Lastomírčania zvíťazili v hodine dvanástej

Lastomír V 14. kole IV. futbalovej ligy Juh dosiahli lastomírski futbalisti mimoriadne cenné víťazstvo, keď porazili v okresnom derby Veľké Kapušany

2:1 (0:1.). Tri body získali po päťzápasovom pôste, počas ktorého buď remizovali alebo prehrali. Ťaživého psychického balvanu sa zbavil aj útočník Milan Verbič. Hoci sa nezapísal do streleckej listiny (mal na to dve veľké príležitosti), netajil dobrú náladu. "Chvalabohu, že sme v záverečných minútach stretnutia zúročili veľký tlak. Po niekoľkých nevydarených zápasoch sme už skrátka museli vyhrať. Neviem si predstaviť, čo by tu bolo, keby sme dnes prehrali alebo remizovali. Boli sme v zlom psychickom rozpoložení. Prejavilo sa to na nedôraznej streľbe či nepresných prihrávkach. Na druhej strane, bojovali sme doslova o každú loptu, čo sa nám vyplatilo. Góly sme dali až asi po polhodinovej prevahe, pretože hostia nás veľmi dôrazne bránili. Čas rýchlo ubiehal, stále bolo 0:0 a ja som prestával veriť, že sa nám podarí zvrátiť výsledok. Našťastie, Miro Kurták a Igor Süttö sa strelecky presadili," uviedol útočník Milan Verbič.

V tomto súboji sa opäť ukázalo, že Lastomíru v súčasnosti chýba tvorca hry typu Ivana Rebeja (je dlhodobo zranený). Skrátka, futbalista, ktorý by dal hre ucelenejšiu myšlienku. Vniesol by pokoj do herného prejavu a "rozhadzoval" lopty útočníkom. Tí sa prezentovali nepresnou streľbou a často boli "zásobovaní" nakopávanými loptami. V nedeľu si s koncovkou nepotykal ani M.Verbič. "V zakončení sa mi dlhodobo strelecky nedarí. Zrejme je to prílišným chcením, ktoré vedie k zahadzovaniu šancí. Verím, že smolu pretrhnem už v nedeľňajšom susedskom derby proti Topoľanom. Vrátim sa ale ešte k I.polčasu, po ktorom sme od 25.minúty prehrávali 0:1. Bolo to aj tým, že nás znechutil verdikt rozhodcu, ktorý po faule na Ivana Adama najprv odpískal pokutový kop. Po konzultácii s postranným zmenil rozhodnutie. Tento moment nás vyviedol z miery," poznamenal. O tejto situácii sa po skončení zápolenia dlho rozprávalo. Jeden z hosťujúcich hráčov v pokutovom území fauloval I.Adama. Ten spadol na zem a nohami narazil do brankára. Arbiter správne posúdil prv menovaný moment. Následne sa išiel poradiť s asistentom a nakoniec rozhodol, že I.Adam mal "šľapák" na gólmana a loptu mali V.Kapušany. "Hostia neboli najhorší. Lenže útoky ťahal len jeden hráč. Ten sa zrejme unavil a už to nebolo ono. My však už myslíme na Topoľany. Vieme na ne zahrať. Navyše, dnešné víťazstvo je pre nás psychickou vzpruhou. Verím, že sa to prejaví už v najbližšom kole," zakončil optimisticky naladený hráč.