Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V Brzotíne došlo cez polčas k inzultácii

Rožňava - Jesenná časť najvyššej okresnej súťaže sa blíži k svojmu záveru. Cez víkend sa odohrali zápasy predposledného dvanásteho kola. O

zdramatizovanie sa postarali hráči Gemerskej Polomy. Bratia Rasťo a Zdenko Greškovci videli červené karty. Svoj nesúhlas s verdiktom rozhodcu Slavomíra Galla prejavili kapitán mužstva Z. Greško cez polčasovú prestávku inzultáciou. V Gemerskej Hôrke sa v súboji zranil N. Orosz a skončil so zlomenou nohou. Na ďalších ihriskách už bolo pokojnejšie a darilo sa domácim. Plešivec a Honce zvíťazili zhodne 3:0, v Krh. Dlhá Lúka si pripísal hetrik Jaroslav Gebe. Za pozornosť stoja aj polčasové výsledky. Až v piatich zápasov bol stav 1:0.

Brzotín - Gemerská Poloma

0:1 nedohrané

G: Z. Greško, ŽK: J. Kováč - R. Greško 2, Z. Greško 2, Die, ČK: R. Greško, Z. Greško (obaja Gemerská Poloma), R: S. Gallo, DZ: Lábaj, D: 100

Brzotín: Lenkey - Spišák, Kočiš, Demeter, Drenko, Polyák, M. Kováč, Konya, J. Kováč, R. Dókuš, Mihály

Gemerská Poloma: Kristof - R. Greško, Gunár, Galajda, Forgáč, Mar. Ďuriček, Z. Greško, Hatvaník, Ferenčák, Lipták, Die

Zápas bol v úvodných minútach vyrovnaný, no potom sa čoraz viac začali presadzovať hostia. Dobre hrala najmä trojica Z. Greško, R. Greško a Forgáč. Všetci traja niekoľkokrát ohrozili Lenkeyovu bránu. Na druhej strane ťahal útoky R. Dókuš i Konya. Do vedenia sa hostia dostali po priamom kope Z. Greška, ktorý bol predtým faulovaný. Situácia však bola sporná. Napriek tomu, že sa hralo slušne padlo do polčasu až šesť žltých kariet. Jednu dostal domáci J. Kováč, ďalšie už len hostia. Die a R. Greško boli napomínaní za nedodržanie vzdialenosti, keď pri rozohrávaní priameho kopu domácim hráčom boli nastrelení. Keďže R. Greškovi sa to stalo dvakrát, nasledovalo vylúčenie. Vulgárne protesty kapitána mužstva Z. Greška ocenil rozhodca S. Gallo rovnako žltou kartou. Pár minút pred koncom polčasu zahral Z. Greško úmyselne rukou a po druhej žltej karte nasledovalo vylúčenie. Pri odchode do kabín chcel niečo povedať hlavnému rozhodcovi a skončilo to inzultáciou. Po nej už mužstvá do druhého polčasu nenastúpili.

Dobšiná - Rudná

4:1 (1:0)

G: Grančák 2, Valentko, Mačejovský - Sanisló, ŽK: Surovský - Blaško, R: Gallík, DZ: Šimšík, D: 80

Dobšiná: Lenkey - Biačko, Lukáč, Strelka, Valentko, Surovský, Grančák, Klausman, M. Záhoranský, Mačejovský, Kičura, striedali Mihálik, Horváth

Rudná: Makai - Blaško, Drenko, Vanyo, S. Ďuriček, P. Szöllös, Macko, Burdiga, Ruszó, Kuzma, Sanisló, striedal Rabas

V priemernom stretnutí sa v prvom polčase hralo prevažne v strede. Obe mužstvá mali problém s obsadením postu brankára. Dobšinej chýba zranený Romok, tak ho nahradil V. Lenkey z dorastu, v bráne hostí sa objavil bývalý tréner mužstva V. Makai. Veľkú šancu spálil v 15. min. Kuzma, ktorý išiel sám na domáceho brankára. V 30.min. hlavičkoval vedľa Burdiga. Na druhej strane mohli skórovať Kičura, Grančák či Valentko. Nakoniec sa o polčasové vedenie postaral v 35. min. Grančák. Strelka zachytil rozohrávku hostí, poslal do šestnástky loptu Surovskému, ktorý prihral Grančákovi. Ten preloboval Makaia. Úvod druhého polčasu vyšiel Rudnej. V 48. min. vyrovnal krásnou strelou Sanisló. Stalo sa tak po chybe Strelku a Valentka, ktorí zle rozohrali. Potom už prevzali iniciatívu domáci. Búšili, ale Strelka nastrelil brvno a neuspel ani Lukáč. Až v 75. min. prelomila Dobšiná streleckú smolu. Po aute Klausmana prekonal Makaia technickou strelou Valentko. Hostia mohli vyrovnať hneď na to, keď Sanisló vysunul Drenka. V 82. min. sa v závere pred bránou Rudnej najlepšie zorientoval Grančák a poistil vedenie. V samotnom závere upravil na konečných 4:1 Mačejovský, ktorý využil prihrávku Kičuru po priamom kope Strelku.

