Košice ani Poprad na body nedosiahli

Sportnet|17. okt 2005 o 00:00

Hokejová ST extraliga pokračovala zápasmi 16. kola. Neradilo sa v nich východniarom. Košice sa opäť trápili v koncovke a prehrali s Skalici 1:3. Ani

Popradu jediný strelrený gól na pôde Trenčína na body nestačil. Program 17. kola (utorok) Košice - Zvolen, Poprad - Nitra, Žilina - Trenčín, L. Mikuláš - Skalica, Martin - Slovan.

Trenčín - Poprad 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Druhý tím extraligovej tabuľky pôsobil od úvodných minút odovzdaným dojmom. Trenčania hrali aktívne a zatlačili svojho súpera pred brankára Kožucha. V 8. min využil vylúčenie Fabiána Kóňa, ktorý tečoval Liškovu strelu od modrej čiary. O dve minúty na to napálil puk do pravej žŕdky hosťujúcej bránky opäť od modrej Mocek. Hála v bránke Dukly nemal príliš veľa práce. Trenčanom sa darili presilové hry a už v 12. min upravil na 2:0 v početnej výhode Homer, domáci potrebovali na potrestanie faulu Michala Segľu iba štyri sekundy. Následne mohol zvýšiť Sivák, ale puk putoval iba po bránkovej čiare. V 17. min zvýšil Zlocha na 3:0, keď z veľkého uhla prestrelil hosťujúceho Kožucha. Toho následne vystriedal Hurajt. V druhej časti stretnutia tempo hry upadlo, napriek tomu domáci zvýšili svoje vedenie. V 25. min unikal Nemec, tiesnený nestačil zakončiť, ale v páde posunul puk na Poljačeka a ten skóroval. Poprad mohol znížiť v druhej polovici druhej tretiny po šanci Pavla Segľu, ale domáci gólman bol proti. Tatranci nevyužili v 37. min 102 sekúnd trvajúcu presilovú hru 5:3. Z gólu sa však napokon radovali v poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky, keď Žemlička strelu zápästím poslal ponad Hálovu lapačku. V záverečnej tretine sa už napriek vzruchu pred oboma bránkami skóre stretnutia nezmenilo.(sita)

Góly: 8. Kóňa (Liška, Melichárek), 12. Homer (Húževka), 17. Zlocha (Lelkeš), 25. Poljaček (Nemec) - 40. Žemlička (M. Segľa, Zavacký), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Javín (Poprad) 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - J. Višňovský, Valach, 5500 divákov. Trenčín: Hála - Ďurčo, Juraj Liška, Homer, Gabriš, Mikuš, Urban, Kuchyňa, Mocek - Melichárek, Kóňa, Sivák - Lelkeš, Húževka, Zlocha - Sikorčin, Poljaček, V. Nemec - Hanták, Záborský, Kútny. Poprad: Kožuch (17. Hurajt) - Valečko, Javín, Fabián, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, M. Turan, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Zavacký, Piatak, Žemlička - Marcel Haščák, Mašlonka, Smolka.

Skalica - Košice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Skaličania vykorčuľovali do zápasu s odhodlaním a ich úsilie napokon vyústilo do druhého víťazstva v sezóne. V I. tretine sa hral obojstranne opatrný hokej s minimom gólových príležitostí, a tak nečudo, že do kabín išli tímy za bezgólového stavu. Presných zásahov sa diváci dočkali až v II. tretine. V 23. min sa ujali domáci vedenia gólom obrancu Zajaca, ktorý švihom od modrej využil prihrávku Romana Sýkoru. Hostia na vyrovnanie potrebovali necelé dve minúty, Hvila delovkou prekonal Tučeka. Hlavný rozhodca Baluška gól uznal až po konzultácii s videorozhodcom. Záverečnú časť začali domáci náporom, ktorý priniesol zakrátko ovocie. V 43. min sa pred Lacom najlepšie zorientoval Juraj Mikúš, keď do odkrytej brány doklepol Flamíkovu prihrávku. V 53. min šancu Laža vychytal Tuček a skalický gólman si poradil aj s príležitosťou Hvilu. V dramatickom závere rozhodol o výsledku 56 sekúnd pred koncom po akcii celého druhého domáceho útoku René Jarolín.

Góly: 23. Zajac (R. Sýkora, Grill), 43. Mikúš (Flamík), 60. Jarolín (R. Hartmann, R. Školiak) - 24. Hvila, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Horínek, 2500 divákov. Skalica: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, Flamík, Benák, Komárek, Zajac - Mikúš, Vala, Liščák - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - Grill, R. Sýkora, Jozef Liška. Košice: J. Laco - Kledrowetz, P. Frühauf, Horáček, Bombic, M. Varga, Podhradský - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Vostřák, Krayzel, Hvila - Lažo, Ľ. Sabol, M. Lukáč.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Martin - Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Góly: 2. Važan (Stančok), 27. Kolba (Hančák), 43. T. Višňovský (Bulík, T. Jaško), 56. T. Jaško.

Slovan - Nitra 1:4 (1:3, 0:0, 0:1). Góly: 3. Hujsa (Kucharczyk) - 10. Chrenko (Kmeč, Vlk), 13. B. Majeský (Milo, Podstavek), 16. T. Chrenko (S. Saliji, Podstavek), 47. Mihálik (G. Saliji).

Zvolen - Žilina 4:3 (0:3, 0:0, 4:0). Góly: 41. Cibula (Plavucha, Škuta), 49. Weissmann (Babka, Škuta), 49. Šechný (Weissmann), 58. Paciga (Plavucha, Štork) - 4. Kontšek (Beran), 7. Jabrocký (Krajči, Gálik), 9. Král (Ficenc).