Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Trebišov - N. Myšľa 6:0 (3:0)

Trebišov - Trebišovčania tentoraz neponechali nič na náhodu a o svojom hladkom víťazstve rozhodli už v prvej tretine zápasu. V 13. min. odcentroval z

ľavej strany Kakaščík a Timko hlavou otvoril skóre stretnutia. O 9 min. neskôr vysunul z vlastnej polovice ihriska rýchlonohého Ruskovského Černej a bolo 2:0. Dezorientovaní hostia nestačili odolávať náporu Slavoja, najmä po pravej strane obrany, kde im unikol Novák a presnou strelou zvýšil na 3:0. Dva záblesky outsidera po pol hodine hry, kedy Prachař a Lipnický mohli dopraviť loptu do siete favorita, boli len slabou náplasťou na ich nepresvedčivý a miestami až odovzdaný výkon. Hneď po zmene strán našiel Novák ideálne osamoteného Ruskovského, ktorý pohodlne upravil na 4:0 a v 52. min. najlepší strelec Slavoja po rohovom kope Čapka hlavou nezadržateľne zvýšil na 5:0. Potom na dlhé minúty úroveň hry značne poklesla, najmä Myšľania strácali záujem o dianie na ihrisku. Až štyri minúty pred koncom stretnutia si na Bročíkov roh nabehol Černej a stanovil na konečných 6:0.

Góly: 13. Timko, 22. a 47. Ruskovský 26. a 52. Novák, 86. Černej. Pred 300 divákmi rozhodoval Kotrády, ŽK: Hudák. TREBIŠOV: Poľacký (66. Snižik) - Capko (61. Hudák), Černej, Timko, Borčík - Gašpar, Kakaščík, Jenej, Miko (80. Nagy) - Novák, Ruskovský. N. MYŠĽA: Urda - Jurek (46. Kurta), Turčík, Mižák, Senjuž - Gorej, Večeřa (64. Bajtoš), Lipnický, Korinek - Prachař, Salak (36. Bálint)

P. FERKO

Giraltovce - Vranov 2:0 (0:0)

Giraltovce - Hostitelia sa v dôležitom zápase predstavili bojovným a zodpovedným výkonom. Od úvodného hvizdu sa snažili hrať útočný futbal, avšak v prvom polčase neefektívne. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a šancí prakticky nebolo. Za zmienku stojí únik Eliáša v 45. min. ktorý zlikvidoval brankár hostí Suchý. Hostia chceli domácich prekvapiť rýchlymi protiútokmi, ich konečnou stanicou bol pilier domácej obrany Mitáľ. Druhý polčas bol zo strany Giraltoviec veľmi dobrý. Už v 49. min. zaznamenal Vojta ich vedúci gól hlavou po rohovom kope. Ten istý hráč o 10 min. netrafil volejom z dobrej pozície bránku Vranova. Jedinú šancu mali hostia v 60. min. ale po strele Bartka potvrdil Štefánik svoje kvality. Zvyšok zápasu bol už v jasnej réžii Slovana. V 71. min. dal Eliáš druhý gól po najkrajšej akcii zápasu. Mati sa zmocnil už stratenej lopty pri rohovej zástavke, a po jeho prihrávke si dvojica Hvišč Eliáš doslova vychutnala obranu Vranova. Ešte v 77. min. P. Partila nastrelil spojnicu brvna a žrde.

Góly: 49. Vojta, 71. Eliáš. Pred 400 divákmi rozhodoval Gál, ŽK: Vojta - Mondík. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila, Živčák, Mitaľ, E. Partila - Uhrín, Mati (71. Hudák), Hvišč (75. Cigán), Gálik - Eliáš, Vojta (86. Repka). VRANOV: Suchý - Čurlík, Komár, Kubalík, Duda - Kuhajdík (57. Durkaj), Gadžo, Bartko, Baschiera (61. Lukáč) - Mondík (46. Kiš), Hatok.

