obohnanej zátarasami a ostnatým drôtom sedia väzni - zväčša tmavej pleti vo veku od 18 do 35 rokov - na zemi zašpinenej od oleja z autobusov a čakajú na prevoz na miesto, kde sa bude prostredníctvom videokonferencie konať súd. Podľa úradov ide vo väčšine prípadov o osoby zadržané na základe obvinenia z rabovania, avšak niektorí sa tam dostali za závažnejšie činy, vrátane znásilnenia či vraždy. Jedným zo zadržaných je aj muž, ktorý strieľal na helikoptéru polície.
Dočasné väzenie má kapacitu 700 väzňov. Dohľad vykonávajú dozorcovia z väzenia Angola známeho tvrdými podmienkami, kde si odpykávajú svoje tresty najväčší kriminálnici. Tí zo zadržaných na stanici, ktorých uznajú vinnými z ťažkých zločinov, sa dostanú práve tam. Približne 90 percent zo všetkých väzňov z tejto väznice zvyčajne zomrie počas výkonu trestu. Od začiatku pustošenia New Orleansu a ďalších miest v štáte Louisiana hurikánom dočasne v Angole umiestnili 2000 osôb.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.