Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Po päťgólovej prehre strieda Svidník na poslednom mieste tabuľky N. Myšľu

Vedúci celok treťoligovej tabuľky Stropkov sa v 15. kole predstavil pod Turnianským hradom, odkiaľ si odviezol domov cenný bod po remíze 1:1. Aj

tento výsledok mu stačil na zisk titulu jesenného kráľa súťaže, keď pred svojimi prenasledovateľmi má sedem bodový náskok. Zaváhanie druhého Trebišova v susednom derby vo Vranove, kde prehral 0:3 využila prešovská rezerva Tatrana, ktorá po hladkom víťazstve nad Barcou poskočila druhú priečku. Slavoj v tabuľke preskočila aj Stará Ľubovňa, keď získala plný počet bodov v Bardejove. V dlho očakávanom okresnom derby na Spiši hostili nováčik z Krompách celok Sp. N. Vsi, no podobne ako pred niekoľkými rokmi v IV. lige, ani teraz sa domáci celok netešil zo zisku troch bodov keď prehral 1:2. Podobne ako na popredných miestach aj na konci tabuľky došlo pohybu mužstiev. Z poslednej priečky sa odpútali hráči Nižnej Myšle, po vysokom víťazstve nad Svidníkom, ktorý zaujal ich miesto v tabuľke.

Košice - Sabinov 1:1 (1:0)

Košice - Stretnutie celkov z hornej polovice tabuľky priniesol zaujímavý a rušný futbal. Sabinovčania potvrdili dobrý chýr a od začiatku sa hralo vo veľmi dobrom tempe. Útoky sa striedali na oboch stranách a do streleckej listiny sa zapísali iba hosťujúci hráči. Hneď v úvode vyrobila hosťujúca obrana veľkú hrúbku a Gajdoš si dal vlastný gól. Ten však vôbec neotriasol ich radmi a naopak snažili sa nepriaznivý stav skorigovať. Tesne vedenie mohli poistiť domáci, ale vo finálnej fáze im chýbala presnosť. Po zmene strán sa predsa len radovali z gólu hráči Slovana, keď po peknej akcii vyrovnal ich najlepší strelec Lupták. Aj keď do konca stretnutia zostávalo dosť času skóre sa už nezmenilo, hoci obaja súperi mali niekoľko príležitosti. Vo vyrovnanom stretnutí si nakoniec súperi body spravodlivo podelili.

Góly: 11. Gajdoš (vlastný) - 55. Lupták. Pred 150 divákmi rozhodoval Koščo, ŽK: Adam. KOŠICE: Putnocký - Smrek, Sciranka, Kováč, Cicnam - P. zajac, Džogan, Gajdoš (67. Nemčík), Adam - Liška (80. Horváth), Jurčo (60. Matia). SABINOV: Vaško - S. Gajdoš, Kšenzakovič, Karaffa, Bašista - Darák, Molčan (82. Ižarik), Lupták, Andraščík - Turák, Pták (90. + Novotný).

E. OROSZ

Prešov B - Barca 4:0 (2:0)

Prešov - V prvom polčase malo stretnutie pričinením oboch mužstiev dobré tempo. Hostia zahrozili v 2. min., ale brankár Talian bol na mieste. Potom však už mali viac z hry a boli útočnejším mužstvom favorizovaní Prešovčania. V 19. min. sa po peknej akcii domáceho tímu ocitol v sľubnej streleckej pozícii Zolák, no gól z toho ešte nebol. Skóre duelu otvoril až v 30. min. nekompromisnou strelu Pribula. O tri minúty neskôr zvýšil vedenie prešovskej rezervy Cicman. Domáci v tejto fáze stretnutia ovládli hru a ich náskok mohol byť aj výraznejší. V 64. min. sa Tatranci opäť prezentovali parádnou akciou - Belejík prihral Cicmanovi a ten dal tretí gól 1. FC Tatran. V 82. min. brankár Talian zlikvidoval hosťom šancu a výhru domácich pečatil v nadstavenom čase Belejík.

