Slovan Gelnica a Kluknavy si pripísali na svoje konto prvé jesenné prehry

Sportnet|17. okt 2005 o 00:00

Jozef PETRUŠKA & Matej a Lukáš KOTRADY Spiš - Za nepríjemného chladného počasia pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž jedenástym kolom, po

Jozef PETRUŠKA & Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš - Za nepríjemného chladného počasia pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž jedenástym kolom, po ktorom je bez prehry už len vedúci Veľký Folkmar. Dvojica Kluknava a Slovan Gelnica po veľmi slabých výkonoch utrpeli prvé prehry v jesennej časti. Súboj dvoch zachraňujúcich sa mužstiev vyznel jasne lepšie pre Slovinky. Strelecké hody boli v Tepličke, ktorá vyprevadila Jamník s päťgólovou nádielkou. Opäť raz doma zaváhala Olcnava, no to už také prekvapujúce nie je.

MARKUŠOVCE - SP. HRUŠOV 1:0 (1:0)

V 21. minúte stretnutia zaznamenal prvý gól domácich kanonier Andráši. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment zápasu. V druhom polčase boli herne lepší Hrušovčania. Mali častejšie loptu na svojich kopačkách, ale vytúžený vyrovnávajúci gól sa im nepodarilo streliť. Na druhej strane viac gólových príležitostí v druhej časti hry mali Markušovčania. Pred 200 divákmi rozhodoval s prehľadom Kotrady. MARKUŠOVCE: Užík - Hlucháň, Mrovčák, Paľľa - Stoličný, Tatarko, J. Andráši, Holub, Hozza - Jozef Andráši, Antony, striedal: Mušinský. SP. HRUŠOV: Matfiak - Kunzo, Švač, Olejník - Š. Filip, M. Filip, Samoľ, Bráz, Slamený - Salaj, Kušnír, striedali: Hrobák, Repaský.

HRABUŠICE - KLUKNAVA 3:1 (2:0)

Hrabušičania na začiatku čakali, s čím na nich vyrukuje Kluknava. Čakali len do 23. minúty, kedy hlavou prekonal Dunku Priehoda a o tri minúty, opäť hlavou zvyšoval na 2:0 Popadič. Hostia zahrali veľmi slabo a 64. minúte ich domáci potrestali po tretí raz. Autorom gólu bol Faltin. Tieňom zápasu bolo vylúčenie Knižku na domácej strane a P. Beleja na strane hostí v 67. minúte. Hostia korigovali výsledok päť minút pred koncom Richnavským. Pred 150 divákmi rozhodoval Záleš. HRABUŠICE: Jendrál - Novák, Tkáč, F. Jendrál - Knižka, D. Školník, Faltin, Lipčák, Priehoda - Popadič, Kacvinský, striedali: J. Školník, Dlugoš, Horanský. KLUKNAVA: Ďorko - P. Belej, Glova, Nehyla - Kokoruďa, Lisý, Čarnoky, Hoppej, J. Richnavský - Horváth, M. Belej, striedali: Zahuranec, Peklanský, Richnavský.

BYSTRANY - GELNICA 5:3 (3:0)

Bystrianci očakávali od súpera oveľa viac. Hostia svojím výkonom sklamali. Domáca bojovnosť a nasedenie sa odzrkadlili už v prvom polčase - 1:0 v 19. minúte Jozef Suchý, 2:0 v 29. minúte opäť Jozef Suchý a 39. minúta tentoraz Ján Suchý - 3:0.

Gólostroj domácich pokračoval aj po prestávke - 53. minúta Lipovský 4:0 a 79. minúta Lukáč zvyšoval na hrozivých 5:0. Gelničania dali o sebe vedieť v 63. minúte, kedy skóroval Drajna. Za tohto stavu domáci poľavili a v závere hostia Chovancom a Brutovským skorigovali pre nich veľmi nepriaznivý výsledok na konečných 5:3. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Straka. BYSTRANY: Pavol - Jochman, Hamrák, Vaľko - Mikula, Chovanec, Šefčík, Lukáč, Jozef Suchý - Ján Suchý, Gonda, striedali: Lipovský, Filip, Vrabec. SLOVAN GELNICA: Pavlovič - Hofman, Mikluš, Petrov - Brutovský, Lacko, Drajna, Klein, Bodnár - Sewczuk, Chovanec.

