Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA / Odorínčania v roku 2005 doma neprehrali. Vysoké víťazstvo Markušoviec

Jozef PETRUŠKA & Lukáš a Matej KOTRADYOVCISpiš - Tieňom 12. kola najvyššej oblastnej futbalovej súťaže bolo nenastúpenie mužstva Vojkoviec na

Jozef PETRUŠKA & Lukáš a Matej KOTRADYOVCI

Spiš - Tieňom 12. kola najvyššej oblastnej futbalovej súťaže bolo nenastúpenie mužstva Vojkoviec na stretnutie v Letanovciach. V centre pozornosti však bol "zápas jesene medzi Veľkým Folkmarom a Gelnicou. Líder tabuľky potvrdil úlohu favorita a naďalej kráča súťažou bez prehry. V domácom prostredí nezaváhala ani druhá Kluknava a Teplička si doniesla z Odorína bod.

SLOVAN GELNICA V. FOLKMAR 0:4 (0:2)

Pred stretnutím si aktéri uctili pamiatku zosnulého predsedu VsFZ Bohdana Benedika. V prestížnom derby zápase boli hostia lepším mužstvom. Vytvárali si šance a jasne ukázali, že sú hlavný ašpirantom na postup. Prvý gól hostí strelil v 19. minúte Sasák po štandardnej situácii. V 33. minúte zvýšil na 2:0 Roth, ktorý však padol po postavení mimo hry, ale asistent rozhodcu mal iný názor. Domáci sa síce snažili, ale nič im nevychádzalo.

Druhý polčas začali Gelničania veľkou šancou, ktorú v 48. minúte Tokár nepremenil. V 52. minúte bravúrny zákrok domáceho brankára, zneškodnil ďalší gól hostí. V 61. minúte sa hostia dočkali na 3:0 zvyšoval Grega. V 66. minúte opäť mali šancu hostia, no znova sa vyznamenal domáci brankár. Na konečných 4:0 pre Veľký Folkmar upravil hlavičkou Varga. Na záver treba povedať, že Folkmarčania si z Gelnice odviezli zaslúžené tri body. Pred 450 divákmi rozhodoval Slebodník.

SLOVAN GELNICA: Paulovič Hofman, Rejdovjan, Klein Brutovský, Mikluš, Drajna, Králik, Bodnár Tokár, Sewczuk, striedali: Ledvinský, Chovanec. V. FOLKMAR: Petkáč Tomaško, Sasák, M. Ďorď R. Ďorď, Andrejco, Bordáš, Grega, Varga Budinský, Roth, striedali: Varga, Kaleja.

SP. HRUŠOV SLOVINKY 3:1 (0:0)

Prvý polčas bol v Spišskom Hrušove veľmi vyrovnaný, hralo sa medzi šestnástkami, ale ani jedno mužstvo si vážnejšiu šancu nevypracovalo. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorí pritlačili domácich, ale po rýchlej kombinačnej akcii išli do vedenia domáci v 55. minúte zásluhou Šofranka. V 63. minúte Marek Filip prihral bratovi Štefanovi a ten parádnou strelou z dvadsaťpäť metrov roztlieskal domácich divákov 2:0. V 80. minúte si nešťastného vlastenca dal Kunzo, ale o päť minút svoju chybu napravil, keď po jeho akcii L. Samoľ pečatil víťazstvo domácich v pomere 3:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Šofranko. SP. HRUŠOV: Matfiak Kunzo, Švač, Braz Salaj, Š. Filip, M. Filip, Samoľ, Šofranko Slamený, Kušnír. SLOVINKY: Ďorko Neubeller, Seman, Hudec T. Ďorko, Zahuranec, M. Poláček, Cicoň, J. Poláček Župa, Novotný, striedali: Horňák, Gmuca, Janiga.

LETANOVCE VOJKOVCE, hostia nepricestovali

JAMNÍK OLCNAVA 2:0 (1:0)

Súboj dvoch odvekých rivalov 150 divákov svojím priebehom veľmi sklamal. Obe mužstva si mohli zahrať dobrý futbal, ale na ihrisku ukazovali len futbalovú biedu. Jediným svetlým momentom prvého polčasu bol gól V. Koňaka v 43. minúte, ináč sa nebolo na čo pozerať. V druhej časti hry mal dve dobré príležitostí Kočiš, ale v prvom prípade mieril vedľa a v druhom sa vyznamenal brankár hostí Ferenčuha. V 84. minúte zvýšil na 2:0 opäť Koňak. Veľmi slabý zápas rozhodoval Slamený. JAMNÍK: Macejko - Jančár, J. Čuj, Ondruš - Pavlík, Fabini, M. Čuj, Koňak, Kočiš - S. Čuj, Ruman, striedali: Greš, Kavulič. OLCNAVA: Ferenčuha - Fifik, Petrov, Pavlík - Pastucha, Čislák, Melega, Gardošík, Gonda - Kaščák, Kožar.

ODORÍN - TEPLIČKA 1:1 (1:1)

Okrem prestíže išlo domácim v tomto stretnutí hlavne o udržanie si úctyhodnej bilancie - v roku 2005 doma ani raz neprehrali. Úspešnú sériu im začal narúšať od 15. minúty Melega, ktorý prekonal brankára Maľaka. V 36. minúte zahrávali domáci rohový kop a vytúžený vyrovnávajúci gól zaznamenal Goduľa. Od 57. minúte obe mužstvá dohrávali bez vylúčených Balucha a Lesnického. V 68. minúte pomohla domáceho brankárovi tyč po úniku Marcinčáka. Nakoniec priemerne stretnutie skončilo remízou a domácich hlavne teší, že Tepličania im nepokazili tak úspešnú domácu bilanciu. Pred 100 divákmi rozhodoval Gavalier. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko - Sedlačko, Maďar, Lipták, Krajňák - Bednár, Baluch, striedali: Kavulič, Boroš. TEPLIČKA: Gorbár - Ondruško, Uhrinovský, Odziomek - Vojtko, Hamrák, Dolnačko, Melega, Hasaj - Lesnický, Marcinčák.

KLUKNAVA - BYSTRANY 3:1 (1:0)

Domáci mali raketový nástup a už od 3. minúty viedli zásluhou gólu Horvátha. V druhom polčase Bystrianci gólom Jána Suchého v 59. minúte zaskočili domácich, ale o tom, že tri body predsa len ostanú v Kluknave rozhodol dvoma gólmi kanonier M. Belej. Pred 100 divákmi rozhodoval R. Rusnák. KLUKNAVA: Dunka - Peklanský, Glova, Nehyla - Kokoruďa, Lisý, Čarnoky, Hoppej, Richnavský - Belej, Horváth, striedali: E. Richnavský, Zahuranec. BYSTRANY: Pavol - Satala, Mikula, Gonda - Jochman, Vrabec, Lukáč, Filip, Ján Suchý - Jozef Suchý, Valenčin.

14. Vojkovce1200126:510

Program 13. kola: Hrabušice - Sp. Hrušov. Bystrany - Markušovce. V. Folkmar - Kluknava 10.30 hod. Teplička - Gelnica. Olcnava - Odorín. Vojkovce - Jamník 10.30 hod. Slovinky - Letanovce.