Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA / Nečakané výsledky posledného jesenného kola. Vojkovce nastúpili a získali prvý bod

Jozef PETRUŠKA & Matej a Lukáš KOTRADYOVCISpiš - Trinástka bola naozaj v nedeľu "šaľeným" číslom. Veď kto by čakal, že v "zápase jesene" si Veľký

Jozef PETRUŠKA & Matej a Lukáš KOTRADYOVCI

Spiš - Trinástka bola naozaj v nedeľu "šaľeným" číslom. Veď kto by čakal, že v "zápase jesene" si Veľký Folkmar urobí z kluknavskej brány strelnicu, alebo že Spišský Hrušov zoberie body z Hrabušíc resp. Markušovce z Bystrian. Otáznik bol na duelom vo Vojkovciach, a hlavne, či domáci vôbec nastúpia. Nakoniec sa stretnutie hralo a Vojkovce si za remízu 1:1 pripísali do tabuľky prvý bod. Súťaž pokračuje v nedeľu predohrávkou prvého jarného kola.

HRABUŠICE - SP. HRUŠOV 0:2 (0:0)

V prvom polčase mali domáci 3 - 4 gólové príležitostí, ale hrdinom zápasu bol brankár Sp. Hrušova Matfiak. V 10. minúte zlikvidoval dobrú šancu Priehodu, v 14. minúte vychytal Popadiča.

Po obrátke pomaly, ale isto začali hostia vyrovnávať hru a v 78. minúte po skrumáži zaskočil domácich Šofranko - 0:1. Hrabušice chceli veľmi vyrovnať, ale v čase najväčšieho náporu im ušiel v 87. minúte Slamený a upravil na konečných 2:0 pre Spišský Hrušov. Pred 100 divákmi nemastné - neslané stretnutie rozhodoval Rusnák. HRABUŠICE: Jendrál - Novák, Tkáč, Jendrál - J. Školník, D. Školník, Šarišský, Lipčák, Priehoda - Popadič, