Hráči Vyšnej Slanej sa konečne gólovo presadili

Sportnet|18. okt 2005 o 00:00

Rožňava - V jedenástom kole I. triedy sa futbalisti museli vyrovnať s chladným a veterným počasím. To prialo najmä hosťujúcim celkom, ktoré zvíťazili

na troch ihriskách. Toľko potrebné body získala Gemerská Hôrka po najtesnejšom víťazstve v Dlhej Vsi, Plešivec v druhom polčase otočil nepriaznivý výsledok a Dobšiná si odviezla body z Betliara. No okrem toho museli odviesť aj svojho brankára na ošetrenie do nemocnice. Najvyššie víťazstvo sa zrodilo vo Vyšnej Slanej, kde domáci premohli streleckú smolu a Krh. Dlhej Lúke nadelili päť gólov. V Honciach sa rozhodovalo až po zmene strán. Druhé Vlachovo prekvapivo prehralo na pôde posledného Jablonova n/T. V Rudnej bola hra vzácne vyrovnaná a súperi si napokon body rozdelili.

Honce - Brzotín

4:1 (0:0)

G: Tomčo 2, Krága 2 - Kočiš (11 m), ŽK: Ján Gallo - Sz. Drenko, R: Molnár, DZ: Székely, D: 50

Honce: Koncz - Ján Gallo, Strelka, Fandák, Krága, Molnár, J. Pástor, Kurčák, Vil. Gallo, Tomčo, Vranec, striedal M. Pástor

Brzotín: Lenkey - Spišák, Kočiš, M. Kováč, Mihály, Polyák, Lázok, Drenko, L. Ambrúž, R. Dókuš, J. Kováč, striedali Fabián, Krištóf

Domáci si do polčasu vytvorili územnú prevahu, ale trestuhodne zahadzovali jednu šancu za druhou. Molnár i Vranec hlavičkovali mimo brány, strela J. Pástora z hranice šestnástky taktiež nenašla adresáta. Najväčšiu príležitosť prepásol Tomčo, ktorý sa ocitol zoči-voči gólmanovi hostí Lenkeymu, ale jeho strela pripomínala malú domov. Hostia sa do šance nedostali, zamerali sa na obrannú činnosť a vyslali iba niekoľko striel zo stredných vzdialeností. Po prestávke domáci odhodlaní zvíťaziť začali presnejšie zakončovať, čo sa prejavilo i na skóre. V 55. min. vedúci gól dosiahol strelou povedľa brankára Tomčo, po kombinačnej akcii Strelka - Vil. Gallo tvrdou strelou poistil vedenie Krága a taktiež po krížnej strele zvýšil na 3:0. Štvrtý gól padol z kopačky Tomča, keď skackavá lopta prešla pomedzi nohy gólmana hostí. V záverečnej minúte mali hostia výhodu pokutového kopu, Kočiš nezaváhal a dosiahol čestný úspech. Som rád, že konečne sa hralo slušne bez tvrdých zákrokov. Víťazstvo bolo zaslúžené nakoľko hostí sme predčili po všetkých stránkach, povedal tréner Honiec Viliam Gallo. (kcs)

Vyšná Slaná - Krh. Dlhá Lúka

5:0 (4:0)

G: Hric a Mich. Ambrúž po 2, Fifik, ŽK: A. Rogos - Emödi, R: S. Gallo, DZ: Krzák, D: 60

Vyšná Slaná: Lindák - Rochfaluši, P. Rogos, A. Rogos, Hric, Bendík, M. Vido, Fifik, Mat. Ambrúž, Valko Krišťák, Mich. Ambrúž, striedali Kračún, Lukáč

Krh. Dlhá Lúka: T. Ambrúzs - Mir. Péči, Soltész, Petro, Csobády, Bernáth, Parditka, Rigó, Emödi, Gebe, Tóth