Góly: 33. a 64. Cicman, 30. Pribula, 90.+ Belejík. Pred 70 divákmi rozhodoval Slebodník, ŽK: Novák - Štiak, Kolesár, Kollár. PREŠOV B: Talian - Magáč (90. J. Baran), Džubák, Gomoľa, Kipikaša - Haničák (72. Kolivoška), Novák (62. Vrbovský), Guman, Pribula - Cicman, Belejík. BARCA: Lipták - Kollár (81. Pačinda), Pipta, Kaššai, Spišák - Kolesár, Štiak, Brunovský (59. Segeďa), Kočiš - Török, Sabol (36. V. Palkovič).

J. JACOŠ

Bardejov - St. Ľubovňa 0:1 (0:1)

Bardejov - Na hornom Šariši sa hral iba priemerný treťoligový futbal v podaní oboch celkov. Hostia vychádzali so zabezpečenej obrany a vyčkávali na svoju príležitosť. Mladému mančaftu domácich nemožno uprieť snahu, ale tá na oveľa skúsenejší celok nestačila. Ich útočné akcie zväčša končili pred pokutovým územím. O menšie vzrušenie sa v úvode postaral brankár Vaško, ktorý si po malej domov dovolil v šestnástke kľučku na domáceho útočníka. Hostitelia sa iba ťažko dokázali presadiť cez umne hrajúcu obranu hostí a strelecké pokusy Javorského či Tkáčika neprekvapili hosťujúceho brankára. Po polhodine hry vystrašil Markovič domáceho brankára, keď jeho nepresný center skončil niekoľko centimetrov nad brvnom. Tesne pred prestávkou sa zrodila gólová akcia, na začiatku ktorej bol kapitán Pavlišin. Na polovici domácich získal loptu, ktorá po osi Renčko, Pagor, Solotruk skončila v sieti domácich. Po zmene strán sa hostia zamerali na udržanie tesného vedenia. Úsmev im mohol zamrznúť po strele Hoclára v 56. min., keď z priameho kopu trafil do ľavej žrde Vaškovej bránky. Bola to najväčšia šanca domácich v celom stretnutí. V zostávajúcich minútach sa už hrala skôr prekopávaná a uzimený diváci videli málo futbalovej krásy. Hostia eliminovali snahu domácim a nedovolili im skórovať.

Gól: 40. Solotruk. Pred 300 divákmi rozhodoval Lengyel, ŽK: Fečanin - Markovič. BARDEJOV: Bľanda - Pelegrim, Tkáčik, Fečanin, Javorský (84. Souček) - Vasiliak (84. Petráš), Hoclár, Bodík, Luščák - Škvarla (63. Šesták), Pizúr. STARÁ ĽUBOVŇA: Vaško - J. Čarnota, Hricov, Pavlišin, Majný - Markovič (67. Kolcun), Kupec, Boguský, Solotruk (90. Čomič) - Pagor, Renčko (75. Puhák).

J. GLOVIČKO

V. Šariš - Giraltovce 1:0 (0:0)

V. Šariš - Zápas začali obe mužstvá opatrne. Domáci sa snažili súpera zatlačiť na vlastnú polovicu, vzápätí rozohrávali trestný kop Župom a po hlavičke Farkaša síce lopta skončila v sieti, no na pokyn postranného rozhodcu gól neplatil pre ofsajd. Domáci aj naďalej tlačili súpera pred šestnástku a Župova delovka skončila tesne vedľa žrde. V týchto chvíľach hostia hrali veľmi tvrdo, čoho výsledkom boli žlté karty pre bratov Partilovocov Patrika a Erika. Brankár hostí Štefánik sa vyznamenal aj pri ďalšom pokuse Župu. Po ojedinelom útoku mal šancu aj hosťujúci Cigán, no nevyužil ju. Na druhej strane vypálil aj Hric, no takisto jeho strela minula bránu. V druhom polčase domáci už v prvých minútach donútili brankára hostí Štefánika k robinzonáde, no po kope z rohu sa dostal k lopte Pohlod a nekompromisne skóroval. V 56. min. hostia iba faulom zabránili ďalšiemu gólu. V 74. min. hostia pred bránou zrazili Porochnavého, no podľa rozhodcu Zubku, aj keď ju brankár Štefánik vyrazil, evidentný rohový kop rozhodca neodpískal. O dve minúty nato prudkú strelu Lukáča Štefánik znova bravúrne kryl. Nakoniec gól nepadol a domácim ostalo iba chudobné jednogólové víťazstvo. Treba povedať, že sa o to zaslúžil najmä výborný brankár hostí Štefánik, ale aj svojimi nerozhodnými verdiktami rozhodca Zubka.

