Popradčania uchmatli vo Vysokých Tatrách tri body

Sportnet|4. okt 2005 o 00:00

IV. LIGASTAKČÍN - ĽUBICA 3:0 (1:0)V stretnutí dvoch nováčikov začali lepšie hostia, ktorí nastúpili na duel už s novým trénerom Ladislavom

IV. LIGA

STAKČÍN - ĽUBICA 3:0 (1:0)

V stretnutí dvoch nováčikov začali lepšie hostia, ktorí nastúpili na duel už s novým trénerom Ladislavom Melikantom. V prvom polčase mali viac z hry Ľubičania, ktorí zaskočili domácich futbalistov aktívnou osobnou obranou. Počas celého prvého polčasu nepustili hostia Stakčín do akejkoľvek gólovej príležitosti. Naopak, hrozili nebezpečnými protiútokmi. K vedúcemu gólu boli bližšie Ľubičania, keď po Kalafutovej strele zachránilo domácich brvno ich svätyne. V 44. minúte sa však hostiteľom podarilo ísť šťastne do vedenia a tento okamih ich výrazne povzbudil. Druhý polčas začali aktívne a s nasadením, ktorým zaskočili svojho súpera. Hostia sa síce snažili držať so Stakčínom krok, ale ten pritvrdil a hra sa mu darila. Na neudržanie bol najmä skúsený Kurinčák, ktorý v rozpätí jedinej minúty dvoma gólmi definitívne rozhodol o osude stretnutia. Čestný gól hostí mohol dať po jednom z protiútokov Kovalčík, ale trafil len priamo do domáceho brankára.

Góly: 69. a 70. Kurinčák (druhý z 11 m), 44. Chalčák. Pred 400 divákmi rozhodoval Makeľ, ŽK: Kovalčík, Kopčák (obaja Ľubica). ĽUBICA: Hájovský - Drugač, Labus, Krempaský, Vojtánek - M. Kaprál (75. Dučák), L. Kaprál, Kalafut, Kurta - Kopčák, T. Kovačík (87. D. Kovalčík).

VYSOKÉ TATRY - POPRAD 0:1 (0:1)

Do okresného derby nastúpili Vysokotatranci motivovaní cenným víťazstvom na horúcej pôde spred týždňa. Do lídra súťaže sa pustili nebojácne a v prvej štvrťhodine si vytvorili územnú prevahu, no bez streleckého efektu. V ďalších fázach hry hostia postupne ožili a domácim boli vyrovnaným súperom. V 21. minúte sa pokúšal ohroziť pozorného brankára Vernarského prudkou strelou Dvorožňák, ale v zakončení neuspel. Z obojstranne priemerného nasadenia dokázali Popradčania vyťažiť v 33. minúte úvodný gól z kopačky Dvorožňáka. Po tomto okamihu sa domáci naďalej svojou bojovnosťou snažili o vyrovnanie, no svoju platonickú prevahu nedokázali zúročiť. Po zmene strán sa na ihrisku priebeh hry podstatnejšie nezmenil. Domáci mali neraz na dosah vyrovnávajúci gól, no vo finálnej fáze boli naďalej bezzubí. V 55. minúte sa ocitol sám pred Danišom Buc, no z bezprostrednej blízkosti neusmernil loptu za jeho chrbát. Po hodine duelu sa postupne vkrádala na kopačky hostiteľov nervozita, čo využívali Popradčania na rýchle brejky zo zabezpečenej obrany. V 69. minúte vysunul Pitoňák presnou prihrávkou Dvorožňáka, no ten v koncovke zlyhal. S blížiacim sa záverom duelu sa viac prejavovala dôraznejšia hra favorita stretnutia, ktorej výsledkom bolo tesné a dôležité víťazstvo.

Gól: 33. Dvorožňák. Pred 350 divákmi rozhodoval Fabíny, ŽK: Kapsdorfer (Poprad). V. TATRY: Vernarský - Šefc, Chromek, Buc, Fridman - Bajtoš, Maťaš, Kožuch, Sabo - Vira, Ebringer (60. Budzák). POPRAD: Daniš - Pazúr, Kubičko, Šimšaj, Polakovič - Krišanda, Maličký, Kočiš (81. Rigo), Michlík (53. Pitoňák) - Dvorožňák, Kapsdorfer (67. Gajan).

KEŽMAROK - BREZNICA 1:0 (1:0)

Domáci hráči si vzhľadom na postavenie na samom dne tabuľky uvedomovali dôležitosť stretnutia, čomu podriadili jednoznačnú taktiku bodovať naplno. Už od úvodu si dokázali vytvoriť výraznú útočnú prevahu. V 6. minúte vnikol do pokutového územia hostí Bednarčík, no jeho prudká strela mierila iba do tyče. V 12. minúte sa v dobrej pozícii ocitol R. Novák, no s jeho pokusom si brankár hostí poradil. Z neustáleho dobíjania súperovej brány sa domácim po štvrťhodine hry podarilo predsa len vyťažiť vedúci gól, keď V. Novák sa pohral s defenzívou súpera a prízemnou strelou k tyči otvoril skóre. Po tomto okamihu domáci ešte viac vystupňovali tempo hry. V 23. minúte mohol zvýšiť náskok po spätnej prihrávke Šupalu Štefany, no nedokázal rozvlniť sieť súperovej brány. Z jednoznačného vývoja sa mohli hostitelia tešiť aj v 35. minúte, no Bednarčík sa ani tentokrát nepresadil. Neškodní hostia pôsobili naviac aj príliš nervóznym dojmom, čo potvrdili aj v 38. minúte, kedy hosťujúci hráč nedovoleným spôsobom zastavil R. Nováka, no z následnej potyčky bol vylúčený nepochopiteľne domáci Peter Rams. Aj napriek oslabeniu sa Kežmarčania nestiahli do defenzívy a produkovali útočnú hru. Po zmene strán vychádzali domáci najmä zo zabezpečenej obrany. V 55. minúte sa hostia dopracovali k ojedinelej šanci a jeden z ich hráčov nastrelil tyč. Po hodine hry sa pomer síl na ihrisku vyrovnal. Za hrubý faul na Bednarčíka išiel pod sprchy predčasne Vrábel. Od tejto chvíle domáci opäť vsadili na ofenzívu a po sérii rohových kopov mohli potvrdiť svoje vedenie. V 70. minúte po peknom prieniku Bednarčíka a následnej prihrávke mohol skórovať Štefany, ale zo šiestich metrov nastrelil iba tyč. V záverečnej štvrťhodine sa priebeh odvíjal väčšinou pred hosťujúcou bránou. V 77. minúte mal jedinečnú príležitosť Šupala, no prekopol odkrytú časť brány. V 86. minúte po neustálom tlaku prenikol hosťujúcou obranou Pavol Rams, ale osamotený pred gólmanom hostí zlyhal.

Gól: 17. V. Novák. Pred 250 divákmi rozhodoval Sendek, ŽK: Peter Rams, Rataj, R. Novák - Vrábel, Hurný, ČK: Peter Rams - Vrábel. KEŽMAROK: Hájovský - Braviak, Peter Rams, Rataj, R. Novák - Pavol Rams, Regitko, Štefany (72. Podhorský), V. Novák - Bednarčík (85. Oravec), Šupala (68. Kalafut).