Basketbalisti Eilatu s jednou prehrou

Sportnet|27. okt 2005 o 00:00

Prešov - Druhá basketbalová liga mužov, skupina Východ pokračovala štvrtým kolom.BK Eilat Prešov pod domácimi košmi. V telocvični Obchodnej akadémie,

kde má tento klub prostredie, hostili Geotrend Košice. Trénera BK Eilat Andrej Keresteš:

"Veľmi pomaly sme sa rozohrávali. Prehrali sme prvú štvrtinu stretnutia o päť bodov (15:20). V tej druhej sme sa trochu zlepšili a začali otáčať vývoj súboja. Po prvom polčase sme predsa len viedli, aj keď minimálnym rozdielom, o tri body (41:38). V ďalších minútach sme konečne začali lepšie brániť. Z dôraznej defenzívy sme potom dobre zakončovali. Po troch štvrtinách sme už viedli 69:54 a taktovku zápasu sme už držali až do záverečného hvizdu. V záverečnej časti zápasu dostali viac príležitostí aj hráči z lavičky. Teší ma, že po zranení nastúpil Oravec a rozohral sa k veľmi dobrému výkonu. Naopak, chýbali nám dvaja zranení hráči. Pivot Dančišin a stále laborujúci Humeňanský. Svoj štandard odohral Jankovič, ktorý zaznamenal 37 bodov." Po tomto kole nasleduje v súťaži dvojtýždňová prestávka. Po nej čaká vašich zverencov stretnutie na palubovke momentálne druhej rezervy Spišskej Novej Vsi. "Bude to pre nás ťažké stretnutie. Prestávku využijeme na kvalitnú prípravu. Zatiaľ sme na piatom mieste s tromi víťazstvami a jednou prehrou na konte. Bilancia nie je zlá, verím, že ju v prebiehajúcej súťaži ešte zlepšíme."

BK Eilat - Geotrend Košice 92:68 (15:20, 26:18, 28:16, 23:14)

Eilat: Jankovič 37 (4 trojky), Štefančín 15, Oravec 15 (1), Klimovič 13 (3), Lindeman 8, Sopčík 2, Kožuško 2, Kalinka, Kovalčík. Fauly: 15:13, trestné hody: 9/4 - 13/1, trojky: 8 - 5. Rozhodovali Meluš a Kažimír.