Najmä o tomto probléme a stratégii strany pri voľbách do KSK diskutoval koncom týždňa so svojimi spolustraníkmi podpredseda HZDS Milan Urbáni (na snímke), ktorý sa v metropole východu stavil na krátku návštevu.
"Rozoberali sme poslednú situáciu a samozrejme, nikto z toho nie je nadšený, čo sa stalo... Podali sme trestné oznámenie, kde sa budú jednotlivé veci prešetrovať. Máme určité indicície, priame aj nepriame dôkazy, no nebudeme ich zverejňovať v médiách, lebo by sme tým nechceli mariť vyšetrovanie," tvrdí podpredseda HZDS, ktorý nám povedal, že "isté záujmové skupiny pracovali" osobitne na oboch poslancoch, pričom Džupa vraj nevedel o Kolesárovi a takisto to platilo aj v opačnom prípade.
Viac nám odmietol povedať s tým, že verejnosť sa ešte dočká viacerých prekvapení. "Nám sa to nezdá normálne. Je podozrivé, že z večera do rána došlo u nich k takému obratu a zároveň podpísali dohodu s Lintnerovým poslaneckým klubom. V každom prípade nielen naša členská základňa, ale i voliči vôbec nie sú spokojní s tým, čo sa tu aj vďaka Džupovi a Kolesárovi deje. Ani bežní ľudia nechápu, že na Slovensku nevládne normálne zvolené politické strany, ale že celým parlamentom a vládou hýbe skupina neidentifikovateľných ľudí, ktorí zradili svoje pôvodné strany..."
Milan Urbáni sa v Košiciach zúčastnil aj na podpise koaličnej zmluvy medzi SDKÚ, HZDS, DS a SZ o podpore Viliama Novotného na post predsedu KSK. HZDS predtým preferovalo Rudolfa Bauera (KDH). "Mečiarovci" predtým získalo v predchádzajúcich voľbách do zastupiteľstva KSK 6 poslancov, no po odchodoch ich "ľudí" do Smeru a HZD im zostal len jeden. Súčasný počet chcú pritom zdesaťnásobiť. "Viem, že je to optimistický cieľ, ale ideme predsa do volieb a v nich chceme byť čo najúspešnejší. Budeme robiť všetko preto, aby sa to podarilo. Máme schopných kandidátov a bude záležať aj na ich práci, ako sa HZDS v Košickom kraji podarí zmobilizovať."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.