Domácim asi pomohol dôrazný dohovor v kabíne pred zápasom. Hneď od úvodu dostali súpera pod tlak. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sa im v tomto darilo aj skórovať. V 9. min. otvoril skóre prízemnou strelou Hric. O deväť minút sa gólom vo svojom prvom zápase v sezóne prezentoval po prihrávke Hrica Mich. Ambrúž. O ďalších deväť minút potiahol útok Fifik a jeho spätnú prihrávku premenil Mich. Ambrúž strelou pod brvno na tretí gól. Hostia, ktorí pricestovali len jedenásti a v bráne s hráčom z poľa, pretože ani jeden z dvoch brankárov nemohol prísť, v prvom polčase neboli pre Lindáka veľkou hrozbou. Polčasový výsledok stanovil v 38. min. prudkou strelou do šibenice Fifik. Po zmene strán sa hra trocha vyrovnala. Hostia sa už viac dostávali pred domácu bránu. Šance mali Gebe, Soltész, dvakrát Tóth. No zostalo len pri pokusoch. V 75. min. nastrelil Hric tyč. Dva minúty pred koncom už nezaváhal. Po rohu M. Vida stanovil na konečných 5:0.

Dlhá Ves - Gemerská Hôrka

0:1 (0:0)

G: A. Danielis, ŽK: Csotó, Att. Pomaj, Beke - Kakalejčík 2, ČK: Kakalejčík (Gemerská Hôrka), R: Repaský, DZ: Šimšík, D: 150

Dlhá Ves: L. Novák - Dusza, Péntek, T. Segyo, Csotó, Orel, Blatník, V. Ferdinand, Att. Pomaj, Beke, Máté, Arp. Pomaj, striedali V. Segyo, R. Ferdinand, A. Ferdinand

Gem. Hôrka: Breuer - Sz. Danielis, Šmiro, Zs. Danielis, M. Szabó Dosza, Kerek, Tóth, Gočaltovský, Viola, Kakalejčík, A. Danielis, striedali Kováč, Svet

Vyrovnaný prvý polčas sa hralo predovšetkým v strede ihriska a oba celky sa snažili skórovať z brejkov. V 5. min. bol podľa domácich v šestnástke hostí faulovaný Att. Pomaj, rozhodca však bol iného názoru. O desať minút hlavičkoval po centri Arp. Pomaja Máté. V 20. min. mieril vedľa V. Ferdinand. O desať minút nevyužil pred bránou tiesnený Máté prihrávku Arp. Pomaja. Hostia na záver polčasu pohrozili nebezpečným priamym kopom Kakalejčíka. V druhom polčase sa viac darilo hosťom. Kombinačnou hrou ovládli stred poľa a prišli aj šance. Gočaltovský nastrelil žrď, na druhej strane ho napodobnil V. Ferdinand. V 60. min. prekvapila L. Nováka v bráne strela Tótha, lopta mu vypadla, ale našťastie pre domácich nešla do brány. Inak tomu bolo o štvrťhodinu. Po chybe Pénteka, utiekol A. Danielis, lopta preskočila Mátého a hosťujúci hráč bol sám pred brankárom a bolo 0:1. V závere mali domáci niekoľko rohov, ale nevyužili ich napriek tomu, že hostia dohrávali len o desiatich. V 82.min. bol totiž vylúčený Kakalejčík.

