Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hranovničania v derby víťazne, Plavnica uspela v Osikove

V. LIGAŠTRBA - KENDICE 2:0 (0:0)V úvodnej dvadsaťminútovke sa oba kolektívy pozorne bránili a gólových príležitosti bolo ako šafranu. V 22.

V. LIGA

ŠTRBA - KENDICE 2:0 (0:0)

V úvodnej dvadsaťminútovke sa oba kolektívy pozorne bránili a gólových príležitosti bolo ako šafranu. V 22. minúte sa domácim naskytla veľká príležitosť na otvorenie skóre. Hosťujúci hráč Korinko zastavil loptu, ktorá smerovala do opustenej bránky úmyselne rukou a tak nasledovala jedenástka a z rúk hlavného rozhodcu videl navyše červenú kartu. Domáci Galovič však ponúknutú príležitosť nevyužil a Štrbanmi tento moment viditeľne otriasol. Oslabení Kendičania sa iba bránili, ale šance Badzika a Galoviča ostali nevyužité. Po bezgólovom prvom polčase hostitelia ešte viac pridali a úvodný gól visel na vlásku. Podtatranci sa ho dočkali v 67. minúte, keď po centri do pokutového územia a následnom zlom odkope hosťujúcich hráčov doklepol loptu do siete M. Levocký. Domáci sa upokojili a kontrolovali dianie na ihrisku. V 86. minúte vypracoval Brezina gólovú situáciu pre Badzika a ten ponúknutú príležitosť zúžitkoval a uzavrel skóre.

Góly: 67. M. Levocký, 86. Badzik. Pred 200 divákmi rozhodovala Mihalíková, ŽK: Otčenáš - Jurko, P. Čuha, ČK: Korinko (Kendice). ŠTRBA: Marušák - Otčenáš, Koch, Milan (46. Pamula), Macko - Sabo (71. Ľ. Levocký), M. Levocký, Jina, Badzik - Brezina, Galovič (74. Grivalský).

HRANOVNICA - V. LOMNICA 4:1 (2:1)

Podtatranské derby začali lepšie domáci a do 25. minúty mali jasnú hernú prevahu. Už v 10. minúte otvoril skóre Gajan a o päť minút neskôr pridal druhý gól Oravec. Aj ďalšie minúty patrili hostiteľom, ale napriek šanciam tretí gól nepridali. Hostia postupne hru vyrovnali a v 35. minúte sa im zásluhou presnej koncovky Cehuľu podarilo znížiť. Začiatok druhého polčasu patril Lomničanom, ktorí sa snažili vyrovnať. Ich snaha však skončila v 60. minúte, keď po červenej karte musel ísť predčasne pod sprchy Cehuľa. Hranovničania po tomto momente ovládli hru a hostí už k ničomu nepustili. Zaslúžené víťazstvo prikrášlili ďalšími gólmi a to mohlo byť pri efektnejšej koncovke i výraznejšie, avšak ďalšie tutovky Martina Palgutu a Šavela ostali nevyužité.

Góly: 10. Gajan, 15. Oravec, 69. Šavel, 81. Martin Palguta - 35. Cehuľa. Pred 200 divákmi rozhodovala Michalíková, ŽK: Gajan 2, Hrušovský - Galschneider, Solár, ČK: Gajan - Cehuľa. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Šavel, Hrušovský, Milan Liptaj, Olexa - Husár, Gajan, Dulovič, Diviak - Martin Palguta, Oravec. V. LOMNICA: Ružbarský - Galschneider, Duchnický, Solár, Mačutek - Hrivňák (70. Babiáš), Malinovský, Tribula, Repiščák (20. Kubík) - Cehuľa, Precák.

SOLIVAR - SP. BYSTRÉ 5:1 (3:0)

Domáci začali nátlakovo a hneď od úvodu sa natlačili na hosťujúcu polovicu ihriska. Hru umne dirigovali dvaja skúsení bývalí ligisti Vybíral s Kostelníkom, ktorí robili hosťujúcim futbalistom veľké problémy. Už v 9. minúte Vybíral rozvlnil sieť a tento okamih poznačil ďalší vývoj. Podtatranci sa poväčšinou iba bránili a po chybe inkasovali od Vybírala v 20. minúte i druhý gól. V 35. minúte potom zvýšil Kostelník z pokutového kopu už na rozdiel triedy. Vzápätí mohol dostať hostí späť do zápasu Kubov, jeho hlavička sa však neujala. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci kontrolovali vývoj na ihrisku a v 72. minúte pridali ďalšiu gólovú poistku. Hosťom sa podarilo kanonierom Pitoňákom zaznamenať aspoň čestný úspech, ale v samom závere uzavrel Solivar skóre duelu.

