Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V spišských derby zápasoch úspešnejšie domáce mužstvá

ČAŇA - ŽAKAROVCE 1:2 (0:1)Žakarovčania sa predstavili v Čani na majstrovskom futbalovom zápase po 47 rokoch. Od začiatku hrali dobrý otvorený

ČAŇA - ŽAKAROVCE 1:2 (0:1)

Žakarovčania sa predstavili v Čani na majstrovskom futbalovom zápase po 47 rokoch. Od začiatku hrali dobrý otvorený futbal a ich kvalitný herný prejav domáci veľmi ťažko eliminovali. V 13. minúte vsietil gól Belej, ale pre údajný ofsajd neplatil. Hostia ďalej bojovali a v 42. minúte centrovanú loptu si spracoval Belej a nekompromisnou strelou otvoril skóre stretnutia.

Do druhého polčasu nastupovala Čaňa s jediným cieľom vyrovnať, zvýšila tlak, ale z rýchleho brejku v 66. minúte išiel sám Od polovice ihriska Belej - 2:0. Ďalší gól mohol pridať v 84. minúte, no jeho strelu vykopávala domáca obrana z bránkovej čiary. Nedáš - dostaneš. Hneď z protiútoku domáci znížili na 1:2, ale ich záverečný tlak už na výsledku nič nezmenil. Pred 100 divákmi priemerné štvrtoligové stretnutie rozhodoval Pecha. ŽAKAROVCE: Prusák - Švarc, Šveda, Macejko - Rendoš, Hudák, Hrobko, Škarbek, Jančík - Belej, Diro.

Ľ. MARCINKO

V. OPÁTSKE - RUDŇANY 5:1 (0:1)

ĽUBICA - SP. PODHRADIE 0:2 (0:0)

V. LIGA

JAKLOVCE - SP. VLACHY 2:1 (2:1)

Po troch zápasoch, v ktorých Jaklovčania ani raz nebodovali naplno, chceli v domácom zápase so Sp. Vlachmi konečne zvíťaziť. Cestu za výhrou im skomplikovala neúčasť niektorých kľúčových hráčov. Hráči, ktorí v zápase nastúpili však svojou bojovnosťou plnohodnotne nahradili absentujúcich hráčov. V 11. minúte po faule na Jaklovčana Adamišina v pokutovom území rozhodca odpískal jedenástku, ktorú faulovaný hráč bez problémov premenil, a tak otvoril skóre stretnutia. - 1:0. O dve minúty však už bolo vyrovnané. Keď po štandardnej situácii strelil za hostí gól Čekovský - 1:1 Domáci sa snažili zo všetkých síl strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v koncovke boli málo dôrazní. Bránu hostí ohrozil dvakrát po sebe z priamych kopov Švartz, no pri oboch mu chýbal kus športového šťastia. Jeho chvíľa prišla v 33. minúte, kedy sa už nemýlil a jeho strela zvnútra šestnástky skončila za chrbtom brankára Tomaška - 2:1. Do konca prvého polčasu po centrovanej lopte mohol zvýšiť Mastiš, ale jeho hlavička išla vedľa.

V druhom polčase hostia cítili svoju šancu na vyrovnanie a snažili sa odniesť si z Jakloviec aspoň bod. Domáci si vypracovali niekoľko stopercentných gólových šancí. Najmä šanca Adamišina zo 66. minúty a príležitosť Eliáša v 86. minúte volali po góle. Napriek snahe hostí a šanciam domácich skóre ostalo nezmenené. Mladé mužstvo Sp. Vlách predvedeným výkonom nesklamalo, no na bodový zisk to nestačilo a tri body napokon ostali v Jaklovciach. Pred 250 divákmi rozhodoval Poracký.

JAKLOVCE: König - Fabrici, Kandra, Lauf, Lacko - Kandrik, Mastiš, Švartz, Eliáš - Adamišin, T. Ondáš, striedal: Kocúrek SP. VLACHY: Tomaško - Novák, Šefčík, Horváth, Borženský - Žiga, Tomajko, Mišura, T. Labaš - Boržik, Čekovský, striedali: D. Labaš, Biroščák

V. MIRVAJOVÁ

DEDINKY - HELCMANOVCE 4:0 (0:0)

MARGECANY - CHRASŤ n/H 4:0 (1:0)

Margecany nastupovali do zápasu s jediným cieľom vyhrať. Hneď v úvode v 4. minúte po biliardovej akcii Serbinova strela skončila na tyčke. Po tejto akcii sa hra presunula medzi šestnástky a na strane oboch mužstiev dochádzalo k častým nepresnostiam v rozohrávke. Až v 35. minúte sa uvolnil Sokolský, ale jeho strela popri vybiehajúcom Šefčíkovi tesne minula bránku. Margecany šli do vedenia gólom do šatne, keď sa v 44. minúte po pravej strane Mráz kľučkou zbavil obráncu a jeho center zúžitkoval Vaščák na 1:0.

Po prestávke to boli hostia, ktorí mohli v 49. minúte vyrovnať, no Vojtek reflexívne vykopol strelu J. Dirdu, ktorý bol sám pred margecianskou bránou. Od tohto momentu Margecanci pridali na dôraze, spresnili kombináciu a hra sa presunula na polovicu hostí. V 55. minúte bolo 2:0, keď loptu odrazenú od tyčky po Mrázovej hlavičke dokopol do prázdnej brány S. Sokolský. V 62. minúte hlavičku Mondryho brankár Šefčík bravúrne vytlačil z pod brvna, no o dve minúty už Mondry brankárovi šancu nedal a hlavou premenil center Macka na 3:0. V 68. minúte Vaščákova hlavička skončila na brvne Šefčíkovej bránky. V 81. minúte unikol obrane hostí striedajúci Petrík a ponad vybiehajuceho Šefčíka upravil na konečných 4:0.

