Výborný vstup basketbalistov v sobotu, deň predtým parádny hokej

Sportnet|3. okt 2005 o 00:00

Spišská Nová Ves Športovou udalosťou číslo 1 na Spiši bol štart basketbalovej extraligy. Spišskonovoveskí basketbalisti, ako tradične, doma svojich

perfektných fanúšikov nesklamali. Zvíťazili, ale ešte nad kým, nad ostatným majstrom Slovenska z Nitry. Päť minút pred koncom to vyzeralo na poriadnu drámu, no nakoniec sa v hľadisku kričalo: "Stovka, stovka....! Majster nemajster, na Spiši inkasoval nelichotivú stovku.

V sobotu potešili divákov a priaznivcov basketbalisti, deň predtým sa hralo stretnutie I. hokejovej ligy Spišská Nová Ves Piešťany. Kým basketbalisti už majú po svojich výkonoch z minulého ročníka o diváci klientelu postarané, hokejisti taktiež svojimi výsledkami bojujú o priazeň diváka. Veľmi dobré výsledky zo začiatku nového ročníka a popredné umiestnenie v tabuľke pritiahlo v piatok podvečer do hľadiska vyše tisíc divákov. Tí odchádzali z hokeja spokojní, veľmi spokojní. Takýto hokej sa na Spiši už nehral poriadne dlho.

Novovešťania inkasovali už v 3. minúte, aby v polovici zápasu Novákom dokázali vyrovnať. Podobne ako v basketbale, aj na hokeji sa rozhodlo v poslednej štvrtine resp. tretine. Magdoško dostal svoje mužstvo do vedenia a hokejovú lahôdku, akú málokedy vidno aj v NHL priniesla spolupráca Gurčík Kristian. O treťom góle Kristiana sa bude ešte dlho hovoriť.

Basketbalisti Nitry vo štvrtej štvrtine stiahli náskok na rozdiel jedného bodu hokejisti Piešťan rovnako znížili na 3:2 a v oboch prípadoch sa rysovala veľká dráma. Piešťany odvolali brankára a T. Sax sto sekúnd pred koncom poistil víťazstvo gólom do prázdnej brány.