Konečne prvé víťazstvo Chrasti nad Hornádom, Smižany blízko k trom bodom

Sportnet|4. okt 2005 o 00:00

ŽAKAROVCE V. REVIŠTIA 7:1 (2:1)V Žakarovciach sa hralo dobré štvrtoligové stretnutie, aj zásluhou nováčika súťaže. Prvých tridsať minút sa útoky

ŽAKAROVCE V. REVIŠTIA 7:1 (2:1)

V Žakarovciach sa hralo dobré štvrtoligové stretnutie, aj zásluhou nováčika súťaže. Prvých tridsať minút sa útoky striedali na oboch stranách. V 30. minúte sa ocitol zoči-voči brankárovi hostí Belej, no neprekonal ho. Nedáš, dostaneš. O minútu sa hostia ujali vedenia. V 38. minúte sa už Belej nemýlil a vyrovnal. V závere polčasu potiahol loptu po ľavej strane Belej, ideálne prihral Dirovi a ten povedľa padajúceho brankára upravil na polčasových 2:1.

V druhom polčase pridali Žakarovčania na dôraze, pritlačili súpera pred jeho bránu a v 54. minúte Jančík tretím gólom definitívne zlomil mladé mužstvo hostí. Potom to už bola gólová exhibícia. V 68. minúte Hudák po sóle pridal štvrtý gól. Na 5:1 zvyšoval v 77. minúte Jančík a konečnú podobu výsledku dal v závere stretnutia dvoma gólmi Belej. Slušné a kvalitné stretnutie rozhodoval Komár. ŽAKAROVCE: Prusák Švarc, Šveda, Macejko Maršalek, Hudák, Škarbek, Jančík, Hrobko Diro, Belej, striedali: Hamrák, Rendoš.

Ľ. MARCINKO

RUDŇANY LASTOMÍR 3:1 (1:0)

Na ťažkom premočenom rudnianskom trávniku sa viac bojovalo, ako hralo. Dve stovky divákov potešil v 28. minúte Hrušovský, keď prvý raz prekonal brankára hostí.

Nástup do druhého polčasu mali lepší hostia a v 50. minúte Adam vyrovnal. Hralo sa ešte na horšom teréne ako v prvej štyridsaťpäťminútovke, ktorý bol na hranici regulárnosti. V 63. minúte sa z pokutového kopu nemýlil tradičný exekútor Labanc 2:1. Rudnianci mali ešte raz výhodu pokutového kopu, ktorý tentoraz bezpečne premenil v 90. minúte Vodhanel. Stretnutie rozhodoval Krivjančin. RUDŇANY: Franko Mihok, Antal, Kokoruďa Kyrc, Farkašovský, Vodhanel, Neuvirth, Oravec Hrušovský, Labanc, striedali: Dunka, Horváth, Červeňák.

J. PETRUŠKA

SP. PODHRADIE PUŠOVCE 2:0 (1:0)

V. LIGA

KR. PODHRADIE JAKLOVCE 4:2 (2:1)

Zápas v Krásnohorskom Podhradí značne ovplyvnil rozmočený terén a na ihrisku sa viac bojovalo ako hralo. Úvodný gól stretnutia mohol už v 2. minúte zaznamenať Kandrik, no mieril len vedľa brány domácich. Neskôr však boli aktívnejší domáci, ktorí si vypracovali viac šancí a boli úspešnejší aj v koncovke. Skóre otvorili v 22. minúte strelou zvnútra šestnástky. Po góle pokračovali v tlaku a v 33. minúte po hrubej chybe hostí v strede ihriska zvýšili už na 2.0. Jaklovčanov však druhý gól nezlomil a snažili sa aspoň o vyrovnanie. Krátko pred koncom prvého polčasu strelil po štandardnej situácii hlavou kontaktný gól Kandrik - 2:1.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Domáci boli naďalej aktívnejší a dostávali sa viac dopredu. V 73. minúte hostia inkasovali aj tretí krát, tentokrát po priamom kope a slabom dôraze hosťujúceho obrancu . V 87. minúte mali domáci po údajnom faule Jaklovčana Burkuša výhodu pokutového kopu, ktorý domáci Almáši premenil - 4:1 Hosťom sa ešte v závere podarilo krásnou strelou Švartza spoza pokutového územia upraviť výsledok na prijateľnejších 2:4. Jaklovčania tak v tomto zápase nebodovali, naopak domáci tím si na svoje konto pripísal tri body a predbehol tak v tabuľke hostí z Jakloviec. Rozhodoval Lang. JAKLOVCE: König - Fabrici, Lauf, Lacko, Kandra - Kandrik, Mastiš, Papcun, Jakubišin - Adamišin, Švartz, striedali: Eliáš, Burkuš, F. Ondáš.

V.MIRVAJOVÁ

KOŠ. NOVÁ VES SMIŽANY 2:2 (0:2)

Hostia pricestovali do Košickej Novej Vsi so snahou neprehrať a udržať si v kolónke prehier nulu. Hneď v úvode domácich zaskočili. V 5.min. Gurčík zahrával z pravej strany priamy kop, na ktorý najvyššie vyskočil Klubert a otvoril skóre 0:1. I naďalej hostia tvrdili muziku, ktorú v strede dobre dirigoval Babik. V 25.min. bolo 0:2, keď Gurčík z hranice 16-tky tvrdou strelou vymietol pavučinu na domácej bráne.