M. DEUTSCH

Stropkov - Košice B 4:0 (1:0)

Stropkov - Súboj druhého, najlepšie strieľajúceho a najlepšie brániaceho mužstva mal opatrný úvod. Ale hneď po prvej štandardnej situácii Tesla skórovala. Tirer poslal priamy kop do šestnástky, Fečko našiel hlavou pri ľavej žrdi zabudnutého Kandráča a ten prudkou strelou otvoril skóre zápasu. Neskôr hlavička autora gólu smerovala do rúk brankára, nepresná bola pohotová strela Potomu po kolmici Bučka. Do úvodného gólu stretnutia mali hostia vysunutého iba jedného hráča, po góle sa na pozície útočníkov postavili až traja. To sa odzrkadlilo aj na ich aktivite. Najprv nevyužili zle nastavenú ofsajdovú pascu a v náznaku šance bol aj Hanzuš. Po zmene strán striedajúci Szöllös trafil z hranice šestnástky iba dobre postavený múr Tesly. V 53. min. vnikol do pokutového územia Bučko, prihral Fečkovi, ktorého spätná prihrávka našla Andrejka. Ten umiestnenou strelou k žrdi pridal druhý úspech domácich. V závere stretnutia Tesla využila otvorenú obranu hostí na strelenie ďalších dvoch gólov. Najprv po individuálnej akcii výborne hrajúceho Bučka skóroval na dvakrát Fečko a ten istý hráč po akcii Kočiša a Potomu pohodlne uzavrel skóre tohto zaujímavého stretnutia.

Góly: 73. a 85. Fečko, 10. Kandráč, 53. Andrejko. Pred 650 divákmi rozhodoval Knut, bez ŽK. STROPKOV: Makó - Tabiš, Veselý, Kandráč, Gonos - R. Potoma (85. Vrábeľ), Tirer, Bučko (76. Palička), Kočiš - Fečko, Andrejko (81. M. Potoma). KOŠICE "B": Putnocký - Cicman, Kováč, Sciranka, Smrek - Hanzuš (46. Matia), Nemčík, Horváth, Džogan - Zajac, Lukáč (46. Szöllös).

P. BARILLA

Svidník - Bardejov 1:2 (1:1)

Bardejov - Prvý polčas ako aj celý zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Ako prví pohrozili domáci. V 9. min. postupovali Bučko s Jurkom na Rodaniča, no druhý menovaný akciu zbrzdil. Bardejovčania boli v 12. min. efektívnejší. Obrancovia Svidníka odvrátili roh iba k Hoclárovi a ten strelou k žrdi nedal Vankovi šancu. Svidník vyrovnal v 19. min. keď Miženko poslal z 3 m do siete center Bučka. Autor vyrovnávajúceho gólu sa v podobnej situácii ocitol aj v 29. min. ale jeho hlavička v záklone letela nad. Prvú 45-minútovku uzavrel nepresný pokus Paňka, ktorý už mal pred sebou iba Bľandu a Hirkov volej do brankára hostí. Úroveň zápasu sa nezmenila ani po zmene strán. V 54. min. si loptu na priamy kop postavil Paňko, no trafil iba žrď. Hostia odpovedali o 6 minút. Vaňko vyrazil Vasiliakovu strelu k nekrytému Rodaničovi a ten pohodlne skóroval. Domáci sa s pribúdajúcimi minútami snažili dostať súpera pod tlak, lenže proti pozorne brániacim Bardejovčanom sa presadiť nedokázali. V 74. min. potiahol individuálnu akciu Paňko ml. spätnou prihrávkou našiel Paňka st., ten však zo 6 metrov minul.

Góly: 19. Miženko - 12. Hoclár, 60. Rodanič, ŽK: Pustý, Hirka - Fečanin, pred 150 divákmi rozhodoval Čiták. SVIDNÍK: Vaňko - Bučko, Pustý, Bednár, Harakaľ - Paňko st., Hirka, Kaleja (70. Paňko ml.), Karala (85. Kurilec) - Druga, Miženko. BARDEJOV: Bľanda - Pelegrín, Bodík, Rodanič, Fečanin - Tkáčik, Adamišin (80. Luščák), Vasiliak, Škvarla (63. Šesták) - Hoclár, Pizúr (90. Švirk).

