Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Líder z Popradu nečakane zakopol doma s Hôrkou

Poprad - I. trieda podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 11. kola.I. TRIEDAJÁNOVCE - KRAVANY 2:1

I. TRIEDA

JÁNOVCE - KRAVANY 2:1 (1:1)

Začiatok stretnutia poznačil opatrný úvod na oboch stranách. Hralo sa za silného vetra, s ktorým mali hráči oboch mužstiev značné problémy. V 17. minúte sa zrodila prvá vážnejšia gólová príležitosť, po ktorej domáci Mangera otvoril skóre. Hostia sa postupne osmelili a v 38. minúte sa im zásluhou Zmoka podarilo vyrovnať. Druhý polčas začali domáci tlakom a Kravanci sa poväčšinou iba bránili. Paradoxne to však boli oni, kto mohol ísť do vedenia, ale nestarnúci brankár Jánoviec Rákoci svoj kolektív podržal. Hostiteľom sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a bolo zaslúžené, lebo hostia výkonom sklamali.

Góly: Mangera, Dlugoš - Zmok. Pred 100 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Brunovský, Danišovský, Slebodník - Šoltís, Zmok, Lipták.

STRÁŽE - SP. BELÁ 2:1 (0:1)

Domáci začali aktívne a hneď v úvode si vypracovali dve sľubné gólové príležitosti, tie však nevyužili. Naopak, boli to hostia, ktorí po peknej strele Podolinského z 30 metrov išli v prvom polčase do vedenia. Po obrátke dokonca mohli zvýšiť svoj náskok, ale sieť nerozvlnili. Potvrdilo sa známe pravidlo nedáš - dostaneš a Segľa strelou do šibenice vyrovnal. Na začiatku záverečnej štvrťhodiny sa hostiteľom podarilo zaznamenať druhý gól a najtesnejšie víťazstvo si už udržali až do konca.

Góly: Segľa, Šuster - Podolinský. Pred 100 divákmi rozhodoval Pichoňský, ŽK: Farkaš (Sp. Belá).

LEVOČA - MLYNČEKY - odložené na neskorší termín

POPRAD B - HÔRKA 0:1 (0:1)

Hostia zaskočili lídra tabuľky hneď v úvode, keď už v 4. minúte po hrubej chybe domáceho brankára Zemjanek otvoril skóre. Favorizovaní Popradčania svojho súpera viditeľne podcenili a po inkasovanom góle ostali výrazne zaskočení. Hostia hrali nebojácne a vo všetkých herných činnostiach prevýšili svojho súpera. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Popradčania hrali veľmi slabo a mladý tím baníkov veľmi umne. Ani v záverečných minútach domáci nepridali na obrátkach, a tak sa v Poprade-Veľkej zrodilo prekvapujúce, ale plne zaslúžené víťazstvo hostí.

Gól: Zemjanek. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Rybka - Zemjanek 2, Haluška, Hrušovský, ČK: Zemjanek (Hôrka).

TOPOREC - ŽAKOVCE 6:0 (2:0)

V Toporci to bolo od začiatku jednoznačné stretnutie, ktoré sa vyvíjalo v prospech domácich. Hostia zo Žakoviec pricestovali len s desiatimi hráčmi a tak ako-tak držali krok s hostiteľmi iba do prestávky. V druhom polčase si domáci vytvárali jednu gólovú príležitosť za druhou a keďže boli aj vysoko efektívni v koncovke, napokon sa radovali z poltuctového víťazstva. Hostia sa síce snažili a aj oni sa dokázali dostať do šancí, ale gólovo vyšli naprázdno a nedočkali sa ani čestného úspechu, ktorý by aspoň čiastočne zmiernil ich vysokú prehru.

Góly: Cimbalista a Šatek po 2, S. Hangurbadžo, Mitura. Pred 120 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Čepišák, R. Hangurbadžo.

HUNCOVCE - SP. ST. VES 0:1 (0:0)

Od úvodných minút boli domáci pomalší, nedarila sa im kombinácia a viazla súhra. Silný vietor znemožňoval obom kolektívom predvádzať kvalitnejší futbal, navyše hostitelia hrali veľmi nevýrazne. Ani po bezgólovom prvom polčase sa obraz hry nezmenil. Po zmene strán však hrali domáci s vetrom, ale tri sľubné príležitosti nedokázali zúžitkovať vo vedúci gól. Naopak, Zamagurčania áno, keď Velička svojím presným zásahom rozhodol o osude duelu. Hostia kraľovali v obrane, kde dominoval nestarnúci Velička. V závere mali Zamagurčania loptu prevažne na svojich kopačkách a nedovolili Huncovciam pokúsiť sa ani vyrovnať.

Gól: Rad. Velička. Pred 60 divákmi rozhodoval Lešundák, ŽK: Kovalčík (Sp. St. Ves).

LUČIVNÁ - SP. ŠTVRTOK 2:0 (1:0)

V Lučivnej boli diváci svedkami pekného a bojovného stretnutia. Do úvodnej šance sa dostali hostia, tú však nevyužili. Hráči Lučivnej sa v 19. minúte nemýlili a zásluhou Bujňáka išli do vedenia. V 30. minúte mali ideálnu príležitosť na potvrdenie náskoku, avšak Meleky z troch metrov trestuhodne prekopol hosťujúcu svätyňu. Do kabín tak išli hostitelia iba s jednogólovým náskokom. V druhom dejstve sa prelievali pekné akcie na oboch stranách. V 80. minúte sa rozhodlo o víťazovi, keď Meleky hlavou upravil na konečných 2:0. V závere mohli hostia rezultát aspoň skorigovať, ale Bajtoš nepremenil pokutový kop.

Góly: Bujňák, Meleky. Pred 120 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Madeja, Fassinger - Bajtoš, Lačný.