Vlachovo - Betliar

2:0 (1:0)

G: Petruš, Pitoňák, ŽK: M. Gecelovský - Fabian, M. Árvay, R: J. Chomjak, DZ: Antal, D: 100

Vlachovo: V. Hajdúk - M. Gecelovský, M. Ondrejčík, Hricko, M. Hajdúk, Leško, Z. Gecelovský, Petruš, Mlynár, Marciš, Pitoňák, striedali Gunda, Gál

Betliar: Filický - Mir. Schvarz, Fabian, Plačko, Ivanko, Ľ. Árvay, Oravec, Jar. Gonos, Kováč, Vávra, M. Árvay, striedal Faltín

Vo Vlachove videli diváci zápas priemernej úrovne. Obom mužstvám chýbali hráči zo základnej zostavy. Začalo sa opatrne. V 12. min. sa v šanci ocitol Petruš, ale zaváhal. Hostia odpovedali o pár minút. Po chybe M. Hajdúka sa k lopte dostal Vávra, uvoľnil sa cez M. Ondrejčíka, ale jeho krížna strela mierila mimo. V 18. min. sa domáci ujali vedenia. Po strele Marciša na dvakrát pretlačil loptu do siete Petruš, keď predtým dva razy dobre zasiahol Filický. Vyrovnať mohol v 25. min. Vávra po strele z rohu šestnástky. Na domácej strane zahodili šance M. Hajdúk a Mlynár. V závere polčasu zaváhal pred V. Hajdúkom hosťujúci Ľ: Árvay. Po zmene strán začali lepšie hostia. Domáca obrana zaváhala a strelu M. Árvaya k tyči musel brankár vytláčať na roh. V 49. min. vyšachovali domácu obranu hostí a Pitoňák hlavičkou zvýšil na 2:0. Domáci sa tlačili dopredu a po priamom kope M. Hajdúka musel Filický odvracať loptu na roh. V 70. min. sa vo veľkej šancu ocitol Vávra, ale v poslednej chvíli zablokoval jeho strelu Hricko. O päť minút na to prehodil bránkára, ale i bránu Ľ. Árvay. Na záver zlikvidoval Filický vyloženú šancu Marciša.

Plešivec - Jablonov n/T.

3:0 (0:0)

G: Pulen, V. Kováč, Szaniszló, ŽK: 0 - Strama, R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 100

Plešivec: Skokan - Macho, Lipták, A. Kováč, Znak, Szaniszló, M. Kubík, Horváth, Z. Laven, Pulen, Mikuš, striedali Volčko, A. Tomi, V. Kováč

Jablonov n/T.: Lipták - G. Milický, Strama, P. Juhász, Zajdó, L. Milický, F. Juhász, T. Kardoš, Erdélyi, Baláž, Hlavček, striedal Szillaši

Sobotňajšie stretnutie sa hralo za jemného mrholenia na dosť klzkom teréne. V prvom polčase boli hostia domácemu mužstvu viac než vyrovnaným súperom. Chýbali mu však traja obrancovia, preto musel hrať vzadu aj Strama, čím sa otupil útok. Jablonovčania ohrozovali domácu bránu strelami z diaľky, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Plešivčania sa prebudil až v závere, keď sa v šanci ocitol Pulen a hlavičku Szaniszlóa Lipták bravúrne chytil. Po zmene strán sa situácia zmenila. Domáci ovládli stred poľa, striedajú V. Kováč rozbehal útok. Začali prichádzať aj šance. Do vedenia sa domáci dostali v 60. min. Po centri Horvátha hlavičkoval Kováč a Pulen tečoval loptu do siete. O pätnásť minút bolo 2:0, keď obrana Jablonova nepokryla V. Kováča, ktorý center M. Kubíka poslal rybičkou na Liptákov chrbát. Desať minút pred koncom upravil na konečných 3:0 Szaniszló. Jeho priamy kop z tridsiatich metrov obletel múr a brankár ho podcenil.

Gemerská Hôrka - Lipovník

1:1 (1:0)

G: Tóth (11 m) - M. Podracký, ŽK: M. Szabó Dosza - 0, R: Lucza, DZ: Bobrík, D: 140

Gem. Hôrka: Breuer - A. Izák, Šmiro, Zs. Danielis, Szabó Dosza, Kerek, A. Danielis, Viola, Sz. Danielis, Tóth, Gočaltovský, striedali L. Kováč, Zsóri, Svet

Lipovník: Dányi - Farkaš, Barczi, Szücs, Korintuš, Szabó, M. Podracký, R. Podracký, Kerekeš, Orosz, Grecmacher, striedali Fabián, Dubovan

