dvoma mesiacmi informovalo ministerstvo obrany.
Potvrdil to včera hovorca ministerstva Zenon Mikle, podľa ktorého v tom čase ešte nevedeli, že odmena pre šéfa štátneho podniku je podstatne vyššia. Ministerstvo Husárovi na základe mandátnej zmluvy schválilo odmenu 3,15 milióna, čiže tri percentá z nezvyčajne vysokého 105-miliónového zisku podniku za rok 2004. Husár si ako štatutár podniku vlastným rozhodnutím zvýšil odmenu o dva milióny korún.
Mikle tvrdí, že o tom nevedel ani minister Juraj Liška, ktorý sa s Husárom pozná už z vysokej školy. "Pán minister o tejto informácii nevedel," povedal Mikle. Liškovi sa s navŕšením o dva milióny priznal samotný Husár, až keď sa jeho odmenou začali zaoberať médiá. Mikle uviedol, že po tom na základe vlastného rozhodnutia dva milióny vrátil.
"Podľa mandátnej zmluvy mal riaditeľ nárok na vyššiu odmenu ako dostal. Mal nárok dovŕšiť si odmenu do výšky mandátnej zmluvy, čo aj spravil," povedal Mikle. Keďže dva milióny vrátil a zostala mu odmena 3,15 milióna, ministerstvo považuje záležitosť za skončenú. "Nebudem sa k tomu vyjadrovať," reagoval exriaditeľ na všetky otázky novinárov. Husár nastúpil do funkcie po opakovanom konkurze od februára 2004 a okrem odmeny dostal za spomínaný rok aj plat 1,2 milióna korún.
Husára odvolal Liška po tom, ako odmietol podpísať novú manažérsku zmluvu, v ktorej bola výška odmeny pre riaditeľov štátnych podnikov ohraničená na pol milióna korún. Zo 105-miliónového zisku Leteckých opravovní Trenčín bolo na odmenách vyplatených sedem miliónov korún. Okrem Husára dostalo odmeny aj ďalších 22 ľudí - námestníci a vedúci odborov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.