I. MAKÓ

St. Ľubovňa - Prešov B 4:1 (1:1)

Stará Ľubovňa - Domáci začali od úvodných minút útočne, ale hostia svojou pohyblivosťou včas narúšali ich snaženie a tým sa nedostali do výrazného zakončenia. V 12. min. po chybnej rozohrávke hostí Hricov vysunul Pagora a ten presne zakončil popri brankárovi. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 20. min. Cicmanom, keď domáci v útočnej akcii stratili loptu, a nedokázali prerušiť rýchly brejk Prešovčanov. Iniciatívnejší v zakončovaní boli po zmene strán domáci, ktorí Talianovu bránu nebezpečne ohrozili dvakrát Pagorom. Streliť gól sa im podarilo v 63. min. keď center Solotruka zúročil hlavou Renčko. O niekoľko minút im vyšla kolmá akcia, pri ktorej zrode bol Solotruk, ktorý presnou kolmou prihrávkou vysunul Markoviča a jeho následný center Pagor hlavou usmernil za chrbát brankára. Hostia po treťom góle poľavili na výkone, čo bola voda na mlyn pre domácich. Presne zahraný opakovaný roh Solotruka v 84. min. znovu hlavou zakončoval Pagor a zvýšil na konečných 4:1.

Góly: 12., 70., 84. Pagor, 63. Renčko - 20. Cicman, ŽK: Pavlišin - Džubák, Haničák, pred 650 divákmi rozhodoval Kožej. ST. ĽUBOVŇA: Vaško - Hricov, J. Čarnota, Majný, Boguský - Pagor, Kupec (86. Čomič), Kolcun (46. Markovič), Renčko (81. Puhák) - Pavlišin, Solotruk. PREŠOV B: Talian - Džubák, Helbich, Novák, Gálik - Pribula, Guman, Zlatohlavý, Belejík (46. Haničák) - Šamo, Cicman.

J. SERVICKÝ

Barca - Turňa 2:1 (1:1)

Barca - V priemernom treťoligovom stretnutí ako prvý pohrozili domáci, ale z uhla Török neprekvapil Rebeja. Po centri Piptu prešla popred celou bránkou, na ktorú nik z domácich nedočiahol. Na konci desiatej minúty sa ocitol v čistej šanci Janočko, ale nevyužil otvorený priestor na ľavej strane. Hostia po prvý raz pohrozili po štvrťhodine hry, ale Vislay namiesto centra, vystrelil iba po bránkovej čiare do rúk brankára Liptáka. Ten po prvý a jediný raz lovil loptu zo svojej siete pa štandardnej situácii z ľavej strany. Center Rusinka k bližšej žrdi usmernil do siete Pelegrín. O niekoľko minút neskôr padol vyrovnávajúci gól, keď hosťujúca obrana nechala prejsť Spišáka až do šestnástky a jeho krížnu strelu Kolesár zasunul do bránky. Hostia mohli strhnúť vedenie na svoju stranu v závere polčasu Pelegrínom, no Lipták sa vyznamenal. Po zmene strán cementári akoby urazili šťastenu, keď Varga svoje sólo takmer z polovice ihriska trestuhodne zahodil. Potom už márne dobíjali domácu svätyňu. Hostitelia trpezlivo čakali na svoju šancu, ktorý prišla v 65. min., keď o centri Piptu Janočko dal hlavou druhý gól. Vedenie domácich mohol Šmelko po prihrávke striedajúceho J. Palkoviča. Na druhej strane mohli hostia vyrovnať, ale svoje príležitosti Ballók, ani striedajúci Šoltés nedali, keď sa vyznamenal domáci gólman.

Góly: 36. Kolesár, 65. Janočko - 28. Pelegrín. Pred 250 divákmi rozhodoval Ször, ŽK: Janočko, Šmelko, Spišák, J. Palkovič - Rusinko. BARCA: Lipták - Kollár, Pipta, Kaššai, Spišák - Kolesár (80. J. Palkovič), Kočiš, Brunovský, Janočko - Török (58. V. Palkovič), Šmelko. TURŇA: Rebej - Szabo, Danko, Erdelyi, Péter - W. Vislay, Peklegrín, Rusinko (60. Šoltés), Janočko (46. A. Vislay, 81. Karafa) - Varga Ballók.