Domáci si v prvej časti veľa príležitosti nevytvorili a lopty, ktoré prenikli za obranu zneškodnil Brezovaj.

Po prestávke mali hostia dve priležitosti na upevnenie výsledku, no udrelo na opačnej strane. V 70.min odpískal rozhodca pokutový kop, z ktorého dali domáci kontaktný gól 1:2. O dve min. to už bolo 2:2, keď strela z 20 metrov tesne pred Brezovajom skočila a skončila v sieti. Domáci si v týchto chvíľach vytvorili veľký tlak, ale hostia taktickou hrou držali nerozhodný výsledok. V 86.min. unikol domácej

obrane Hrušovský, ktorý mal už pred sebou len brankára. Na hranici 16-tky bol však faulovaný a následný priamy kop Šoltésa brankár bezpečne kryl. Ani v nastavených 7 min. už mužstvá nedokázali strhnúť na svoju stranu. SMIŽANY: Brezovaj - Puškáš, Leštiansky, Šoltés, Nagy - Suslov(85.Bobko), Babik(37.Kašický), Stašik - Klubert, Kovalčik(75.Hrušovský), Gurčík.

V. ŠTRAUCH

HARICHOVCE NÁLEPKOVO 0:0

Pravdupovediac, ťažko niečo písať o tomto stretnutí aký výsledok, taký futbal, nulový. Hostia nastupovali na zápas s jasnou taktikou, dobre brániť a pokúsiť sa z rýchleho protiútoku streliť gól. Rovnako dobre im vyšiel takticky ťah s "osobkou na domáceho Staroňa.

Počas celého zápasu sa hralo viac pred šestnástkami a bez väčšieho vzruchu pred bránami. Na piatu ligu a zároveň spišské derby sa očakával oveľa lepší futbal. Stovka divákov gól a ani dobrý futbal nevidela. Stretnutie rozhodoval Haviarik.

HARICHOVCE: Lipták Soták, Kupčík, B. Hudáček Suchý, Brečka, P. Hudáček, Ambrozy, Staroň Hrušovský, Pukluš, striedali: Hric, Hrušovský. NÁLEPKOVO: Novotný Göllner, Kiššák, Jánoš Šrenkeľ, Varga, Plachetka, Lapšanský, Opremčák Soveľ, Kollár, striedali: Pacák, Pe. Kiššák.

J. PETRUŠKA

PRAKOVCE MARGECANY 4:1 (1:1)

CHRASŤ n/H DEDINKY 4:1 (2:0)

Na stretnutie proti nováčikovi súťaže nastupovali domáci s jediným cieľom konečne v sezóne 2005/2006 zabodovať naplno. Ich predstavy sa začali napĺňať od 15. minúty, kedy za faul na Želonku premenil pokutový kop Gardošík. Po polhodine hry zvyšoval na 2:0 nestarnúci Želonka.

Dedinky sa dostali k slovu v prvej štvrťhodine prvého polčasu, kedy gólom na 2:1 pohrozili domácim. Tí však hneď po rozohraní gólu pridali ďalší, keď Sopkovič ideálne našiel Gardošíka 3:1. Zaslúžené víťazstvo pečatil v 65. minúte Marek Dirda. Hostia zanechali v Chrasti n/H dobrý herný dojem a tak vysoko si ani nezaslúžili prehrať. Pred 100 divákmi rozhodoval Pokrivčáková. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Ľ. Jančár, Filip Celec, Vojtila, Gardošík, J. Dirda ml., Marek Dirda Želonka, Sopkovič, striedali: Pramuka, J. Dirda st., J. Šefčík.

M. ŠEFČÍK

HELCMANOVCE KRÁSNA 1:1 (0:1)

Už v 1. minúte sa do šance dostal Ľ. Maliňák, bol faulovaný v šestnástke, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Po rohu prestrelil bránu M. Kuchár. Do vedenia išli hostia v 11. minúte, kedy Bereš priamo z rohu poslal loptu do siete. Do konca prvého polčasu si na ťažkom teréne obe mužstva šance nevypracovali, hra bola kúskovaná a nervózna, čím trpel futbal.

Po obrátke v 50. minúte strelu J. Pisku odvracali hostia z brankovej čiary. Vyrovnávajúceho gólu sa domáci dočkali v 58. minúte a jeho autorom bol M. Grega. Následne sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie k tomu mali Helcmanovčania, keď päť minút pred koncom sám pred prázdnou bránou Katona zásluhou obranného zákroku netrafil a pre zranenie musel ihrisko opustiť. Aj v tomto prípade píšťalke ostala nemá. Pred 100 divákmi rozhodoval Brendza. HELCMANOVCE: Mamák Marcinko, V. Zmij, M. Kuchár J. Pisko, Ferenc, Ľ. Maliňák, M. Grega, J. Kuchár Katona, Ustohal, striedali: J. Maliňák, Cverčko, Gbúr.

T. THEIS

ŠTÍTNIK SP. VLACHY 0:4, nedohrané pokles hostí pod sedem.

Domov»Sportnet na východe»Konečne prvé víťazstvo Chrasti nad Hornádom, Smižany blízko k trom bodom