V. FOLKMAR - ODORÍN 4:1 (3:0)

Konečne do V. Folkmara prišlo mužstvo, ktoré hralo otvorený futbal a nezabetónovalo obranu. Odorínčania však dostali nešťastné góly a po polčase bolo rozhodnuté. Gólový účet otvoril v 22. minúte Andrejco, na 2:0 zvyšoval po polhodine hry Kaleja a na polčasových 3:0 upravil Sasák. Po zmene strán potešil domácich priaznivcom po štvrtý raz J. Varga. Čestný úspech za hostí zaznamenal v 71. minúte Balúch. Pred 200 divákmi rozhodoval Gavalier. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Sasák, R. Ďorď - M. Ďorď, Andrejco, Bordáš, Grega, J. Varga - Jakubišin, Kaleja, striedali: Ľ. Varga, Guľa. ODORÍN: Maľak - Ľ. Majko, Goduľa, M. Majko - Sedlačko, Maďar, Lipčák, Krajňák, Mikolaj - Baluch, Boroš, striedali: Kavulič, Fabian.

TEPLIČKA - JAMNÍK 5:0 (2:0)

Zo začiatku zápasu mali viac z hry hostia a zásluhou podpory vetra. Svoju prevahu však Jamníčania do gólu nepretavili a v 39. minúte zavelil do útoku P. Hamrák - 1:0. Tri minúty pred polčasom zvýšil na 2:0 Marcinčák.

Druhý polčas už bol v réžii domácich a postupne skóre narastalo - 51. minúta Uhrinovský 3:0, 73. minúta Marcinčák 4:0 a víťazstvo pečatil v 75. minúte Laško. Pred 100 divákmi rozhodoval Cehuľa. TEPLIČKA: Gorbar - Ondruško, Uhrinovský, Odziomek - Vojtko, Hamrák, Dolnačko, Biacovský, Hasaj - Lesnický, Marcinčák, striedali: Laško, Hodnický, Cpin. JAMNÍK: Macejko - Jančár, J. Čuj, Ondruš - Greš, Fabini, M. Čuj, Koňak, Kočiš - S. Čuj, Ruman, striedali: Farkašovský.

OLCNAVA - LETANOVCE 1:1 (0:1)

Úvodný tlak nepriniesol želaný úspech a hostia sa v 19. minúte po prvej vážnejšej šanci Kubičárom dostali do vedenia. Neustále dobíjanie súperovej brány prinieslo gól v 63. minúte Gondom. Záverečný tlak a prevaha Olcnavy víťazný gól nepriniesli a hostia si odvážajú cenný bod. Po dlhom čase bolo 100 domácich divákov veľmi spokojných s výkonom rozhodcovskej dvojice.

OLCNAVA: Rusnák - Fifik, Petrov, Pavlík - Pastucha, Kožár, Melega, Gardošík, Gonda - Kaščák, Olejník, striedali: Salaj, Čislák. LETANOVCE: Drabiščák - R. Pecha, Lačný, Kubičár - Šoltís, Polhoš, Kacvinský, Slamený, Melikant - Biskup, M. Pecha, striedal: Toporcer.

VOJKOVCE - SLOVINKY 0:4 (0:2)

Tak takto sa o záchranu nehrá! Toto konštatovanie patrí domácim hráčom. V dôležitom zápase o postavení v spodnej časti tabuľky Vojkovčania sklamali na celej čiare. Slovinky ich vyučovali hlavne z efektivity. V 23. minúte po rohovom kope obrana nechala dosť času a priestoru M. Poláčekovi, ktorý umiestnenou hlavičkou zaskočil domácich. Minútu pred polčasom sa znova obrana len prizerala samostatnému úniku Župu - 0:2. V prvom polčase si Vojkovčania vážnejšiu šancu nevypracovali.

Aj druhý polčas stretnutia, ktoré sa hralo za studeného a sychravého počasia veľa kvalitného futbalu nepriniesol. V 63. minúte striedajúci Novotný strelil dôležitý tretí gól a ten istý hráč v 73. minúte pečatil zaslúžené víťazstvo hostí. Pred 50 premrznutými a sklamanými divákmi rozhodoval Šofranko. VOJKOVCE: Olejník - Podracký, Mastiš, Valenčin - Richnavský, Kandra, Stana, Harabin, Salanci - Micherda, Gajdoš, striedal: Gonda. SLOVINKY: Horňák - Neubeller, Seman, Hudec - T. Ďorko, Pačan, Cicoň, M. Poláček, J. Poláček - Papcun, Župa, striedali: Novotný, Gmuca.

14.Vojkovce1100116:480

Program 12. kola: Sp. Hrušov - Slovinky. Letanovce - Vojkovce. Jamník - Olcnava. Odorín - Teplička 10.30 hod. Gelnica - V. Folkmar. Kluknava - Bystrany. Markušovce - Hrabušice, 10.30 hod.

Domov»Sportnet na východe»Slovan Gelnica a Kluknavy si pripísali na svoje konto prvé jesenné prehry