Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Vedúce Smižany rozdrvili Chrasťanov, v hnileckom derby úspešnejšie Nálepkovo

IV. LIGA MOLDAVA ŽAKAROVCE 1:0 (1:0)Moldava mala raketový nástup a medzi prvou a druhou minútou si vypracovala štyri gólové šance. V končiacej

IV. LIGA

MOLDAVA ŽAKAROVCE 1:0 (1:0)

Moldava mala raketový nástup a medzi prvou a druhou minútou si vypracovala štyri gólové šance. V končiacej 2. minúte jedna z gólových príležitostí skončila v sieti hostí. Do 10. minúty hrali Žakarovčania veľmi ustráchane a Moldava bola o triedu lepšia. Potom sa hra vyrovnala a hralo sa medzi šestnástkami.

Do druhého polčasu nastúpili Žakarovčania ako vymenení a s domácimi hrali "viktorku, lenže stopercentné tutovky Beleja v 73. minúte a Škarbeka v 79. minúte ostali nevyužité a preto odchádzali z Moldavy naprázdno. Za hru v druhom polčase by si Žakarovce bod zaslúžili. Pred 200 divákmi rozhodoval Bačanský. ŽAKAROVCE: Prusák Švarc, Šveda, Vilčko Macejko, Škarbek, Hrobko, Hudák, Rendoš Diro, Belej, striedal: Maršalek.

Ľ. MARCINKO

SOBRANCE RUDŇANY 3:1 (1:1)

BREKOV SP. PODHRADIE 7:2 (5:1)

V. LIGA

JAKLOVCE KRÁSNA 2:0 (0:0)

Tréner Jakloviec mal značné problémy so zostavou. Chýbali mu viacerí hráči a na striedačke sedeli iba dvaja náhradníci. V mužstve postrádal hlavne obrancov. Napriek tomu sa zápas tabuľkových susedov začal celkom dobre pre domácich. Keď už v úvodných minútach si Jaklovčania vytvorili zopár šancí. V 8. minúte strela Mastiša skončila tesne vedľa súperovej brány, v 27. minúte znova Mastiš mieril iba do brankára. V 35. minúte prišla jedna z viacerých stopercentných gólových šancí tohoto stretnutia, keď najlepší strelec mužstva Adamišin strelil z bezprostrednej blízkosti do hosťujúceho brankára. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvá polovica hry. Jaklovskí hráči zahadzovali jednu gólovú šancu za druhou. V 49. minúte najprv Mastiš prekopol bránu, neskôr Adamišin poslal loptu vedľa brány hostí. Streleckú smolu Jaklovčanov prelomil až v 70. minúte Švartz, keď zvnútra pokutového územia prehodil brankára hostí- 1:0 Vo svojom zápasovom trápení pokračoval Adamišin, ktorý v 72. minúte po samostatnom nájazde minul prázdnu bránu hosťujúceho mužstva. V podobnej situácii sa o niekoľko minút na to ocitol Ondáš, jeho strelu brankár vyrazil a aj následná Adamišinova dorážka putovala nad. Po týchto príležitostiach prišla ešte strela do brvna a Kandrikova strela, ktorú znova brankár Krásnej chytil. V 78. minúte po faule brankára mali domáci výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil Adamišin, no tomu šťastie neprialo ani tentoraz a loptu poslal vedľa brány. O dve minúty neskôr mohli vyrovnať hostia z Krásnej, ale ich strela tiež tesne minula bránu. V 90. minúte sa konečne Adamišinovi podarilo to, o čo sa snažil celý zápas, keď svojou peknou strelou upravil na konečných 2:0 v prospech domácich. Bol to zápas veľmi nervózny na oboch stranách a patrí mu tiež prívlastok zápas mnohých zahodených šancí. Po vydretých deväťdesiatich minútach však tri body ostali doma. Pred 250 divákmi rozhodoval Staško. JAKLOVCE: König - Fabrici, Ján Papcun, Kandrik, Hradiský - Jozef Papcun, Mastiš, Švartz, Jakubišin - Adamišin, Ondáš, striedal: Kocúrek

V. MIRVAJOVÁ

DEDINKY SP. VLACHY 2:3 (1:0)

Zápas mužstiev z konca tabuľky začali lepšie domáci. Ich šance zo 4. a 7. minúty ostali nevyužité. V 10. minúte sa už nemýlili 1:0. Po góle sa domáci uspokojili a tým dali priestor hosťom, ktorí prebrali iniciatívu. Bolo až neuveriteľné, aké šance dokázali obidve mužstvá zahodiť.

Do druhého polčasu hostia nastúpili veľmi aktívne a už v 46. minúte Labašovu strelu tečoval domáci hráč do siete 1:1. Vlašania držali v týchto chvíľach Dedinky na ich polovičke, ale šance na strelenie gólu ostali nevyužité. V 64. minúte hostia zahrali zle v obrannej činnosti a inkasovali druhý gól. Radosť hŕstke fanúšikov zo Spišských Vlách urobil v 67. minúte Žiga vyrovnávajúcim gólom na 2:2 a v 82. minúte Čekovský strelil víťazný gól. Každý chvíľku, ťahal pílku takto by sme mohli charakterizovať toto stretnutie. Pred 150 divákmi rozhodoval Hegeduš. SP. VLACHY: Tomaško Novák, Šefčík, Petruška Borženský, Horváth, Žiga, T. Labaš, Mišura Čarnoký, Čekovský, striedali: D. Labaš, Tomajko, Ivan.

