Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

II. TRIEDA / V šlágri kola Richnava remizovala s Poráčom. Matejovce n/H odohrali len polčas

Jozef PETRUŠKA & Lukáš KOTRADY Spiš - Posledným deviatym kolom skončila jesenná časť súťažného ročníka 2005/2006 v II. triede majstrovstvá SOFZ. Na

Jozef PETRUŠKA & Lukáš KOTRADY

Spiš - Posledným deviatym kolom skončila jesenná časť súťažného ročníka 2005/2006 v II. triede majstrovstvá SOFZ. Na čele tabuľky budú zimovať futbalisti Mníšku nad Hnilcom. Je ešte otázne, aké poradie bude na ďalších miestach, nakoľko o osude stretnutia Spartak Bystrany - Richnava (na ihrisku skončil 0:0) sa bude rozhodovať za zeleným stolom - námietka voči štartu hráč na cudzí registračný preukaz. Nepopulárne posledné miesto patrí futbalistom z Matejoviec n/H, ktoré v jeseni neokúsili príchuť víťazstva. Rozhodne však "dvojka bola v jej prvej časti zaujímavá a atraktívna. O to viac sa očakáva tuhý postupový boj v jej jarnej odvete.

ŠVEDLÁR - SP. TOMÁŠOVCE 3:1 (1:1)

Na posledné stretnutie jesennej časti a futbalového roka 2005 nastupovali Švedlarčania s cieľom naplno bodovať. Lenže hostia ich zaskočili po polhodine hry gólom Makulu, ale do polčasu stihol domáci kapitán Vesselényi vyrovnať.

Po zmene strán padali góly len do siete hostí. Po druhý raz sa zapísal do listiny strelcov Vesselényi a jeden úspech pridal Kotlár. ŠVEDLÁR: Schmidt - Kiššák, Pukleja, Plachetka - David, Plachetka, Slatkovský, Plachetka, Kotlár - Bikár, Vesselényi, striedal: Schmidt. SP. TOMÁŠOVCE: Želichovský - P. Kostelník, L. Kostelník, Platko - Krajňák, Bartoš, Škabla, Gabčo, Ogurčák - Straka, Makula, striedali: Barčar, Pecha.

Správa JPP: Domáci chcú touto cestou adresovať pochvalu za výkon rozhodcovi stretnutia R. Rusnákovi.

MNÍŠEK n/H - MATEJOVCE n/H 9:0 (9:0), nedohrané

Hostia nastúpili na zápas len s desiatimi hráčmi. OD prvých sekúnd bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Hralo sa prakticky na jednej polovici a postupne sa líder tabuľky presadil aj strelecky. Cez polčas kapitán hostí oznámil mena zranených hráčov a tak sa pre pokles hráčov hostí pod sedem ani druhý polčas nezačal. MNÍŠEK n/H: Slatkovský - Hirsch, Žiga, Wencel - Slivenský, Žiga, Plachetka, Hulič, Köhler - Kujnisch, Toth. MATEJOVCE n/H: Valko - Česla, Dzimko, Spura - Blaško, Šefčík, Vojtila, Mušinský, Kokoruďa, Vadel.

ILIAŠOVCE - SMOLNÍK 6:0 (2:0)

Rozlúčka s jeseňou dopadla pre Iliašovčanov veľmi dobre. Po góloch Schneidera a Drobného viedli po prvom polčase domáci 2:0 a strelecký koncert nabral na obrátkach v druhej časti hry. Dvakrát skóroval Frankovič a po jednom góle pridali Bartko a Š. Ambroz. ILIAŠOVCE: Soldán - J. Kočiš, R. Kočiš, Drobný - Gonda, Frankovič, Bartko, Schneider, Frankovič - M. Ambroz, Š. Ambroz, striedali: Koňak, Greš.

SPARTAK BYSTRANY - HNILČÍK 2:1 (1:1)

Futbalistom Hnilčíka sa v predošlých sezónach zvyklo na pôde Spartaka dariť. Vyrovnaným súperom domácim boli aj tentoraz. Skóre stretnutia otvoril v 34. minúte A. Horváth, no v 42. minúte Semančin vyrovnal na polčasových 1:1.

Hostia sa už videli s bodom vo vrecu, ale sedem minút pred koncom Michal Žiga prekonal brankára Novottu a pre Spartak zabezpečil dôležité tri body. SPARTAK BYSTRANY: Žiga - Žiga, Horváth, Pecha - Horváth, Žiga, Žiga, Horváth, Žiga - Šebest, Horváth, striedal: Pecha, Pecha.

RICNAVA - PORÁČ 1:1 (1:0)

Šláger posledné jesenného kola sa hral v Richnave, kde domáci viedli o 9. minúty zásluhou presného zásahu Papcuna. V 68. minúte sa radovali hostia. Vyrovnávajúci gól zaznamenal Líška. Do konca zápasu už gól nepadol a tak sa v dôležitom zápase zrodila remíza 1:1. RICHNAVA: Vaňo - Vaščák, M. Vaščák, Čurilla - Tobis, Papcun, Šmida, Kačur, Kolčar - Vantruba, Labanc, striedali: Papcun, Vaščák, Dobrovič.