V derby úspešnejší domáci, Štrba uspela v Kružľove

Sportnet|18. okt 2005 o 00:00

V. LIGAKRUŽĽOV - ŠTRBA 0:1 (0:1)Hralo sa za veľmi nepriaznivého počasia, keď fúkal silný vietor s dažďom. Obom kolektívom to značne komplikovalo

V. LIGA

KRUŽĽOV - ŠTRBA 0:1 (0:1)

Hralo sa za veľmi nepriaznivého počasia, keď fúkal silný vietor s dažďom. Obom kolektívom to značne komplikovalo hru s loptou. Hostia začali aktívne a už v 8. minúte mal tutovku na kopačke Koch, tú však zahodil. Podtatranci však hrali aj v ďalších minútach disciplinovane a domácich prakticky do ničoho nepustili. Naopak, v 34. minúte sa im podarilo zásluhou Badzika dostať do vedenia. Po tomto momente sa ukľudnili a onedlho mohli pridať Galovičom druhú gólovú poistku, ten sa však nepresadil. V druhom polčase bojovný futbal pokračoval. Hostia dreli a umne kontrolovali vývoj stretnutia. Hostitelia sa dostali do jedinej nebezpečnej situácie, keď po trme-vrme skončila lopta na žrdi Marušákovej bránky. V závere už Štrbania cenné víťazstvo bez problémov udržali.

Gól: 34. Badzik. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Kozák, ŽK: M. Lazor - Galovič. ŠTRBA: Marušák - Hyriak, Otčenáš, Macko, Milan - Koch, Sabo (76. Grivalský), M. Levocký, Kroták (58. Pamula) - Badzik, Galovič.

SP. BYSTRÉ - HRANOVNICA 3:1 (2:1)

Podtatranské derby začali lepšie hostia, ktorí už v 1. minúte išli do vedenia. Milan Liptaj využil to, že ho domáci nechali uvoľniť sa a prekonal domáceho brankára. Hostitelia sa však z tohto momentu rýchlo otriasli a po akcii Pitoňáka Kubov v 11. minúte vyrovnal. Postupne začali hrať domáci svoju hru a po polhodine hry po faule v šestnástke Kubičko bezpečne premenil pokutový kop a bolo 2:1. Ďalšie šance na oboch stranách ostali nevyužité. Po vylúčení domáceho brankára Bendika hrali domáci od 35. minúty oslabení. Druhý polčas začali lepšie hostia. V 55. minúte mali ideálnu šancu vyrovnať, ale tutovku jedného z hráčov Hranovnice náhradný brankár Spišského Bystrého Skokan vyrazil na rohový kop. V závere sa hostitelia spoliehali na rýchle brejky a po jednom z nich Michlík spečatil ich víťazstvo. V závere už hostitelia dôležité tri body utrpeli.

Góly: 11. Kubov, 30. Kubičko (z 11 m), 62. Michlík - 1. Milan Liptaj. Pred 300 divákmi rozhodoval V. Kunzo, ŽK: Šimonovič - Oravec, Husár, Martina Palguta, ČK: Bendik (Sp. Bystré). SP. BYSTRÉ: Bendik - Herák, Vitko, Kubičko, Poracký - Pekarčík (20. Skokan), Lopúch, Šimonovič, Michlík (85. Orolín) - Pitoňák, Kubov. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Oravec, Milan Liptaj, Hrušovský, Olexa - Gajan, Husár, Dulovič, Šavel - Martin Palguta, Michal Palguta (70. Hlavčák).

JUNO N. ĽUBOVŇA - KENDICE 1:3 (0:1)

Zápas sa hral za daždivého počasia, ktoré futbalu veľmi neprialo. Domáci nastúpili po problémoch so zostavou, keď hráči pre zdravotné a pracovné problémy celý týždeň netrénovali a na zápas prišli rovno z práce. To sa odzrkadlilo na ich výkone, keď najmä v druhom polčase im hostia z Kendíc ukázali, čo je efektivita zakončenia. Ich útoky jeden za druhým zaváňali gólom. Optická prevaha Junošportu končila pred šestnástkou. Druhý polčas už nemohúcnosť hostiteľov bola očividná a uzimení diváci odchádzali veľmi sklamaní z výkonu domácich hráčov.

Góly: Mariančík - Pigula 2, Peter Čuha. Pred 100 divákmi rozhodoval Kaščák, ŽK: Kačmarčík (Junošport). JUNO: Ščerbák - Turlík, Marek Barlík, Sopko, Kupec - Lipčák, Mariančík, Pavelčík, Folvarčík - J. Hudák, Kačmarčík, striedali: Zavacký, Štellmach.

PLAVNICA - ZÁBORSKÉ 3:0 (3:0)

Za chladného počasia sa hral zápas hlavne v réžii domácich. Tí už v 2. minúte zahodili vyloženú šancu Martinekom. V 14. minúte hlavičku Ilčišáka zneškodnil brankár hostí. O dve minúty sa však už Plavničania radovali, keď Ilčišákovu prihrávku zúžitkoval Šomský. Hostia pohrozili v 25. minúte centrovanou strelou, ktorá skončila tesne nad brvnom Sudimákovej brány. V 31. minúte zvýšili domáci na 2:0. Po Ilčišákovej strele dorazil do prázdnej brány opäť Šomský a v 33. minúte bolo už 3:0, keď Martinek prekonal brankára hostí po peknej pätičke Ilčišáka. Prvý polčas zakončili hostia strelou Slaninky vedľa brány. Druhý polčas sa niesol v duchu nepremenenia šancí zo strany Plavničanov. V 55. až 62. minúte strely Ilčišáka a Grajzingera minuli cieľ. Ani v 78. minúte nedokázali doraziť loptu za brankovú čiaru najprv Šomský a po ňom Murcko. V 81. a 87. minúte hostia nebezpečne kontrovali strelami Kakaščíka. Na konci zápasu sa vyznamenal brankár hostí Tudor, keď chytil stopercentnú šancu Martineka.

Góly: 14. a 31. Šomský, 33. Martinek. Pred 150 divákmi rozhodovala Pokrivčáková, ŽK: Šomský (Plavnica). PLAVNICA: Sudimák - Pavlišin, Hricko, Rybovič, Murcko - Ilčišák, Šomský, Varga, Grajzinger - Diňa (46. Gedra), Martinek.

V. LOMNICA - MIKLUŠOVCE 0:0

Od úvodu si hostitelia vytvorili výraznú útočnú prevahu. V 13. minúte sa mohol do listiny strelcov zapísať Malinovský, no jeho nedôrazná hlavička mierila mimo bránu. O päť minút neskôr mohol skórovať Solár, ale z piatich metrov trafil len protihráča. V 20. minúte sa po jedinečnej príležitosti Lomničanov lopta ocitla na brvne. Domáci neustále dobíjali bránku súpera, no stále doplácali na streleckú nemohúcnosť. Hostia sa dostali k slovu až v závere prvého polčasu, no s krížnou strelou si domáci brankár poradil. Po obrátke vzruchu pred oboma bránami ubudlo. V závere hostitelia opäť pridali, ale šance Cehuľu, Malinovského i Repiščáka ostali nevyužité. V 83. minúte mohli prísť zázračne k trom bodom hostia po zlom výkope domáceho brankára, ale sólo nezakončili.

Pred 70 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Bojňanský (V. Lomnica). V. LOMNICA: Ružbaský - Solár, Duchnický, Cehuľa, Mačutek - Hrivňák (70. Neupauer), Malinovský (82. Babiáš), Tribula, Repiščák - Bojňanský, Precák.