Lipovník - Plešivec

1:2 (1:0)

G: Vilímek - Znak, M. Kubík, ŽK: bez, R: O. Gonos, DZ: Molnár, D: 120

Lipovník: Dányi - J. Kováč, Vilímek, Szücs, Korintuš, Szabó, M. Podracký, Fabian, Kerekeš, Orosz, Grecmacher, striedali Barczi, Farkaš

Plešivec: Skokan - Lipták, Macho, A. Kováč, Znak, Horváth, M. Kubík, V. Kováč, Szaniszló, Mikuš, Pulen, striedali Laven, Tomi, Volčko

Domáci sa ujali vedenia už v 7. min. gólom Vilímka, ktorý na šestnástke vybojoval loptu a prekvapil Skokana. Ďalší priebeh bol vyrovnaný a útoky sa striedali na oboch stranách. Dominovali však pozorné obrany. V 22. min. mieril z otočky Fabian do brankára. Na druhej strane sa o pár minút prezentoval hlavičkou Szaniszló. O chvíľu na to sa po strele hostí odrazila lopta von zo šestnástky, následná strela M. Kubíka mierila nad. V druhom polčase začali lepšie domáci, šance mali Grecmacher i Kerekeš. Potom však hostia prevzali iniciatívu, ich záloha sa začala viac presadzovať. V 59. min. vypálil z priameho kopu Znak, ale tečovaná strela mierila tesne vedľa. Vyrovnania sa hostia dočkali o štyri minúty. Unikli po pravej strane, center vyrazil brankár len pred seba a Znak dorazil do siete. Potom mieril vedľa Horváth. Rozhodnutie padlo v 81. min., keď M. Kubíka premenil napriek faulu samostatný nájazd. Potom na druhej strane bolestivo napálil Skokana do hlavy Fabian. Našťastie pre hostí do brány letela len jeho čiapky. V poslednej minúte ešte mieril vedľa Barczi.

Jablonov n/T. - Vlachovo

2:1 (0:0)

G: Strama, P. Baláž (11 m) - Mlynár, ŽK: Zajdó - Petruš, Sklenár, R: A. Farkaš, DZ: Šmelko, D: 100

Jablonov n/T.: Lipták - G. Zajdó, Molnár, L. Zajdó, P. Juhász, P. Baláž, Kardoš, Strama, L. Milický, F. Juhász, Erdélyi, striedali Hlavček, Szilasi

Vlachovo: V. Hajduk - Pitoňák, Hricko, Sklenár, M. Ondrejčík, Leško, Gecelovský, Petruš, Mlynár, Marciš, Gáll, striedal Ľ. Hajduk

Do polčasu sa hralo prevážne medzi šestnástkami. Domáci boli kombinačne lepší, ale bránu hostí dokázal ohroziť iba F. Juhász, ktorý sa ale nepresadil ani zoči - voči gólmanovi. Vlachovčania, ktorí nastúpili v oklieštenej zostave podnikali nebezpečné protiútoky, ale tie taktiež nedokázali vyjadriť gólom. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia, keď po rohovom kope sa v skrumáži najlepšie zorientoval Mlynár. Domáci znervózneli, čoho výsledkom bol aj nepremenený nariadený pokutový kop, keď exekútor Kardoš trafil iba tyč hosťujúcej brány. Vyrovnávajúci gól dosiahli domáci v 60. min. stretnutia, keď vyrazenú loptu brankárom s prehľadom poslal do vinkla Strama. Po faule na Milického mali domáci výhodu druhej penalty. Tentoraz ju P. Baláž bezpečne premenil, čím rozhodol o zisku troch bodov. Hostia v závere mohli uhrať remízu, ale striedajúci Ľ. Hajduk nastrelil tyč domácej brány. (kcs)

Betliar - Dobšiná

1:2 (0:1)

G: Kováč (11 m) - Lukáč, M. Záhoranský, ŽK: Plačko, Krága - Strelka, ČK: Demko - Romok, R: Ször, DZ: Gášpár, D: 80

Betliar: Filický - Ľ. Árvay, Fabian, Mir. Schvarz, Kováč, Ivanko, Jar. Gonos, Krága, M. Árvay, Faltín, Demko, striedal Plačko

Dobšiná: Romok - Klausman, Strelka, Herško, D. Ondrejčík, Grančák, Lukáč, Rupp, Mačejovský, Kičura, M. Záhoranský

