partnerských krajín Veľká Británia, Taliansko a Poľsko boli opäť raz uchvátení Slovenskom, ľuďmi a obzvlášť vysokou úrovňu angličtiny a všeobecného prehľadu. Šieste projektové stretnutie malo za úlohu aktualizovať zistené skutočnosti ohľadom Európskej únie a postoja košických študentom voči zmenám, ktoré s našim vstupom do EU nastali.
Fakulta elektrotechniky a informatiky má od štvrtka takpovediac novú učebňu. Ešte síce nie fyzicky, no peňažné prostriedky na ňu im darovala firma Siemens pri príležitosti 10. výročia existencie Siemens Program and System Engineering (PSE) v Košiciach. Multimediálna učebňa softvérového inžinierstva nadväzuje na laboratórium softvérového inžinierstva zriadené pred tromi rokmi. Ako sa vyjadril Gejza Büchler, riaditeľ Siemensu SR: "Sme životne závislí na univerzitách," a preto sa firma snaží podporovať vysoké školstvo na Slovensku. Na FEI TUKE vypisujú témy diplomových prác, prednášajú a študentom poskytujú možnosť čiastočných pracovných úväzkov.
Dnes a zajtra (25. - 26.10.2005) sa bude konať veľtrh študijných a pracovných príležitostí Gaudeamus. Počas týchto dvoch dní si budete mať možnosť v obchodnom centre Cassovia od 10:00-18:00 prezrieť ponuku na 'trhu' škôl, vzdelávacích inštitúcií a práce.
Chceli by ste navštíviť nejakú tú výstavu no vaše peňažné konto vám to akosi nedovaľuje?! Nezúfajte a navštívte galériu KOS, kde sa od 14. októbra do 3. novembra koná výstava amatérov z trebišovského okresu pod názvom Výtvarný Trebišov.
V utorok 18. októbra 2005 sa na Právnickej fakulte uskutočnila diskusia s predsedom Výboru pre obranu a bezpečnosť NRSR Robertom Kaliňákom. Témou diskusie bol Boj s terorizmom v slovenskej legislatíve. V prednáške, ktorá trvala okolo dvadsiatich minút, ktorá dospela k záveru, že Slovenská republika v legislatíve nebojuje s terorizmom, nasledovala diskusia so študentmi.
V ten istý deň sa diskutovalo takisto na Gymnáziu M.R. Štefánika. A to Annelise Oeschger, prezidentkou konferencie Medzinárodných mimovládnych organizácií Rady Európy, Rndr. Milanom Šindlerom zo Slovensko-juhoafrickej spoločnosti a RNDr. Vierou Juríkovou z KŠÚ v Košiciach. Hovorilo sa o témach ako rozvoj regionálneho školstva a boj proti chudobe. O svoje cenné skúsenosti sa podelila hlavne pani Oeschger, ktorá zároveň vyzvala mladých, aby pomáhali chudobným vo svojom okolí v rámci svojich možností.
Minulú stredu točila 4.C z Gymnázia sv. Moniky v Prešove úvod ku kazete na stužkovú. Všetko sa odohrávalo v priestoroch bývalého avantgardného klubu menom Plastic. Momentálne je to miesto, kde Katka Koščová skúša s kapelou na svoje prvé turné a keď ju budúci maturanti "objavili", poprosili ju o účinkovanie v krátkom videu. SuperStar ochotne súhlasila a na výsledku sa práve pracuje v strižni.
Stredná priemyselná škola hutnícka v Košiciach aj tohto roku usporiada v dňoch 7. a 8. novembra 2005 Hutnícke dni. Tohtoročné dni okrem iného zahŕňajú deň otvorených dverí, zasadnutie občianskeho združenia Hutník, medzinárodný basketbalový turnaj, 7. medzinárodnú odbornú konferenciu a Šachťák. Touto cestou vedenie SPŠH v Košiciach pozýva na Hutnícke dni všetkých záujemcov. Bližšie informácie na www.spsh.sk.
Autor: mit, por, pol, har
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.