Košičania sa vrátili spod Tríbeča s dvomi bodmi

Sportnet|11. okt 2005 o 00:00

Košice - S povinným ziskom dvoch bodov sa vrátili hráči 1. MHK Košice. z palubovky nováčika hádzanárskej extraligy spod Tríbeča, keď zdolali

Topoľčany 28:25. Aj keď sa víťazstvo nerodilo ľahko, predsa len zverenci trénera Gabriela Schmiedta sa tešili zo šiesteho v rade, ktoré im zabezpečilo prvú priečku tabuľky. V kolónke prehier majú nulu podobne ako Pov. Bystrica, ktorá však remizovala s Prešovom. Práve Považania budú v najbližšom kole súperom hráčov 1. MHK. Kormidelník G. Schmiedt vyslovil po treťom kole želanie, aby družstvo do súboja s Považanmi si udržalo čisté konto. Ako sa ukázalo hráči to vypočuli a nezakopli ani v Topoľčanoch, kde sa im hlavne v prvom polčase príliš nedarilo. V druhom im trocha skomplikoval život prísnejší meter arbitrov, keď častejšie sedeli na trestnej lavici. Ustáli niekoľko oslabení a otočili nepriaznivý polčasový výsledok. Svojou hrou i gólmi sa o to pričinil aj Martin Farkašovský (na snímke s loptou), ktorý svojimi výkonmi klope na dvere reprezentačného výberu. "Podobne ako v predchádzajúcich dueloch aj v tomto sme začali klasicky, ale nedarilo sa nám v obrane. Rovnako to bolo aj v útoku, keď sme nastrelili šesť raz žrď. Boli to čisté šance, keď brankár bol na opačnej strane a my sme trafili iba do žrde. Trocha sa to odrazilo na našej psychike. V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie. Darilo sa nám v koncovke, súpera sme dostali pod tlak čo sa odrazilo aj na samotnom výsledku. Mal som dojem, že v druhom polčase niečo skúšajú aj rozhodcovia, keď desať minút pred koncom sme v priebehu poldruhaminúty mali troch vylúčených hráčov. Nepoložili sme sa v oslabení o dvoch hráčov, keď sa hrá v obrane i útoku oveľa ťažšie," hovorí M. Farkašovský. Spomínané oslabenia mohli narušiť košický celok, ktorí však ukázal vnútornú silu a nepripustil žiadne prekvapenie. "Mali sme aj trocha športového šťastia, Paul chytil dve sedmičky, rovnako dobre chytal Olejár. Podali sme kolektívny výkon a zaslúžene sme vyhrali," dodal najlepší strelec 1. MHK v tomto stretnutí.

Košičania papierovo slabšieho súpera zdolali a naznačujú, že na úvod sezóny majú solídnu formu. Tú by však chceli potvrdiť aj v najbližších dvoch meraniach síl pred vlastným obecenstvom. V prvom hostia momentálne druhú Pov. Bystricu a potom ich súperom bude Prešov. Podľa slov Martina Farkašovského to budú náročné stretnutia, ktoré by radi zvládli čo najlepšie. "Samozrejme bolo by dobré vyhrať v oboch dueloch a pripísať si na naše konto štyri body. Momentálne sa sústreďujeme na prvý zápas a všetko sa bude odvíjať, od toho ako sa nám bude dariť hra. V kabíne vládne príjemná atmosféra, ktorá by sa mala preniesť aj na palubovku. Hovorí sa, že s jedlom rastie chyť a tej máme teraz dosť a verím, že v domácom prostredí sa nám bude dariť tak ako doteraz," povedal M. Farkašovský. Hráči trénerove slová naplnili a po šiestich kolách majú plný počet bodov, či tomu tak bude aj po sobotňajšom stretnutí, alebo si pripíšu na svoje konto ďalšie môžeme teraz iba polemizovať. Pred hráčmi je ďalšia motivácia v podobe prémiovej odmeny, ktorej hodnota sa každým vyhraným stretnutím zvyšuje. "Iste je to lákavé si popri základnom plate privyrobiť ďalšiu korunku za tie vydreté body zo všetkých stretnutí. Momentálne sa nám hrá ľahšie aj preto, že sa nám darí, nechýba nám sebavedomie a verím, že naša dobrá hra bude pokračovať aj naďalej," prezradil M. Farkašovský. Mladý celok 1. MHK Košice je príjemným prekvapením úvodnej časti hádzanárskej extraligy, keď nestratili ani bod.