Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Vo Svite dráma

Košice - Veľkú drámu sledovali diváci vo Svite. Domáci sa s Interom naťahovali až do úplného záveru a v riadnom hracom čase sa pod Tatrami

nezozhodlo. Na rad prišlo predĺženie, v ktorom to v samotnom závere vyzeralo na výhru hostí, no presným trojkovým pokusom v poslednej sekunde strhli Sviťania výhru predsa len na svoju stranu. V derby v Košiciach si pripísali prvú prehru hráči Spišskej Novej Vsi. Technici zvíťazili zaslúžene a v tabuľke sa posunuli na piatu priečku.

Program 5. kola (sobota): Nitra - Košice, Sp. Nová Ves - Komárno, Handlová - Svit, Inter - Prievidza, Levice - Lučenec.

Košice - Sp. Nová Ves 85:71 (22:21, 44:35, 60:51)

V prvom polčase, ktorý bol dlho vyrovnaný, to bol strelecký súboj domáceho Bučáka a hosťujúceho Hovaňáka, ktorým sekundovali Zabavník resp. Pešta. Košičania v druhej štvrtine ušli po trojke Sviteka na 41:32 a náskok si udržiavali do polčasovej prestávke. Tá sa kvôli poruche svetelnej tabule natiahla na viac ako 20 minút. Po zmene stŕan začali Spišiaci doťahovať a znížili na 54:51. Vzápätí však prišla trojka Ivana a domáci opäť doskočili. Hostia sa ešte raz pokúsili oživiť svoje nádeje v záverečnej štvrtine, keď upravili na 63:60. Technici sa však nenechali vykoľajiť a onedlho už vyhrávali 71:62. V závere si už bez veľkých ťažkostí zaslúžené víťazstvo ustrážili. Pre koncom prišli hostia o Bečaríka, ktorý opustil ihrisko s bolestivým výronom v členku.(špa)

Košice: Zabavník 21, Bučák 20, Svitek 11, Lutter 2, Kováč 0 (Mišinský 15, Ivan 12, Probala 4). Sp. N. Ves: Hovaňák 23, Pešta 19, Kragič 12, Demečko 3, Myrda 2 (Czakó 5, Bečarík 5, Kuchárek 2, Repaský 0). TH: 30/25 - 31/22, fauly: 25 - 28, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Zubák a Obmaščík, 1000 divákov.

Svit - Inter 85:84 po predĺžení (18:23, 38:38, 57:53, 75:75)

Vo Svite sa hral veľmi dobrý basketbal. Obe mužstvá sa od úvodu striedali vo vedení a o výsledku napokon muselo rozhodnúť až predĺženie. Tri sekundy pred koncom hosťujúci Míčka priklonil misky váh na stranu Interu, keď upravil na 84:82. Domáci však stihli za tri sekundy rozohrať a Pažický úspešným trojkovým pokusom zároveň so záverečným klaksónom zabezpečil Svitu najtesnejšie víťazstvo.(sita)

Najviac bodov: Znanec 32, Suja 21, Sedmák 16 - Míčka 28, Pandula 20, La Rosa 15, TH: 18/11 - 39/26, fauly: 30 - 24, trojky: 10 - 4, rozhodovali: Gabara a Lukáč, 600 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Prievidza - Levice 62:74 (13:8, 35:26, 46:47), najviac bodov: Štorcel 16, Sýkora 12, Imnadze 10 - Kollár 18, Rončevič 17, Kuča 16. Lučenec - Nitra 105:95 (23:17, 46:37, 73:69), najviac bodov: Štekič 25, Kovačevič 23, Tarabus 22, Meluš 20 - Dimavičius 24, Jovanovič 23, Seman 12.