Fighters vyhralo prvú pätinu súťaže

Sportnet|29. okt 2005 o 00:00

Kežmarok - V piatom kole kežmarskej hokejbalovej ligy sa neudialo žiadne prekvapenie, ak neberieme už štvrté víťazstvo z piatich zápasov Fighters,

tentoraz proti silnému Tornádu. Už druhým hetrikom v súťaži sa zaskvel v neľahkom súboji s Kubachmi Dávid Šlosár z Matrix, čo mu vynieslo titul Hráč kola. V súboji posledných sa remízový scenár nekonal, i keď k tomu chýbalo 54 sekúnd. Takže v tabuľke ešte stále máme i po prvej pätine súťaže mužstvo bez prehry i bez bodového zisku.

Všetky výsledky do rastru

Matrix KK - Kubachy Spišské Bystré 8:4 (0:1, 4:1, 4:2)

Góly: D. Šlosár 3, K. Jankura, Drozd 2, Ra. Jasovský - J. Jurčo 2, Fábry, J. Ferko.

Príťažlivý duel, ktorý nám dal za pravdu, že keď sa Matrix sústredí na hru, je veľmi ťažko poraziteľný. Tentoraz úspešný výsledok vyspelý súper udržal iba tretinu. Potom sa strelecká kanonáda Matrix predsa len pretavila v gólové zásahy. Škoda záveru inak hodnotného duelu, kedy boli za nešportové správanie vylúčení až traja hráči víťazov a celkovo si pokazili dobrý hokejbalový dojem.

Tornádo KK - Fighters Spišská Belá 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Góly: Jakubčo 2, Cvaniga - Jacenko 3, P. Pavličko, Leščák.

Konečne sa strelecky prebudil aj najlepší strelec Fighters v uplynulom ročníku Miloš Jacenko. Tentoraz svojim prvým hetrikom v tejto sezóne pomohol svojmu mužstvu v neľahkom a na pohľad remízovom zápase k trom bodom, ktoré rozhodli o nečakanom víťazstve Fighters v prvej pätine súťaže.

Snipers KK - Sever KK 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: Michal Podolský - Šľachtič, Pitoňák.

V dueli o prvé body do tabuľky oslabení Snipers dlho odolávali nátlakovej hre súpera. V druhej tretine išli dokonca do vedenia, ale nakoniec ani na zisk bodu to nestačilo. Keď už sa diváci tešili na dramatické predĺženie, 54 sekúnd pred koncom po perfektne zahranej akcii Marek Pitoňák rozhodol o víťazstve červených.

13.00 hod.: Matrix KK - Tornádo KK

I keď sa nepredpokladá, že by sa opakovalo dvojciferné víťazstvo Matrix z prvého kola, i tak sú zelení favoritmi stretnutia a počíta sa s ich víťazstvom. Tornádo však vie niekedy sa poriadne zahryznúť do súpera a urobiť nejaké prekvapenie. Kvalitných hráčov na to určite má.

14.00 Kubachy Spišské Bystré - Snipers KK

Zápas má jasného favorita v mužstve Kubách. I výsledok z prvého kola 8:1 pre Spišské Bystré hovorí jasnou rečou. Snáď iba výkony bratov Podolských, jedného v bránke, druhého v útoku by mohli zamotať výsledkovú tajničku.

15.00 Fighters Spišská Belá - Sever KK

Aj tu je jasný favorit, i keď prvé víťazstvo Severanov im určite otvára nové nádeje a nové pohľady na ligovú tabuľku. Efektivitu streľby majú však Kežmarčania najnižšiu zo všetkých mužstiev a pri tradičnom výbornom výkone brankára Fighters Vaška sa im bude bodovať v tomto zápase iba veľmi ťažko.