Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Zápas v Stakčíne sa začal smutne

Stakčín - Funkcionári miestneho futbalového klubu dostali pred zápasom smutnú správu. Dozvedeli sa z nej, že zomrel predseda Východoslovenského

futbalového zväzu JUDr. Bogdan Benedikt. Preto sa dohodli z delegátom a rozhodcami, že pred zápasom si aj s divákmi uctia jeho pamiatku minútou ticha.

Tento derby zápas na hornom Zemplíne bol v 13. kole IV. ligy skupiny SEVER veľmi dôležitý. Domáce mužstvo, hoci je nováčikom súťaže si víťazstvom chcelo udržať štvrtú priečku v tabuľke a Brekov si taktiež trúfal naplno bodovať a zaútočiť na prvé miesto. Priebeh zápasu však ukázal, že v Stakčíne to nebudú mať ľahké ani mužstvá, ktoré túto súťaž hrajú už viac rokov a chcú postúpiť do III. ligy. Od úvodných minút mali domáci miernu prevahu a hra sa pohybovala väčšinou na polovičke ihriska Brekova. Gólu sa diváci dočkali v 34. minúte, kedy Chalčák pekným centrom našiel pred bránkou Kurinčáka, ktorý poslal loptu hlavou do siete a domáci sa ujali vedenia 1:0. Po prestávke fúkal silný severný vietor a výdatnejšie pršalo. Bolo to nepríjemné hlavne pre Brekov, pretože jeho bránka bola na južnej strane ihriska a to umožňovalo domácim za účinnej podpory vetra ju ostreľovať. Domáci to aj využili a vedenie na 2:0 zvýšili v 69. minúte, keď Chalčák po prihrávke Kurinčáka nedal šancu Rodákovi zasiahnuť. Gólový účet zápasu uzavrel opäť Chalčák o šesť minút neskôr, keď jeho strela z priameho kopu z 20 metrov bola tvrdá a presná a rozvlnila sieť v bránke hostí. Zápas sa teda skončil 3:0, čo naozaj málokto očakával, pretože viacerí členovia obidvoch klubov i fanúšikovia predpokladali, že to bude vyrovnaný zápas. "Je to pre nás naozaj potešujúce, že sme porazili súpera, ktorý vo všetkých predchádzajúcich zápasoch podal dobrý výkon. Ale aj naši hráči sa zlepšili po každej stránke, čo potvrdili aj v dnešnom zápase," konštatoval tréner domácich Ondrej Duda. Fanúšikov v závere zápasu prekvapilo, že vystriedal najlepších hráčov zápasu Chalčáka a Kurinčáka, preto sme ho oslovili, aby to zdôvodnil. "Chalčák mal už žltú kartu a bál som sa, že po druhej karte by mohol byť vylúčený. Kurinčák si po celozápasovom bojovnom výkone potreboval odpočinúť. Ale bolo to aj hlavne preto, aby som umožnil zahrať sa aj hráčom z lavičky, čo robím v každom zápase," dodal tréner.

Na zápase bola aj pekná návšteva, sledovalo ho 500 divákov. Pozornosť na seba upútali hlavne tí z Brekova, ktorí svoje mužstvo počas celého zápasu výdatne povzbudzovali. "Mrzí nás, že sme sa im zato neodvďačili lepším výsledkom, ale sme nešťastní hlavne preto, že sme podali slabý výkon a nevypracovali sme ani jednu vážnejšiu gólovú príležitosť. Bude to pre nás veľkým poučením pred budúcimi zápasmi a verím, že slabá hra nášho mužstva vo všetkých radoch sa už nebude opakovať," povedal po zápase tréner hostí Andrej Čirák.

Prekvapilo, že strelci Brekova Gaži a Židzik, ktorí patria medzi najlepších v IV. lige po streleckej stránke zaostávali. Jeden z nich to zdôvodnil tým, že súperi na nich hrajú osobku, čo sa potvrdilo aj v Stakčíne.