J. TOMAJKO

MARGECANY ŠTÍTNIK 2:2 (0:2)

NÁLEPKOVO HELCMANOVCE 3:1 (1:1)

Za pekného počasia a na kvalitne pripravenom ihrisku domáci hráči zvládli ďalšie hnilecké derby. Tentoraz nastúpili v kompletnom zložení aj s Göllnerom, ktorý sa výrazným spôsobom podpísal aj na víťazstve Nálepkova.

Aj keď v zápase padlo dosť žltých kariet a dve červené, hráči sa snažili hrať futbal. Helcmanovčania sa snažili drobiť hru, čo sa im darilo a domácich nepúšťali do trvalejšieho tlaku a dokonca v 15. minúte sa ujali vedenia Jarom Piskom. Domácich gól nedeprimoval a zvýšeným úsilím si vytvorili niekoľko šancí, nastrelili žrď, no vyrovnať sa im podarilo až v 42. minúte F. Lapšanským z pokutového kopu za hranie rukou v šestnástke.

V druhom polčase si Nálepkovo vytvorilo súvislejší tlak a už v 48. minúte a následne v 55. minúte skóroval dobre hrajúci Göllner. Otočenie skóre stálo domácich dosť síl, no hostia sa naďalej snažili vymaniť z tlaku a streliť gól. To už si obrana dávala poriadny pozor, hlavne na J. Piska. Na druhej strane Göllner nepremenil z ôsmich metrov čistú šancu. Zásluhou oboch tímov videlo 120 divákov dobrý zápas, ktorý rozhodoval Michna. NÁLEPKOVO: Novotný Göllner, Pavol Kiššák, Šrenkeľ Varga, Plachetka, F. Lapšanský, Opremčák Soveľ, Kollár, striedali: M. Pacák, Zamiška. HELCMANOVCE: Mamák Marcinko, Zmij, J. Maliňák Marcinko, Gbúr, L. Maliňák, Ferenc, J. Pisko R. Maliňák, Cverčko, striedali: Juraj Pisko, Peter Pisko.

E. KESEL

SMIŽANY CHRASŤ n/H 6:1 (2:0)

Za ideálneho počasia hral prvý s posledným a podľa toho malo aj stretnutie priebeh. Už v 1. minúte kopal Šoltés penaltu, ale "vršovický dloubáček Šefčík v bránke hostí vystihol. V 10. minúte po rozohraní priameho kopu otvoril skóre Klubert v páde hlavou. Ďalší gól padol v 26. minúte, keď si Kovalčík spracoval loptu vo veľkom vápne oklamal stopéra i brankára a zvýšil na 2:0. O dve minúty prišla jediná príležitosť hostí v prvom polčase, ale Brezovaj dvakrát vychytal Želonku, na ktorého zabudla domáca obrana. V ďalšom priebehu si domáci vytvorili niekoľko príležitostí, ale Šefčíka neprekonali Kovalčík ani Babík, ktorý bol trikrát v dobrej pozícií. Po prestávke sa priebeh stretnutia nezmenil. Hralo sa pred 16-tkou hostí, v 55. minúte Kovalčík išiel do súboja s brankárom, ktorého preloboval a zvýšil na 3:0. Následne zahrávali hostia priamy kop a Sopkovič vystrelil "horúcu strelu, ktorú Brezovaj neudržal a kurióznym spôsobom skončila v bránke 3:1. V 60. minúte zahrávali domáci priamy

kop a úradovala dvojica Kovalčík prihrával a Klubert zvyšoval na 4:1. O sedem minút si to obidvaja zopakovali Kovalčík potiahol po ľavej strane, nezištne prihral Klubertovi 5:1. Potom mal príležitosť Kovalčík, ale hlavičkoval do rúk Šefčíka. V 70. minúte chytil Šefčík aj druhú domácu penaltu, tentokrát Gurčíkovi. V 75. minúte strelil svoj štvrtý gól Klubert, keď hlavou umiestnil rohový kop do siete hostí 6:1. Pri poslednej akcií v 90. minúte ukázal Šefčík svoje umenie, keď hlavičku Kovalčíka reflexne vyrazil. Pred 350 divákmi rozhodoval Roka. SMIŽANY: Brezovaj - Puškáš, Bobko, Šoltés, Krempaský (63. Hrušovský) Nagy (67. Kašický), Babík (60. Suslov), Staššik - Klubert, Kovalčík, Gurčík. CHRASŤ n/H: Šefčík M. - Šefčík P., Jančár, Šefčík J., Vojtila - Bady, Dirda J., Sopkovič, Dirda M.,