Domácim chýbal v zostave Vávra i vykartičkovaný Oravec. V prvom polčase mali viac z hry hostia. Dvakrát unikol Mačejovský, raz mal šancu Grančák. Na strane domácich bol aktívny M. Árvay, v sľubnej šanci sa ocitol Krága a priamy kop Demka mieril tesne vedľa. V 30. min. prihral D. Ondrejčík Ruppovi, ktorý dobre našiel Lukáča a hostia viedli. V úvode druhého polčasu pridali Dobšinčania druhý gól. Po dlhom aute predĺžil Kičura na M. Záhoranského, ktorý doklepol do brány. Potom Kičura zahodil vyloženú šancu. Na druhej strane mal príležitosť Demko. V 70. min. sa M. Árvay dostal v šestnástke medzi dvoch hráčov súpera a výsledkom bola penalta. Hostia sa hnevali na rozhodcu. Loptu si postavil Kováč a znížil na 1:2. Domáci zacítili šancu na bod a začali byť dôraznejší. V 73. min. išiel Demko príliš nešetrne do súboja s brankárom Romokom. Zasiahol ho nepríjemne do ruky. Dobšinčan stratil nervy a oplácal. Výsledkom boli červené karty pre oboch. Do brány hostí sa postavil Grančák. O chvíľu pri ňom stále šťastena, keď strela M. Árvaya z uhla prešla pozdĺž bránkovej čiary. Hostia ešte pohrozili Mačejovským, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

Rudná - Gemerská Poloma

3:3 (1:2)

G: Kurian, Macko, Bačo - Z. Greško, R. Greško, Die, ŽK: Kurian (Rudná), R: Hajduk, DZ: Kerekeš, D: 100

Rudná: R. Szöllös - Köteles, Drenko, Šimon, Ďuríček, P. Szöllös, Macko, Kuzma, Kurian, Sanisló, striedali Bačo, Burdiga

Gem. Poloma: V. Ďuríček - R. Greško, Gunár, Galajda, Forgáč, Mar. Ďuríček, Z. Greško, Žúdel, Hatvaník, Lipták, Die, striedali Valko, Spišák

Za chladného počasia podporovaného vetrom malo stretnutie vyrovnaný priebeh a útoky sa striedali na oboch stranách. V závere úvodnej štvrťhodinky si na krížny center do rozhodenej hosťujúcej obrany nabehol Kurian a prudkou strelou presne zakončil. Domáci sa z vedenia dlho netešili a o minútu neskôr zrovnal stav Z. Greško, ktorý unikol po krídle a za asistencie tyče skóroval. Útoky sa prelínali a technickejší hostia získavali vykrytím celého priestoru územnú prevahu. V 30. min. zúžitkoval prihrávku z pol ihriska Die a prízemnou strelou prekonal domáceho gólmana, čím zabezpečil vedenie pre hostí. Domáci sa snažili zvrátiť nepriaznivý stav, ale hostia dobrou obrannou činnosťou eliminovali ich ojedinelú útočnú aktivitu. Po obrátke domáci začali aktívnejšie a prvú možnosť na vyrovnanie mal na kopačke Kuzma, ktorý však tesne minul vzdialenejšiu tyč hosťujúcej brány. Po desiatich minútach hry krížnou strelou zrovnal skóre Macko. Do vedenia mohli ísť obaja aktéri, ale hosťujúci Žúdel nastrelil iba padajúceho gólmana. Na opačnej strane ho napodobnil Macko, ktorý sa taktiež zoči-voči brankárovi hostí nepresadil. V 83. min. po centri Burdigu obstrelil vybiehajúceho gólmana hostí striedajúci Bačo a domáci šli do vedenia. Hostia však boli proti a v záverečnej minúte po centri R. Greška skóroval Z. Greško do odkrytej časti domácej brány, čím rozhodol o spravodlivej deľbe bodov tohto inak vyrovnaného duelu. (kcs)