Prešov doma nezaváhal

Sportnet|6. okt 2005 o 00:00

Košice - Hádzanárska extraliga mužov mala na programe predohrávku 6. kola:Prešov - Nové Zámky 30:24 (17:10) Prešov - Pred odchodom do

Košice - Hádzanárska extraliga mužov mala na programe predohrávku 6. kola:

Prešov - Nové Zámky 30:24 (17:10)

Prešov - Pred odchodom do španielskeho Ciudadu Real na stretnutie 2. kola Ligy majstrov stretnutie s Novými Zámkami predohrával slovenský majster už v stredu podvečer. Prešovčania na tento zápas vyrukovali razantne a už v 6. min. si vypracovali štvorgólový náskok. Základná zostava v bráne s vynikajúco chytajúcim Bakšom dobre pracovala a hru a vývoj skóre mala pod kontrolou. Zverenci trénera Hatalčíka však vôbec neboli odovzdaným súperom. Práve naopak, každú možnú príležitosť využívali na protiútoky. Prešovčanom však dobre pracovala útočná fáza a tak náskok domácich bol stále bezpečný. Po obrátke narastal a v 42. min. viedli Prešovčania už rozdielom 12 gólov 24:12. V tomto momente tréner F. Šulc postupne posielal na palubovku aj hráčov z lavičky. Tým sa už tak nedarilo, do hry pribudlo viacero nepresností, technických chýb a húževnatý súper na opačnom konci trestal. Nové Zámky nakoniec uhrali v Prešove prijateľný výsledok, keď po zhruba desiatich minútach v druhom polčase to už vyzeralo pre nich dosť hrozivo...

Zostava a góly Prešova: Bakša, Bražnik - T. Mazar, Huňady 4/1, M. Urban, Pekár 8, Čorej 6, Fuňak 1, Pokotylo 2, Kravčák, Gruca, Tumidalský 4, Jančo 1, Kozlov 4/2. Naj.viac gólov za hostí: Ivanov 5, Chripák 4, Galla 3/1, Visy 3. Pred 430 divákmi rozhodovali Karlubík a Struhár. Pokutové hody 4/3 - 6/3. Vylúčení 10:11. ČK: 44. Mojzes, 50. Ivanov, 60. Visy (všetci N. Zámky) za tri vylúčenia.