V stretnutí tabuľkových susedov úvodná desaťminútovka patrila hosťom, ktorí si vypracovali dve šance. Jednu strelu úspešne zmaril domáci gólman a druhú Kerekeš vyslal mimo brány. Domáci postupne prebrali iniciatívu, vytvorili si územnú prevahu a niekoľkokrát pohrozili A. Danielisom. Po jednom z únikov bol v pokutovom území faulovaný a z nariadenej penalty Tóth vyťažil vedúci gól. Zvýšiť mohol Gočaltovský, ale po vyšachovaní celej obrany hostí nedokázal dvakrát úspešne zakončiť. Hostia podnikali ďalšie nebezpečné protiútoky, ale tie končili na obrannom vale domácich. Po prestávke začali domáci s nátlakovou hrou, ale Viola dokázal nastreliť iba brvno po spätnej prihrávke A. Danielisa. Z následného protiútoku ťažili hostia a M. Podracký po prihrávke Grecmachera dopravil loptu za chrbát domáceho gólmana. Po vyrovnávajúcom góle domáci už nedokázali využiť ďalšie šance na zvrat výsledku a záver obdobne ako úvod zápasu patril herne lepším hosťom, ktorí však taktiež šance nedokázali vyjadriť ďalším gólom. (kcs)

Krh. Dlhá Lúka - Dlhá Ves

4:0 (1:0)

G: Gebe 3, Tóth, ŽK: 0 - Att. Pomaj, R: A. Farkaš, DZ: Bodnár, D: 100

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - Mir. Péči, Soltész, Ambrúzs, Csobády, Parditka, Bernáth, Mar. Péči, Rigó, Tóth, Gebe, striedali Emodi, Mir. Konya, Máté

Dlhá Ves: Flander - Dusza, T. Segyo, Csotó, Máté, N. Pomaj, Blatník, V. Ferdinand, Péntek, Arp. Pomaj, Att. Pomaj

V Krh. Dlhej Lúke sa hralo na ťažkom rozmočenom teréne. Do vedenia sa domáci dostali už v 10. min., keď Gebe prehlavičkoval brankára hostí a tajomníka klubu Flandera. Potom hra až do konca polčasu prebiehala prevažne v strede. Hostí podržal brankár, ktorý zlikvidoval niekoľko šancí domácich. Hráči Dlhej Vsi sa prezentovali len dvoma strelami. Po zmene strán zapli domáci na vyššie obrátky a hneď v úvode mali šance Soltész a Tóth. Hostia odpovedali únikom Arp. Pomaja, ktorého prihrávku však Péntek vynechal. Potom prišli chvíle Gebe, ktorý v priebehu dvoch minút strelil dva góly a prakticky rozhodol o osude zápasu. V 75. min. Flander zázračne vyrazil strelu Soltésza a päť minút mieril do brvna Mar. Péči a obrana hostí loptu odkopla do bezpečia. V 81. min. po vyšachovaní obrany hostí uzavrel gólový účet Tóth.

Honce - Vyšná Slaná

3:0 (1:0)

G: Tomčo 2, Hlaváč , ŽK: 0 - M. Ambrúž, R: Petro, DZ: Krzák, D: 60

Honce: Koncz - Hlaváč, Tomčo, J. Gallo, Fandák, Kurčák, Vil. Gallo, Vranec, M. Pástor, J. Pástor, Krága, striedal Ďurán

Vyšná Slaná: Lindák - Rochfaluši, M. Gallo, J. Ambrúž, Bendík, P. Rogos, Hric, Fifík, M. Ambrúž, Vido, Kračún

Do polčasu sa hra odvíjala prevážne medzi šestnástkami a príležitostí na skórovanie bolo pomenej. Domáci boli bezzubí v zakončení a hostia to skúšali strelami zo strednej vzdialenosti. V 5. min. strela Kurčáka z priameho kopu trafila iba brankára hostí a následná dorážka v podaní Vraneca nepríjemne zasiahla gólmana Lindáka do tváre. Po polhodine hry sa domácim podarilo otvoriť stav stretnutia. Na Krágov center si nabehol Tomčo a krížnou strelou k vzdialenejšej tyči rozvlnil sieť vyšnoslanskej brány. Jedinú vážnejšiu šancu mali hostia, keď strela P. Rogosa tesne minula domácu bránu. Pred polčasovým hvizdom mohol vedenie domácich poistiť Vil. Gallo, ale netrafil odkrytú časť brány. Po prestávke sa obraz hry zmenil a o dramatické momenty ako i ukážkové strely nebola núdza. Hneď v prvej minúte sa domácim podarilo zvýšiť po nevýraznej strele Hlaváča. Lopta preskackala cez troch útočníkov a nečakane skončila za chrbtom Lindáka. Hostia si vypracovali dve šance, ktoré nádhernými strelami zakončovali P. Rogos a Vido. Domáci gólman Koncz ich však bravúrne dokázal zneškodniť. Domáci si vytvorili územnú prevahu a v 75. min. prekrásnym lobom pečatil víťazstvo rozdielom triedy Tomčo. Skóre mohlo byť aj výraznejšie, ale Krága nastrelil tyč a Vil. Gallo ani na dvakrát nedokázal úspešne zakončiť. (kcs)