Artmedia nestratila apetít

Bratislava (SITA) - Súhrn zápasov 12. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy.Púchov - Artmedia 1:2 (0:0) Viac šancí mali prekvapujúco

Bratislava (SITA) - Súhrn zápasov 12. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy.

Púchov - Artmedia 1:2 (0:0)

Viac šancí mali prekvapujúco Púchovčania, len samotný Labun mohol streliť tri góly. V 53. min po akcii Urbánka s Obžerom mal gól na kopačke Hartig, ale krížnou strelou netrafil bránu a tak udrelo na opačnej strane. Beliančinov prudký center Čobej neodvrátil do

bezpečia a Bakoš nemal problém trafiť bránu. Púchov sa z vedenia tešil len tri minúty, rozhodca Hracho v 66. min posúdil zákrok Hricka na Hartiga ako nedovolený a Kozák z penalty vyrovnal. Aktívnejší Púchovčania nakoniec prišli aj o bod. V 80. min Halenár ušiel Salátovi a jeho presnú prihrávku poslal na dvakrát do siete Hartig.

Góly: 63. Bakoš - 67. J. Kozák (11 m), 80. Hartig

ŽK: Pavol Vavrík, Jambor - Debnár, J. Kozák,

J. Ďurica, rozhodovali: Hracho - Vindiš, Brendza, 2150

divákov. Púchov: Bernady - Hricko, Saláta, Pavol Vavrík, Jambor - Peter Majerník, Prokeš (83. Demjan) - Hloušek, Labun (62. Peter Vavrík), Beliančin (87. Mráz) - M. Bakoš. Artmedia: Čobej (70. Kollár) - Debnár, J. Ďurica, P. Petráš, Urbánek - Borbély, Obžera (73. Vaščák), J. Kozák, Fodrek - Hartig (88. Tchuř), Halenár.

Nitra - Ružomberok 2:2 (1:0)

Až v nadstavenom čase prvého polčasu sa predsa len sieť vlnila, keď po akcii Bubenka s Farkašom skóroval do odkrytej bránky Grajciar - 1:0. V 62. min bolo vyrovnané, pretože po prihrávke Jendrišeka prekonal Seneckého Ďubek. V 74. min sa opäť dostali domáci do vedenia, keď po prihrávke Štajera trafil Hesek za

Hajduchov chrbát - 2:1. Bodku za zápasom však dal tri minúty pred koncom Laurinc.

Góly: 45.+ Grajciar, 74. A. Hesek - 62. Ďubek, 87. Laurinc, ŽK: Kukol, A. Hesek - Laurinc, rozhodovali: Vlk - Sluk, Gonda, 1254 divákov. Nitra: Senecký - Kukol, Čeman, Szórád, Ďatko - Bubenko (64.

Er. Hrnčár), M. Farkaš, T. Kóňa, Štajer (83. P. Farkaš), Grajciar - A. Hesek (88. P. Dobiáš).

Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Zošák (30. R. Urban), T. Sedlák (76. Božok), Sapara, Ďubek (90. Siva) - Nezmar, Jendrišek.

Inter - Trenčín 0:0

Najväčšiu šancu hostí v prvom polčase zmaril Fabuš, ktorý po Baranyaiovom prieniku vypálil nad brvno. Svoj premiérový prvoligový gól mohol streliť domáci Majtán, ale Tomčákovu prihrávku nestihol hlavou umiestniť do siete. Žlto-čierni nevyužili ani výhodu nepriameho kopu z päťky. Kunzo napálil len trenčiansky múr. V 44. min po Burzovomm priamom kope Hodál loptu vyrazil. Na rastúcu nervozitu a tvrdosť na oboch stranách doplatil v 74. min vylúčením hosťujúci Krajčovič. Bratislavčania mohli využiť presilovku už o dve minúty, ale Kunzo hlavičkoval tesne vedľa. V záverečných minútach sa síce Inter snažil, ale na strelenie víťazného gólu to bolo málo.

