Šláger jesene vyhrali Mlynčeky a sú na čele

Sportnet|24. okt 2005 o 00:00

Poprad - I. trieda podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 12. kola.I. TRIEDAKRAVANY - SP. ŠTVRTOK 1:3 (0:0)V

I. TRIEDA

KRAVANY - SP. ŠTVRTOK 1:3 (0:0)

V Kravanoch videli diváci v prvom polčase obojstranne nesúrodý futbal, ktorému chýbala vyššia kvalita. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a tak nečudo, že do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Nezaujímavá hra sa sčasti zmenila po obrátke. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale paradoxne to boli hostia, ktorí udreli. Biskup obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a dostal Spišiakov do vedenia. Po tomto momente sa prelievala hra z jednej strany na druhú. Hostia dokázali svoj náskok zvýšiť, avšak Kravancom sa podarilo vrátiť Dragošovým zásahom späť do zápasu. V 82. minúte však Tamaši po akcii na jeden dotyk zabezpečil Spišiakom cenné víťazstvo.

Góly: Dragoš - Tamaši 2, Biskup. Pred 100 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Krajč - Javorský.

SP. ST. VES - LUČIVNÁ 2:3 (0:2)

Pod Magurou sa hralo slabé stretnutie. Hostia však od úvodných minút pôsobili koncentrovanejším dojmom a vyťažili z minima maximum. Už do prestávky sa hráčom Lučivnej podarilo vypracovať si dvojgólový náskok. Domáci sa síce snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale pred bránkou súpera im chýbalo viac šťastia. Napriek tomu, že na stretnutie nastúpili v nekompletnom zložení sa im podarilo dvoma gólmi zdramatizovať dianie na ihrisku. Výsledkom ich snahy však už nebol zvrat, ale len zmiernenie konečnej prehry.

Góly: Krolák, Fronc - Meleky 2, Macho. Pred 100 divákmi rozhodoval Marhefka, ŽK: Jankura, Fuchs - Macho, Diabelko, Madeja, Michalík.

ŽAKOVCE - HUNCOVCE 1:0 (0:0)

V susedskom derby boli fanúšikovia futbalu svedkami stretnutia dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom mali viac z hry hostia, ktorí tvorili a diktovali hru. Dokázali si vytvoriť štyri vyložené gólové príležitosti, ale ani jedna z nich sa neskončila gólom. Po zmene strán domáci pridali. Akcie sa striedali na oboch stranách a čakalo sa na úvodný gól. Ten prišiel už v 47. minúte, keď po chybe hosťujúcej obrany Jankura rozvlnil sieť. Aj keď šancí bolo na oboch stranách aj v ďalších minútach dosť, gól už nepadol a tak Žakovce po dlhom čase získali do tabuľky plný bodový zisk.

Gól: Jankura. Pred 120 divákmi rozhodoval Pokrivčák, ŽK: R. Novák, Beck (obaja Huncovce).

HÔRKA - TOPOREC 2:1 (0:1)

Za pekného počasia nastúpili omladení domáci proti Toporcu. Ten začal lepšie a v prvom polčase mal viac z hry. Hostia svoju hernú prevahu korunovali do prestávky vedúcim presným zásahom. Postupom času však domáci hru vyrovnali, osmelili sa a druhý polčas začali lepšie. V 50. minúte mohol vyrovnať Pavlík, keď sa rútil sám na brankára hostí, ale neuspel. O dve minúty však už Hrušovský z priameho kopu rozvlnil sieť. S blížiacim sa záverom sa oba celky snažili o strelenie víťazného gólu. V 70. minúte mali na to baníci ideálnu príležitosť, avšak nepremenili pokutový kop. Keď sa už zdalo, že remíza je na spadnutie, hráči Toporca zabudli v šestnástke na Rákociho a ten svojím gólom rozhodol o víťazstve hostiteľov.

Góly: Hrušovský, Rákoci - S. Hangorbadžo. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Spišák, Krajňák - Mitura, Cimbalista, Šatek, Strakula, ČK: Strakula (Toporec).

MLYNČEKY - POPRAD B 1:0 (0:0)

Šláger jesene priniesol výborné stretnutie dvoch vedúcich tímov tabuľky. Domáci hrali v úvode dosť nervózne v obrane, ale kvalita a šance boli na oboch stranách. V 35. minúte mal tutovku na kopačke jeden z domácich hráčov, ale brankár hostí Oprendek jeho úmysel vystihol. Aj po obrátke pokračoval veľmi dobrý futbal a bolo sa na čo pozerať. V 60. minúte prehodil domáci Pavličko brankára hostí, ale aj jeho bránu. Od 73. minúty hrali Mlynčeky presilovku, keď Handzuš zbytočne oslabil svoj kolektív. Napriek tomu si dokázali Popradčania vypracovať čistú gólovú príležitosť, tú však Sýkora nepremenil. V 85. minúte nastrelil domáci Dolanský z jedenástky žrď a číhajúci Pavličko pohotovou dorážkou rozhodol o víťazstve Mlynčekov.

Gól: Pavličko. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Sýkora, Guziar, Jaroš, ČK: Handzuš (všetci Poprad B).

SP. BELÁ - LEVOČA 0:0

V Spišskej Belej sa hralo nezáživné a pre oko diváka nezaujímavé stretnutie. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a chýbala obojstranná kvalita. Domáci boli v prvom polčase o niečo aktívnejší, čoho výsledkom bola nastrelená tyč hosťujúcej svätyne. Slabý futbal pokračoval aj po obrátke. Diváci veľa futbalovej krásy nevideli a navyše chýbali aj góly. V nervóznom stretnutí si napokon hostia z Levoče umnou hrou udržali cenný bod. Beľania síce chceli v závere silou mocou rozhodnúť, ale v útoku boli kŕčovití a k nebezpečnejšej koncovke sa prakticky ani nedostali.

Pred 120 divákmi rozhodoval Jozef Poracký, ŽK: Griger - Gonda.

JÁNOVCE - STRÁŽE 3:2 (0:1)

V priemernom stretnutí pôsobili hostia od úvodných minút vyzretejším a futbalovejším dojmom. Už v 11. minúte ich upokojil vedúci gól Segľu. Hostia hrali aj v ďalších minútach v pohode a keď ešte do prestávky pridali Šustrom druhý presný zásah, zdalo sa, že stretnutie dotiahnú do víťazného konca. Jánovce sa však nevzdávali a do druhého polčasu vybehli s cieľom zabojovať o dobrý výsledok. Z pokutového kopu sa im podarilo vrátiť späť do zápasu. Hostia znervózneli, a naopak, Jánovčania vycítili šancu na zvrat. Podarilo sa im nielen vyrovnať, ale dokonca i strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zaskočení hostia by si však za predvedený výkon určite aspoň bod za spravodlivú remízu zaslúžili.

Góly: Dlugoš 2, Slobodník - Segľa, Šuster. Pred 100 divákmi rozhodoval Marton, ŽK: bez kariet.