Pred 250 divákmi zápas rozhodoval Mišenčík. MARGECANY: Vojtek B. Macko, Kruželák, Mondry, Čarnoký Mráz (57´ Petrík), Serbin, Kaľavský (64´ Hrubý), Klein Vaščák (80´ Očvár), S. Sokolský. CHRASŤ n/H: Šefčík M. Šefčík P., Filip, Pramuka, Celec Vojtila, Sopkovič ( 71´ Dirda Š.), Dirda J. Šefčík J. Želonka (46´ Bady), Dirda M.

M. KERUĽ

NÁLEPKOVO - PRAKOVCE 2:1 (1:1)

Za príjemného jesenného počasia sa v Nálepkove odohralo hnilecké derby, ktoré malo dobrú úroveň po všetkých stránkach. Hráči sa snažili hrať futbal, čím uľahčili prácu rozhodcom, ktorí nemuseli trestať hráčov kartami.

Nálepkovčania sa snažili Od začiatku útočiť a streliť vedúce góly, aby aj súper viac otvoril obranu. Do sľubných šancí sa dostali postupne Opremčák, Soveľ, F. Lapšanský, Göllner, no bez úspechu. Hostia umnou spomaľovacou taktikou nepustili domácich do sústavného tlaku na svoju bránu. To sa im darilo do 32. minúty, kedy po štandardnej situácii otvoril skóre zápasu Göllner. Po góle zvýšili Prakovčania aktivitu a nebezpečne zakončovali, v jednom prípade domáceho brankárovi pomohlo brvno. V 38. minúte domáci nepokryli pravú stranu a nepodarený center Stoklasa na prekvapenie všetkých skončil v sieti.

V druhom polčase sa začínalo odznova, obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Šťastnejší boli domáci, keď v 73. minúte opäť po rohovom kope bol úspešný Pa. Kiššák. Zápas gradoval, šance mali obe mužstvá, ale skóre sa už nemenilo. Žeby v Nálepkove platilo, 2 góly a dosť!? Hráči Nálepkova si za svoj výkon zaslúžia pochvalu, zvlášť dobre hrajúci Göllner. NÁLEPKOVO: Novotný - Göllner, Pa. Kiššák, Jánoš, Šrenkeľ - Varga, Plachetka, F. Lapšanský, Opremčák - Soveľ, Kollár, striedali: M. Pacák, Fabini.

E. KESEL

SMIŽANY - HARICHOVCE 6:0 (2:0)

Za ideálneho futbalového počasia sa hralo piatoligové spišské derby na, ktoré sa prišlo pozrieť 500 divákov. Od začiatku domáci ukázali, že budú pánmi na ihrisku. V 3.minúte po centri Gurčíka, Kovalčík hlavou mieril nad bránu. V 7. miúte Suslov prvýkrát mieril medzi žrde strelou z hranice šestnástky. V 12.minúte preveril Karchňaka Šoltes strelou z 25 metrov, ktorú brankár hosti volejbalovo vyrazil. V 14. minúte domáci zahrávali rohový kop, z ktorého Kovalčík hlavou otvoril skóre stretnutia 1:0. O minútu bolo 2:0, keď opäť Kovalčik využil chybu stopéra hosti Hrušovského a sám proti brankárovi nezaváhal. V 19.minúte Nagyova zdravá strela ľavačkou tesne minula svoj cieľ. Následne dvakrát pohrozili hostia. Akciu Staroňa s Puklušom odvrátil Šoltes sklzom na roh a o minútu Staroň svoj únik po pravej strane zakončil malou domou. Z protiútoku hlavičkoval Klubert v páde vedľa. V 33.minúte zakončil útok hostí tvrdou strelou Hrušovský nad bránu. Po prestávke domáci pokračovali v nasadenom tempe. V 47.minúte rozohrávali rohový kop, loptu si popýtal voľný Nagy a krížnou strelou nedal striedajúcemu Liptákovi šancu aby ukázal svoje brankárske umenie. V 55.minúte bolo po strele Puškáša z 18 metrov 4:0. Po chybe domácej obrany unikol Ambrózy, svoje sólo zakončil strelou vedľa. V 62.minúte zahrávali hostia priamy kop, Hrušovského strela netrafila priestor Jochmanovej brány. V 65.minúte po Gurčíkovej prihrávke strelil svoj tretí gól Kovalčík do odkrytej brány hostí. Tesne pred koncom stretnutia napriahol Leštianský a jeho tiahla strela skončila v pravom hornom rohu Liptákovej brány. Domáci diváci odchádzali zo stretnutia spokojní, pretože predchádzajúce vzájomne zápasy končili tesnými výsledkami. Rozhodoval Kerestéš. SMIŽANY: Jochman - Puškáš, Bobko, Šoltés, Nagy - Kašický(63.Staššík), Leštianský, Suslov - Klubert (70.Uličný), (66.Hrušovský), Gurčík. HARICHOVCE: Karchňak (46.Lipták) - Soták, Suchý, Hrušovský Ľ., Kupčík - Hudáček B., Hudáček P., Ambrózy, Hrušovský J. - Pukluš, Staroň(46.Antal).