Krásnohorské Podhradie okupuje horné poschodia

Sportnet|5. okt 2005 o 00:00

Krh. Podhradie/Dedinky - Futbalisti Krh. Podhradia ani v piatom domácom vystúpení nenašli premožiteľa. Víťazstvom nad Jaklovcami sa posunuli na

tretiu priečku o skóre pred Margecany, Harichovce a Krásnu, ale stred tabuľky je i naďalej vzácne vyrovnaný a každé zaváhanie môže prehovoriť do konečného poradia. V aktuálnej tabuľke ešte nie je započítaný zápas Štítnika proti Sp. Vlachom.

Krh. Podhradie - Jaklovce 4:2 (2:1)

G: Mázik, Piater, Rencsok, Almáši (11 m) - Kandrík, Schartz, ŽK: Piater, Deméň - Adamšík, Kandrík, Burkuš, Kandra, Adamišin, R: Lang, D: 300

Krh. Podhradie: Almáši - Deméň, Kún, Bulík, Jurini, Piater, Lázar, Ambrózy, Štecák, Rencsok, Mázik, striedal Mišura

Jaklovce: König - Fabrici, Lauf, Lacko, Kandra, Kandrík, Mastiš, Papcún, Jakubišin, Adamišin, Schartz, striedali Eliáš, Burkuš, F. Ondáš

Pod hradom Krásna Hôrka sa stretli dve vyspelé piatoligové mužstvá a odohrali kvalitné stretnutie. Domáci boli do polčasu aktívnejší, ale hneď v úvode sa do streleckej pozície dostali hostia. Našťastie Kandrík mieril vedľa domácej brány. Krásnohorčania sa rýchle spamätali a vypracovali si niekoľko šancí, ale tie nedokázali korunovať gólom. Rencsok zasiahol brvno a dvakrát opečiatkovali tyč Mázik a Piater. Fanúšikovia sa dočkali vedúceho gólu až v 22. min., keď Mázik strelou z hranice šestnástky otvoril stav stretnutia. O desať minút neskôr poistil vedenie po individuálnej akcii Piater. Hostia v závere polčasu dokázali znížiť po hlavičke Kandríka. Po prestávke sa obraz hry výraznejšie nezmenil a domáci naďalej udávali tempo hry. Šancí bolo neúrekom. Rencsok zahodil tutovku, keď vyrazenú strelu brankárom nedokázal poslať za jeho chrbát. Neuspel ani Mázik, ktorý neskôr prestrelil. V 73. min. inkasoval hosťujúci gólman po tretíkrát z kopačky Rencsoka, ktorý sa predral cez obranný val a nekompromisne skóroval. Päť minút pred záverečným hvizdom bol Rencsok nedovolene faulovaný v pokutovom území a exekútor penált gólman Almáši zvýšil na 4:1. V nastavenom čase hostia dokázali ešte znížiť po tvrdej strele Schvartza. S výkonom mužstva som spokojný. Víťazstvo je o to cennejšie, že sme ho dosiahli proti jednému z najkvalitnejších súperov v súťaži. Mrzí ma iba verdikt rozhodcu, ktorý v náš prospech za stavu 2:0 neodpískal čistý pokutový kop, povedal tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. (kcs)

Dedinky cestovali na pôdu poslednej Chraste n/H. Domáci boli zatiaľ bez víťazstva, takže ich jediným cieľom v stretnutí s nováčikom boli tri body.

Chrasť n/H. - Dedinky 4:1 (2:0)

G: Gardošík 2, Želonka, M. Dirda - J. Chabada, ŽK: Sopkovič - Novák, R: Pokrivčáková, D: 100

Chrasť n/H.: M. Šefčík - P. Šefčík, Jančár, Filip, Celec, Vojtila, Gardošík, J. Dirda ml., M. Dirda, Želonka, Sopkovič, striedali Pramuka, J. Dirda st., J. Šefčík

Dedinky: M. Ogurčák - Ľ. Pamula, Brnčík, Kollárik, Kalkahus, S. Ogurčák, Varga, J. Chabada, Novák, Čarnoky, M. Chabada, striedal Majerčák

Dedinky nechceli z ihriska posledného mužstva odísť naprázdno a od začiatku boli iniciatívnejší. V 15. min. mali domáci po faule výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Gardošík. Potom sa do šancí dostali aj hostia, ale domáceho M. Šefčíka prekonať nedokázali. Možnosti mali M. Chabada, Čarnoky a Novák aj dvakrát. Kým hostia hrali, domáci dávali góly. Po polhodine zvýšil na 2:0 Želonka. Napriek nepriaznivému stavu sa hostia nevzdávali a na začiatku druhého polčasu dal J. Chabada kontaktný gól. Bola to vlastne jediná akcia hostí, ktorá priniesla aj gólový efekt. Aj vo zvyšku stretnutia dobíjali Dedinky bránu domácich, ale góly dávali len domáci. Na 3:1 zvýšil znova Gardošík a skóre uzavrel M. Dirda. Zomreli sme na krásu. Kým my sme hrali, domáci dávali góly, povedal krátko tréner Dediniek František Korfanta ml. (pp)

V nasledujúcom kole sa stretnú: Krásna - Štítnik, Krh. Podhradie - Koš. Nová Ves (sobota 14.30 hod.), Dedinky - Helcmanovce.