Góly: 49. Pohlod. Pred 400 divákmi rozhodoval Zubka, ŽK: Patrik Partila, Erik Partila, Eliáš. V. ŠARIŠ: Aštary - Farkaš (51. Maroš Vasiľ), Lukáč, Macák, Pohlod, Džubinský, Porochnavý, Filipák (63. Hriško), Hritz, Martin Vasiľ, Župa (78. Peter Vasiľ).

GIRALTOVCE: Štefánik - Cigán, Patrik Partila, Erik Partila, Mintáľ (69. Hudák), Uhrín, Eliáš, Hvišč, Gálik, Mati, Vojta.

J. RODÁK

Turňa - Stropkov 1:1 (1:0)

Turňa - Za veľmi dobrého príjemného počasia sa domáci bez rešpektu pustili do lídra treťoligového pelotónu. Vytvorili si v prvom polčase tlak, ale hráči sa pretekali v zahadzovaní príležitostí na skórovanie. V 20. min. po narážačke sa sám ocitol sám pred bránkou Viszlay, ktorý mieril pomedzi nohy brankára ale z bránkovej čiary vykopol obránca loptu za bránku. Ten istý hráč v 23. min. z 10 m prestrelil bránku hostí. V 25. min. z ojedinelého útoku pohrozili aj Stropkovčania, keď z výhodnej pozície hlavičkoval Fečko tesne nad bránu. V 28. min. sa už agilne hrajúci Viszlay presadil, keď po rohovom kope hlavou strelil gól domácich. Domáci aj naďalej tlačili súpera pred jeho bránu, no šance Viszlayho a Ivana ostali nevyužité. Po prestávke sa striedali útoky na oboch stranách. Najskôr v 60. min. Pelegrín hlavičkoval tesne nad bránu, potom Ballók z 5 m prehadzoval brankára hostí, no ten jeho lobovanú strelu chytil. V 75. min. hostia vystrelili do priestoru bránky, ale vyznamenal sa brankár Rebej keď prudkú strelu Fečka vyrazil nad bránu. V 76. min. sa však už Andrejko nemýlil a zaznamenal vyrovnávajúci gól a upravil stav stretnutia na 1:1. Domáci sa ešte v závere pokúšali o víťazstvo v zápase, ale šance Ballóka a Pelegrína ostali nevyužité.

Góly: 28. Viszlay - 76. Andrejko. Pred 400 divákmi rozhodoval Mano, ŽK: Sabo, Viszlay - Andrejko, Vrábeľ.

TURŇA: Rebej - Sabo, Péter, Erdélyi, Ivan (70. Šoltés), Viszlay, Janočko, Danko, Pelegrín - Ballók, Varga. STROPKOV: Makó - Tírer (55. Vrábeľ), Kandráč, Bučko, Gonos - Veselý, Potoma (70. Pavlík), Andrejko, Kočiš - Fečko, Tabiš.

J. FIFIK

Krompachy - Sp. N. Ves 1:2 (1:0)

Krompachy - Okresné derby za pekného počasia začali obe mužstvá veľmi opatrne. Hralo sa medzi šestnástkami a ako prví pohrozili v 22. min. domáci, ale hlavička Miloša Ontka išla vedľa. V 35. min. Ľubo Ontko uvoľnil Lesniaka a ten svoju šancu premenil. V posledných desiatich minútach prvého polčasu hostia pritlačili domácich a dve veľmi dobré príležitosti. Prvú zachránil brankár Štofka a druhú na bránkovej čiare Kurila. V druhom polčase hostia spresnili hru a vynútili si miernu prevahu. Už v 57. min. Kandráč vyrovnal. Domácim sa hra nedarila a v 83. min. Sirko dosť šťastným gólom zabezpečil hosťom zaslúžené víťazstvo.

Góly: 35. Lesniak - 57. Kandráč, 83. Sirko. Pred 700 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Štofka - Janečka.

KROMPACHY: Štovka - Lesniak (75. Šmida), Ľ. Ontko, Zahoranec, Košč - M. Ontko, Varga (85. Karpinský), Kuriško, Kurila - Pavlík, Tomašov. SP. N. VES: Tököly - Koniar, Hamráček, Sedláček, Maxim (80. Hudáček) - Výboch, Janečka, Tököly Radoslav, Kandráč - Samo (87. Kováč), Sirko.

