ZAUJALO NÁS - V Korlovej premiére súperi trikrát ´farbili´...

Sportnet|26. okt 2005 o 00:00

Košice - Skvelú premiéru absolvoval medzi dospelými kickboxer Guard Steel Transu Košice Dávid Korl. V 1. kole Slovenského pohára, ktoré sa

uskutočnilo v Hnúšti, štartoval v light contacte v kategórii do 91 kg a pred svojimi súpermi nemal žiaden nováčikovský rešpekt. Naopak, zostala po ňom doslova spúšť, keď všetci traja jeho súperi skončili s rozbitými nosmi... A to ešte len deň pred súťažou absolvoval páskovanie! "Bez neho by som nemohol súťažiť. Páskovanie je vlastne technický stupeň zvládnutia úderov. Ja som v piatok pred pretekmi získal piaty stupeň," vysvetlil Dávid Korl. Zdá sa, že techniku úderov zvládol naozaj dobre, lebo ´zmlátil´ dokonca aj reprezentanta, ktorý je v nominácii na majstrovstvá sveta WKA v Kanade!

"Je to pravda. Predsa len, išlo o moju premiéru tak som sa snažil ukázať. Navyše, všetci odo mňa boli starší a skúsenejší, mal som aj rešpekt. Mohol som len prekvapiť. čo sa mi nakoniec podarilo. Aj tréner ma pochválil. Myslím si, že v 2. kole v Prešove to z môjho pohľadu bude ešte lepšie." Poďme sa teraz pristaviť pri troch súbojoch, ktoré Dávid Korl absolvoval v ringu. V 1. kole zápasil so Senčanom Heickerom. "Súperovou nevýhodou bolo, že súťažil aj vo full contacte a už nemal toľko síl. Hneď v prvom dejstve som naňho vybehol. Ešte ho vydržal, ale v 2. kole už hodili do ringu uterák, lebo som mu rozbil nos veľmi mu tiekla krv." V 2. kole čakal na Korla slovenský reprezentant Sedláček z Guard Bratislava. "Sedláček cestuje na majstrovstvá sveta. Keď mi povedali koho som porazil, tak som... hm-hm. Nechápali, čo to má znamenať. Ja, úplne neznámy chalan, rozbijem nos reprezentantovi! Zápas síce dohral, ale suverénne som vyhral 3:0 na body," usmial sa 20-ročný študent 2. ročníka strojníckej fakulty TU v Košiciach, ktorý by si v budúcnosti rád vyskúšal i full contact. Nasledovalo finále a v ňom sa proti Dávidovi postavil ďalší reprezentant Štrba z Nových Zámkov. A do tretice sa ´farbilo´... "Aj jemu som síce rozbil nos, no nakoniec vyhral tento duel. Mám však na to svoj názor. Podľa rozhodcov som vraj použil zakázané techniky, no pravda je, že súper sa na mňa po celý čas vešal. Keby sa hralo o pol minúty dlhšie, zápas by skončil k.o. Bolo vidieť, že Štrba nemal kondičku. Mal jedno šťastie, že sa súťažilo len na dve kolá. Vždy sa súťaž išla na dve a finále na tri kolá. Zrazu rozhodli, že finále bude len dvojkolové... Jednoznačne im nesedelo, aby jeden mladík, ktorý prišiel po prvý raz, vyhral. Keď naňho narazím v Prešove, už ho zdolám. Trochu to bolo neférové, ale človek musí prijať aj takéto rany," dodal urastený, 192-centimetrov vysoký a 93-kilogramov vážiaci košický kicboxer, ktorý je v Guard Steel Transe od polovice februára.

Domov»Sportnet na východe»ZAUJALO NÁS - V Korlovej premiére súperi trikrát ´farbili´...