Góly: 9. a 20. Vybíral, 35. Kostelník (z 11 m), 72. Ferenc, 90. Klimko - 75. Pitoňák. Pred 200 divákmi rozhodoval Bogdan, ŽK: Skokan (Sp. Bystré). SP. BYSTRÉ: Sasák - P. Herák, Šeleng, Kubičko, Orolín - Šimonovič (60. D. Herák), Lopúch, Rusnačko, Skokan - Kubov, Pitoňák.

Š. DRAVCE - JUNOŠPORT N. ĽUBOVŇA 1:0 (1:0)

Zápas začali obidve mužstvá opatrne a hra bola obojstranne veľmi ustráchaná. Úvodný optický tlak domácich nepriniesol úspech a tak zaúradoval hlavný rozhodca, ktorý v 12. minúte odpískal pokutový kop za údajnú ruku, ktorú nevidel nikto okrem neho. V ďalšom priebehu zápasu sa hra odvíjala medzi šestnástkami a domáci v snahe zvýšiť svoj náskok dlhými nastreľovanými loptami do šestnástky neuspeli, keďže obrana hostí stála na pevných nohách a najmä stopér Kačmarčík privádzal domácich útočníkov do zúfalstva. Posledných pätnásť minút stretnutia sa hra odvíjala už iba na polovici domácich a príležitosti Lipčáka, Mariančíka a Kosturka zostali nevyužité. Najväčšiu šancu mal Folvarčík, ktorý nastrelil žrď domácej brány. V týchto okamihoch sa šťastie k hosťom obrátilo chrbtom a tak sa na zaslúženú remízu nedotiahli.

Gól: 12. J. Mišenčík (z 11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: J. Bujňák - Lipčák, Kupec. JUNOŠPORT: Ščerbák - Kosturko, Kačmarčík, Lipčák, Jarabinský - Sopko, Pristáš, Folvarčík, Pospíchal - Mariančík, Kupec.

OSIKOV - PLAVNICA 0:1 (0:1)

Zápas mužstiev s rovnakým počtom bodov začali lepšie domáci, keď rohový kop v 5. minúte hlavičkovali tesne nad a v 15. minúte po chybe obrancu hostí sa dostal do šance Kuchta, no jeho strelu Sudimák zneškodnil. V 17. minúte sa ujali vedenia hostia, keď Šomský ideálne našiel Diňu a ten, hoci na dvakrát, pretlačil loptu za bránkovú čiaru. O tri minúty mohlo byť už 0:2, keby samostatný nájazd Vargu neskončil vedľa brány. V 30. minúte priamy kop domáceho hráča Štefančina asi z dvadsiatich metrov skončil iba na múre hostí. V závere polčasu zahodili Plavničania dve vyložené šance. Najprv pri Šomského strele sa vyznamenal brankár Moravec a neskôr v skrumáži pred bránkou nedokázali presne zakončiť Diňa ani Hricko. V druhom polčase sa chceli domáci presadiť hlavne nakopávanými loptami do šestnástky. V tom im však bránila dobre hrajúca obrana hostí. Za zmienku stoja ešte strelecké pokusy Martineka v 70. a 85. minúte, ktoré išli buď vedľa brány, alebo ich zablokovala obrana domácich. Keďže hlavný rozhodca nepodľahol v druhej časti hry filmovačkám domácich hráčov, polčasový výsledok ostal nezmenený.

Gól: 17. Diňa. Pred 150 divákmi rozhodoval Ličko, ŽK: bez kariet. PLAVNICA: Sudimák - J. Pavlišin, Hricko, Rybovič, Drobňák (89. Kandráč) - Varga, Grajzinger, Šomský, Koneval (8. Murcko) - Martinek, Diňa (78. Maček).