Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

L. Svozil: Hurajt je poctivý v tréningu a trpezlivý

Poprad - Aj keď sme prvú tretinu jasne vyhrali, nechcem povedať, že naše vedenie bolo nezaslúžené, ale bolo príliš ľahké. Hráčov sme upozorňovali na

to, čo predviedla Žilina v uplynulom kole vo Zvolene, žiaľ, stalo sa nám to isté. Prvá formácia, ktorá zažiarila na Slovane, v tomto zápase prepadla. Odrazilo sa to potom na celom mužstve, lebo hráči už nemali ten prístup a poctivá práca tam už nebola. Poprad je dnes skúsené mužstvo, hrali výborne v strednom pásme, sú silní pri mantineli a v útoku sú veľmi nebezpeční. Nie je to náhoda, že hrajú na špici. Pre nás to znamená pretrhnutie šnúry a ja len dúfam, že nás to nedostane nejako dolu, analyzoval po utorňajšom stretnutí pod Tatrami tréner Nitry Antonín Stavjaňa, ktorého zverenci našli v Poprade premožiteľa po štrnásťzápasovej sérii bez prehry (4:3). Domácim sa podaril v stretnutí málo vídaný zvrat, navyše proti súperovi, ktorý je doposiaľ suverénom ligy.

Prvú tretinu sme určite neboli horší, ale boli sme premotivovaní a urobili sme nezmyselné chyby, keď sme za stavu 0:1 napádali hráčov hostí počas presilovky, prepadali sme a pykali ďalšími inkasovanými gólmi. Nitrania to jednoducho využili, zahrali to výborne a dali nám góly ako z učebnice. Boli sme z toho dosť zakríknutí. Možno si bude niekto myslieť, že sme po prvej tretine na mužstvo nakričali, ale my sme si povedali konkrétne veci, ktoré nesmieme robiť a naštartovali sme hráčov tým spôsobom, že všetko je v hlavách. Prvý gól prišiel včas a potom sa obraz hry úplne zmenil. Hostia si zrejme mysleli, že stav 3:0, či 3:1 je dostačujúci, ale na hosťujúce mužstvo po ďalšom inkasovanom góle dopadla nervozita, a naopak, my sme získali navrch. Za stavu 0:3 je to proti Nitre taký malý zázrak, ale podaril sa a sme za to hrozne radi, uviedol kormidelník Popradu Ladislav Svozil (na snímke vpravo). Podtatranci začali v stretnutí na tri kompletné formácie, ale za stavu 0:3, keď už nemali čo stratiť, nasadili tréneri aj štvrtú lajnu mladíkov a tí nesklamali.

Aj keď sme duel začali s tromi formáciami, za stavu 0:3 nám bolo jasné, že proti mužstvu, ktoré je vynikajúco fyzicky pripravené a výborne korčuľuje, to nevydržíme. Za tohto stavu sme boli rozhodnutí pobiť sa o výsledok a keď tam mladíci naskočili, neležala na nich už žiadna zodpovednosť. Bol to jeden z rozhodujúcich elementov, lebo starší a skúsenejší hráči si mohli oddýchnuť, ozrejmil L. Svozil. Veľkú zásluhu na cennom víťazstve mal aj brankár Hurajt, ktorý úspešne zaskočil za Kožucha, ktorý sa po treťom inkasovanom góle porúčal zo svojej svätyne už v 11. minúte.

Od toho tu Rado Hurajt je. V príprave mal dobré výsledky, ale napriek tomu sme siahli po Kožuchovi, ktorý je skúsenejší a mal výbornú druhú polovicu minuloročnej sezóny, odkedy tu pôsobím. Teraz je ťažko povedať, či v najbližšom zápase nastúpi od začiatku jeden alebo druhý, ale je veľmi dôležité, že tu máme dvoch spoľahlivých gólmanov. Mňa teší, že Rado poctivo trénuje a trpezlivo čaká na svoju príležitosť, ktorá prišla v posledných dvoch zápasoch, uzavrel L. Svozil.