J. GLOVIČKO

Sabinov - Krompachy 1:1 (0:0)

Sabinov - Za príjemného počasia sa domáci bez rešpektu pustili do súpera. Vytvorili si tlak a už v 7. min. po rýchlom protiútoku domácich Miščík nepremenil sľubnú šancu. Tlak domácich narastal. Súper hral tvrdo, až na hranici žltej karty, ale rozhodca nepotrestal fauly kartou. Domáci hráči svojou zlou rozohrávkou v strede ihriska poskytovali hosťujúcemu mužstvu rýchle protiútoky, ktoré nevyužili. V 43. min. hosťujúci hráč zahral v šestnástke rukou, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. Celý prvý polčas bol nervózny, ktorému prispel aj hlavný rozhodca. V 49. min. domáci Lupták mohol otvoriť skóre, ale hlavou hlavičkoval z 5 m vedľa. V 54. min. to Lupták napravil, keď po rohu Molčana hlavou otvoril skóre na 1:0. V 58. min. mohlo byť už 2:0, ale Miščík sám pred brankárom Šťovkom netrafil ideálne loptu a vystrelil vedľa brány. Aj hostia ukázali niekoľko pekných momentov, ale bez gólového efektu. Prišla 80. min. a po chybe domácej obrany hosťujúci hráč Miloš Ontko vyrovnal na 1:1. V 84. min. Lupták z priameho kopu nastrelil brvno hosťujúcej brány.

Góly: 54. Lupták - 80. M. Ontko. Pred 300 divákmi rozhodoval Bochnovič, ŽK: Bašista - Varga. SABINOV: Valkovič - Gajdoš, Kšenzakovič (46. Kuchár), Karafa - Bašista, Darák, Miščík, Lupták, Andraščík - Turák (46. Molčan), Pták. KROMPACHY: Šťovka - Lesniak (68. Karpinský), Ľ. Ontko, Zahuranec, Košč - M. Ontko (87. Mazúr), Varga, Kuliško, Kurila - Pavlík, Tomašov.

P. PLAVČAN

Sp. Nová Ves V. Šariš 1:2 (1:1)

Spišská Nová Ves Po streleckých hodoch v ostatnom domácom zápase Spišiakov proti Nižnej Myšli (8:0) sa očakával v súboji proti Veľkému Šarišu opäť priaznivý výsledok, veď hostia sa pohybujú v dolnej časti tabuľky. Predstavy domácich sa začali napĺňať v 19. minúte, kedy hlavou nekompromisne otvoril skóre stretnutia Maxim. Lenže to bolo zo strany Novovešťanov po gólovej stránke všetko a na pohode im nepridal vyrovnávajúci gól v 34. minúte z kopačky Župu z takmer neuveriteľných tridsiatich metrov.

Ďalší šok pre domácich prišiel hneď v úvode druhého polčasu. Po samostatnom úniku v 47. minúte Porochnavý šikovným obhodením brankára zvýšil na 2:1 pre Veľký Šariš. V 69. minúte mal ideálnu šancu na vyrovnanie Viboh, no jeho hlavička letela tesne nad bránu. Vyrovnanie nepriniesla strela R. Tökölyho, ktorá mierila len do brankára ani ďalšia príležitosť Viboha v 74. minúte, keď mieril vysoko nad bránu hostí.

Góly: 19. Maxim 34. Župa, 47. Porochnavý. ŽK: Farkaš. Pred 300 divákmi rozhodoval Jancura. SP. NOVÁ VES: D. Tököly Koniar, Hamráček (67. Viboh), Sedláček Maxim, Kandráč, Janečka, R. Tököly, Hudáček (45. Hrušovský) Samoľ, Sirko. V. ŠARIŠ: Aštary Farkaš, Lukáč, Macák Pohlod, Džubinský (52. Hriško), Porochnavý, Filipák, Hritz Vasiľ, Župa (39. Klimko).