P. HORVÁTH

N. Myšľa - Svidník 6:1 (2:0)

N. Myšľa - Stretnutie mužstiev z konca tabuľky malo zo začiatku vyrovnaný priebeh, ale neskôr domáci boli viac iniciatívnejší a strieľali aj góly. Už v 2. min. domáci Kalmár neprestrelil brankára hostí Vaňka, ale v 8. min. sa nemýlil a po hlavičke Lipnického zblízka otvoril skóre. Na druhej strane Svidníčan Paňko st. ohrozoval brankára Urdu, ale jeho strelu domáca obrana zblokovala. V 43. min. sa blysol domáci režisér hry Korínek a po priťuknutí z priameho kopu k tyči zvýšil na 2:0. Druhý polčas mal podobný scenár ako prvý ale domáci boli strelecky úspešnejší. V 48. min. po peknej kombinačnej akcii na pravej strane si vymenili loptu Korínek s Večeřom a posledne menovaný strelou po zemi k tyči zvýšil na 3:0. Potom skúšali ohroziť Vaňkovu bránu volejom Kalmár, Lipnický zblízka hlavou nedal a tiež Korínek strelou z 30 m. Na 4:0 zvýšil hlavou v 55. min. veľmi dobre hrajúci Turčík po polovysokom centri z pravej strany. V útoku svoje kvality potvrdzoval Kalmár aj napriek tréningovému výpadku. Vybojoval loptu v šestnástke hostí, priťukol ju Lipnickému a ten sa nemýlil - 5:0. Hostia sa tiež snažili, ale Urda v 73. min. strelu do šibenice vyškriabal. Na 5:1 z priameho kopu znížil snaživý Paňko st. Domáci sa ďalej snažili už bez vylúčeného brankára (po druhej žltej karte). Po veľmi peknej kombinácii Kalmár - Korínek - Senjuž v 84. min. domáci kapitán Senjuž upravil konečný výsledok na 6:1.

Góly: 8. Kalmár, 43. Korínek, 48. Večeřa, 55. Turčík, 70. Lipnický, 84. Senjuž - 73. Paňko. Pred 100 divákmi rozhodoval Molitoris. ŽK: Urda - Harakaľ. ČK: Urda po 2 ŽK. N. MYŠĽA: Urda - Jurek, Gorej, Senjuž, Turčík - Lipnický, Večeřa (73. Krajcar), Kalmár (88. Kurta), Korínek - Prachař (58. Salák), Mižák.

SVIDNÍK: Vaňko - Bučko, Viravec, Pustý, Bednár - Harakaľ (48. Slivka), Paňko ml., Hirka, Kaleja - Paňko st., Druga.

F. HELFEN

Vranov - Trebišov 3:0 (2:0)

Vranov - V tomto derby stretnutí zaslúžene zvíťazili domáci. Podali disciplinovaný výkon po ktorom súper odchádzal zo zaslúženou prehrou. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný. Ako prví pohrozili hostia, ktorí v 8. min. tesne minuli domácu bránu. V 32. min. po faule na Hatoka zahrával Gadžo priamy kop a Kubalík otvoril skóre stretnutia. V 39. min. vyhral domáci Mondík hlavičkový súboj a Kuhajdík volejom nádherne zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa niesol v znamení územnej prevahy domácich, ktorí svoj náskok zvýšili v 80. min. Kišom, ktorý svoj samostatný nájazd na brankára Poľackého bezpečne premenil. Ďalšie šance domácich ostali nevyužité a skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo. Hostia sa v poli snažili, ale ich úsilie končilo pred šestnástkou domácich a gólové príležitosti si vypracuvávali sporadicky. Domáci podali najlepší jesenný výkon a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.

Góly: 32. Kubalík, 39. Kuhajdík, 80. Kiš. Pred 500 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Borčík. VRANOV: Suchý - Čurlík, Kubalík, Duda, Komár - Kuhajdík (89. Baschiera), Durkaj, Mondík (87. Lukáč), Gadžo - Kiš (75. Bartko), Hatok. TREBIŠOV: Poľacký - Timko, Gašpar, Capko, Borčík - Černej, Novák (76. Čerňa), Miko (59. Guza), Jenei - Kakaščík (44. Hudák), Ruskovský.