Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

ŠPD Rožňava A zvíťazil bez problémov

Rožňava - Vo štvrtom kole II. basketbalovej ligy cestovali minulú nedeľu hráči rožňavského "áčka" na pôdu "béčka" Geotrendu Košice. Prekvapenie sa

nekonalo a basketbalisti ŠPD v pohode zvíťazili.

Geotrend Košice B - ŠPD Rožňava A

65:84 (14:21, 26:47, 42:64)

Úvodná štvrtina bola spočiatku vyrovnaná. Prvých sedem minút domáci držali krok s Rožňavčanmi a viedli 8:6. Potom sa však začali prejavovať skúsenosti hostí a štvrtinu zvíťazili 21:14. Domáci v ďalšom priebehu zápasu hrali to na čo majú. Do druhej štvrtiny nastupovali hostia s jednoznačným cieľom natiahnuť náskok čo najviac, aby dostali príležitosť aj ďalší hráči z lavičky. Podarilo sa to splniť, keď prvé štyri minúty vyhrali 11:2. Za stavu 34:17 začali na palubovku prichádzať aj ďalší hráči. Do polčasu si hostia vytvorili dvadsaťjedenbodový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. V druhom polčase sa na ihrisku vystriedali všetci hráči z lavičky a až do konca zápasu si Rožňavčania udržiavali dosiahnutý náskok.

"Súpera sme nepoznali, ale išli sme s tým, že chceme jednoznačne vyhrať. Takisto sme chceli dať, pokiaľ to bude možné, príležitosť všetkým hráčom. Som rád, že to vyšlo. Každý si zastal svoje miesto. Pre niektorým to bol prvý zápas v sezóne, niektorí hrali prvýkrát po roku. Myslím si, že môžem byť spokojný, ale netreba mať nejaké veľké oči, lebo súper bol slabší," povedal hrajúci tréner rožňavského "áčka" Maroš Mišenda a pokračoval, "okrem prvých ôsmich minút, bolo len otázkou, akým skóre to skončí. V druhom polčase sme sa viac sústredili na to, aby sa nikto z nás nezranil." V zápase bolo slabinou Rožňavčanov premieňanie trestných hodov. Z 28 pokusov premenili len 15. "Je to dosť málo, ale bolo to aj pod vplyvom toho, že pod dojmom dvadsaťbodového náskoku prišla nesústredenosť. Rovnako veľakrát hádzali šestky hráči, ktorí prišli z lavičky a boli studení," vysvetlil M. Mišenda.

V najbližšom kole privíta Rožňava A v sobotu večer o 19.00 hod. Svit. "Súper patrí k slabším. Dúfam, že vyhráme a chcem dať príležitosť celej lavičke," uzavrel M. Mišenda.

Body: Koleno 16, Širila 14 - Ledvinský 5, Vešelínyi 26, Helmécy 10, Mišenda 11, Kelemen 4, Hajdúk 12, Filo 2, Korcsmáros 4, Herško 6, Bajza 4, trojky 2:6, fauly 24:25, trestné hody 28/19:28/15, rozhodovali Liška, Berdis