Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

P. Piršč: Vďačný som aj za jeden gól

Svidník - Svidnícke čakanie na víťazstvo sa po šiestich kolách zastavilo proti Turni, o čo sa v 69. min. postaral strelou z hranice šestnástky

Harakaľ. Vo vyrovnanom stretnutí začali domáci hráči nakláňať misky váh na svoju stranu najmä po zmene strán. V prvom polčase si síce obaja súperi vypracovali niekoľko sľubne sa črtajúcich príležitosti, ale brankári veľa práce nemali. Hoci po dvoch nepremenených tutovkách Harakaľa v 53. a 55. min., to vyzeralo opäť tak, že šťastena Svidníku nepomôže ani v tomto kole, nakoniec práve po strele stredopoliara domácich v 69. min. pustil Rebej za svoj chrbát "chytateľnú" loptu a tento moment nakoniec rozhodol o tom, že tri body ostali vo Svidníku. "Proti kvalitnému súperovi bola naša pozícia o to ťažšia, že v posledných štyroch zápasoch sme nedali gól. Aj dnes sme mali niekoľko dobrých príležitosti, či už v prvom, no najmä v druhom polčase, kedy sa dvakrát pred Rebejom ocitol Harakaľ. Vďačný som však aj za jeden gól, pretože po naozaj dlhej dobe sme vyhrali," konštatoval spokojný tréner Svidníka Pavel Piršč. Kľúčom k úspechu Svidníka bolo aj vypojenie z hry najlepšieho strelca Turne Pelegrína. Domáci si jeho kvality uvedomovali až veľmi dobre a preto P. Piršč na útočníka hostí nasadil osobnú obranu. Hostia síce mali niekoľko príležitostí a v prvom polčase sa mohol do listiny strelcov zapísať aj Pelegrín, no ani on a v závere v dvoch prípadoch Ballók kľúč k odomknutiu Vaňkovej brány nenašli. "Mišo Vyravec výborne prikryl Pelegrína, na ktorého osobe je hra hostí postavená. Je to podobný typ ako Koller a preto sme vedeli, že pokiaľ chceme uspieť, musíme v prvom rade ustrážiť jeho. Keďže Vyravec zvládol svoju úlohu na výbornú, výrazne sme otupili útočné ostrie súpera, ktorý sa dnes nepresadil," vysvetľoval P. Piršč.

Turňa po remíze v prvom kole na pôde košickej rezervy ďalších päť zápasov u súperov v tejto sezóne prehrala. Po šiestykrát nastupovali zverenci trénera Júliusa Baltu do autobusu bez bodu aj vo Svidníku, hoci v nedeľu pod Duklou minimálne k remíze ďaleko nemali. Najmä v prvom polčase si Turňa získala optickú prevahu, o čom svedčí aj väčší počet zahrávaných rohových kopov. No svoj pobyt na polovici súpera jej hráči na presný zásah zúžitkovať nedokázali. Naopak nástup do druhého polčasu bol v réžii Svidníčanov, ktorí svoj stupňovaný výkon korunovali gólom Harakaľa. V 70. min. dal J. Balta pokyn, aby mužstvo začalo hrať systémom 4 - 3 3, ale ani tento manéver už hosťom nepomohol. "Špecificky sme sa na tento zápas nepripravovali, ale do Svidníka sme cestovali s myšlienkou konečne prelomiť bariéru prehier na trávniku súpera. Myslím si, že naše doterajšie prehry idú na vrub našej slabej výkonnosti u našich súperov, pretože doma hráme oveľa lepšie. V tomto zápase sme mohli uspieť a preto je zahodených šancí veľká škoda. Podľa môjho názoru sme mali 3 4 príležitosti, ktoré sa mali premeniť a zápas by sa vyvíjal inak. Domáci by museli zmeniť svoj herný prejav a pre nás by sa možno otvorilo viac priestoru na kontry. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom, že chceme bodovať, ale súper na nás nakoniec vyzrel jedným gólom, ktorý mal Rebej jednoznačne vykryť. Hovoril, že mu svietilo slnko do očí, ale to nie je výhovorka. Svidníku sme boli vyrovnaným súperom, aj keď celý zápas hodnotím na treťoligové pomery ako slabší priemer. Domácemu mužstvu chcem k víťazstvu zablahoželať, hoci tvrdím, že dnes vyhral šťastnejší," hodnotil stretnutie J. Balta.