ŽK: Petrán, Chalupka - Mičenec, Krajčovič, Baranyai, ČK: 74. Krajčovič, rozhodovali: Kačenga - Laskovský, Weiss, 782 divákov. Inter: T. Košický - Petrán (70. V. Horváth), Šedivý (80. Hodek), R. Kunzo, M. Drahno - Burza, Paulík (46. Chalupka), P. Brezík, P. Baláž - M. Tomčák, Majtá. Trenčín: Hodál - Krajčovič, Palša, Mičenec (68. J. Poštrk), Marek Seman - Baranyai (88. M. Rožník), Velický, Kubala, Prekop - Fabuš, Kamenský (46. Pastva).

Dubnica - Žilina 2:4 (0:1)

Oo chybe Mujkoša skóroval už v 6. min I. Bartoš - 0:1. Dubničania nezostali zaskočení, snažili sa o vyrovnanie, ale podarilo sa im to až na začiatku druhého polčasu zásluhou Tesáka. Efektná pätička aktívneho záložníka vyvolala zvýšenie aktivity samotného strelca a už v 52. min ho pri prieniku do

šestnástky fauloval brankár hostí Kuciak. Kiška však z

nariadeného pokutového kopu trafil len žilinského brankára. O štyri minúty neskôr sa futbalisti MŠK opäť dostali do vedenia, keď svoj druhý úspešný zásah zaznamenal I. Bartoš. V 70. min vyrovnal na 2:2 Kiška a až potom prišli chvíle Žiliny. Belák dorazil v 77. min trestný kop Doležaja a na konečných 4:2 pre hostí upravil v 86. min exdubničan Pavol Straka.

Góly: 48. Tesák, 70. Kiška - 6. a 56. I. Bartoš, 77. Belák, 86. P. Straka, ŽK: Vomáčka, rozhodovali:

Havrilla - Pastorek, Rendko, 800 divákov. Dubnica: D. Perniš - Mujkoš (46. Grendel), Špendla, R. Novák, Zimen - Pleva, Bruško (85. M. Filo ml.), Kopačka (63.

Dovičovič), Tesák - M. Adam, Kiška. Žilina: Kuciak - Čišovský (66. Švestka), B. Labant, Doležaj, Pekarík - Barčík, Vomáčka, Krško, Belák - Šesták (56. P. Straka), I. Bartoš (76. Gottwald).

Trnava - B. Bystrica 1:0 (0:0)

V 37. min Čvirik delovkou z 20 metrov mieril medzi žrde, Zajac loptu vyrazil pred Gašparíka, ktorý z uhla zo šiestich metrov prestrelil. Hráči Dukly sa snažili využiť každú možnosť na rýchly protiútok, výsledkom bola 39. minúta, keď Kožiak mohol otvoriť skóre.

Po zmene strán domáci zvýšili úsilie po góle. V 47. min Gašparík zbehol po ľavej strane, k lopte sa po chybe Veselého dostal Kriss, ktorý chladnokrvne zblízka otvoril gólový účet zápasu - 1:0. Futbalisti spod Urpína odolávali tlaku domácich až do záverečných minút, ale od výraznejšej prehry ich zachránil gólman Zajac.

Gól: 47. Kriss, ŽK: Filip, Gašparík, Kriss - Veselý, Kulík, rozhodovali: Hriňák - Medveď, Mókoš, 10

123 divákov. Trnava: Lipčák - Fall (55. Filip), Hrabal, Poljovka, Čvirik - P. Ďuriš (90. Juhász), Kotula, Michal Gašparík - Ujlaky - Kožuch, Kriss.

B. Bystrica: Zajac - Očovan (61. Kulík), Veselý, Páleník, V. Leitner - Libič (69. Gibala), Pečovský, Bažík, Wozniak, Juska (74. Kanda) - Kožiak.