Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Popradčania potvrdili vedúce postavenie i v Kračúnovciach

IV. LIGAFINTICE - ĽUBICA 1:0 (0:0)Prvý polčas sa niesol v znamení hosťujúceho kolektívu. Ľubičania mali réžiu hry vo svojich rukách, ale

IV. LIGA

FINTICE - ĽUBICA 1:0 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v znamení hosťujúceho kolektívu. Ľubičania mali réžiu hry vo svojich rukách, ale doplatili na mizernú koncovku. Postupne nepremenili dobré gólové príležitosti Drugač, Kovalčík, Kopčák i M. Kaprál. Oba celky tak odchádzali do kabín za bezgólového stavu. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Napriek tomu to boli domáci, ktorí po prvej vážnejšej akcii a chybe hostí otvorili skóre krížnou strelou Lukošíka. Nováčik z Ľubice si síce dokázal vytvoriť viacero štandartných situácií, najmä rohových kopov, ale ani po jednom z nich sa skóre nemenilo. Ani v závere sa hosťom nepodarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól a tak vyšli bodovo naprázdno.

Gól: 55. Lukošík. Pred 250 divákmi rozhodoval Slimák, ŽK: Katuščák - Sova. ĽUBICA: Hájovský - Sova, Barnáš (60. Oravec), Krempaský, Drugač - Labus, L. Kaprál, Kopčák (76. Kurta), L. Kalafut - Kovalčík, M. Kaprál.

V. TATRY - PUŠOVCE 0:0

Pušovce, ktorým patrí v tabuľke umiestnenie na chvoste, sa pod Vysokými Tatrami predstavili vo veľmi dobrom svetle. Od začiatku hrali veľmi zodpovedne v obrane a oduševneným výkonom robili domácemu kolektívu veľké problémy. Vysokotatranci sa snažili kombinačnou hrou presadiť, ale na ťažkom teréne sa im to nedarilo. Bránku súpera sa snažili dobiť najmä po štandartných situáciách, ale ani tie im gól nepriniesli. V druhom polčase sa situácia na ihrisku nezmenila. Hostitelia sa snažili, ale celý zápas sa trápili. V záverečnej desaťminútovke mali možnosť rozhodnúť o výsledku, keď po vylúčení hosťujúceho Biroša hrali v početnej výhode. Ani tú však nezúžitkovali, a naopak, v závere mohli dokonca inkasovať. Najprv ich však zachránila žrď a potom výborný zákrok brankára Okregľaka pri šanci hostí.

Pred 150 divákmi rozhodoval Kozák, ŽK: Biroš 2, Hartl, ČK: Biroš (obaja Pušovce). V. TATRY: Okregľak - Fridman, Chromek, Kožuch, Šefc - Bajtoš (46. Ebringer), Hanišák, Sabo, Vira - Vernarský, Maťaš.

KRAČÚNOVCE - POPRAD 0:2 (0:1)

Na Horný Šariš cestovali Popradčania s úlohou postarať sa o plný bodový zisk a potvrdiť výbornú formu z predchádzajúceho obdobia. Po obojstranne opatrnom začiatku preukázali postupne svoje herné kvality. Nátlakovou, útočnou hrou zatlačili domácich do ich šestnástky a častokrát zatápali obrane. Už v 12. minúte mohol po ideálnej Krišandovej prihrávke otvoriť skóre Dvorožňák, ale v zakončení mal vychýlenú mušku. Domáci, vedomí si sily Popradu, sa zamerali na pozornú a dôraznú defenzívu. Podtatranci ich schladili po polhodine hry, keď duo Krišanda - Dvorožňák po kombinačnej akcii potrestali nedôslednosť domácich zadákov. Tí sa snažili odpovedať Oravcom, ale Daniš si s touto situáciou poradil. V 41. minúte vylúčil hlavný rozhodca domáceho hráča, čo výrazne narušilo psychiku hostiteľov. Aj v druhom polčase hostia diktovali tempo hry. V 48. minúte podkúrili pred popradskou bránkou domáci, ale Daniš celú situáciu bezpečne vyriešil. Potom Dvorožňák dve šance nevyužil, a tak sa rozhodlo až v závere. V 85. minúte po príležitosti domácich zachránila Daniša žrď. Potvrdilo sa známe nedáš - dostaneš a kanonier Dvorožňák po výbornej Kočišovej prihrávke stanovil konečný výsledok.

Góly: 31. a 87. Dvorožňák. Pred 200 divákmi rozhodoval Matišin, ŽK: D. Harčarik, Barta, Oravec, Mašlej, ČK: Mašlej (všetci Kračúnovce). POPRAD: Daniš - Pazúr, Rigo (83. Gajan), Šimšaj, Krišanda - Polakovič, Maličký (90. Rybár), Kočiš, Pitoňák - Dvorožňák, Michlík (78. Kapsdorfer).

KEŽMAROK - N. ŠEBASTOVÁ 1:0 (1:0)

Domáci nastúpili do stretnutia s jednoznačnou úlohou bodovať naplno, čomu podriadili taktiku od úvodných minút. Už v 5. minúte sa ocitol v prvej šanci V. Novák, ale vo výbornej pozícii nebol dôrazný. V 12. minúte sa pokúšal dostať domácich do vedenia Bednarčík, ale jeho strelecký pokus brankára hostí neohrozil. Hostia sa zamerali najmä na defenzívnu činnosť. Kežmarčania ich statickú hru využili v 22. minúte, keď individuálnu akciu zakončil V. Novák. Aj keď sa zdalo, že domáci pridajú ďalšie góly, v ofenzíve boli neplodní. Tesne pred prestávkou mohol poistiť náskok Pavol Rams a po ňom i Bednarčík, ale hostia si opäť poradili. Aj po zmene strán hostitelia dominovali, ale nepresadili sa ani zo štandartných situácií. V závere mohol Pavol Rams poistiť víťazstvo, keď sa ocitol sám pred brankárom, ale hoci nedal, tri body ostali zaslúžene v Kežmarku.

Gól: 22. V. Novák. Pred 250 divákmi rozhodoval Šimko, ŽK: R. Novák, Braviak - Durkač, Bocko. KEŽMAROK: Hájovský - Vida, Rataj, Braviak, R. Novák - Pavol Rams, Regitko, V. Novák, Hanisko (65. Podhorský) - Šupala (72. Petras), Bednarčík (87. Kalafut).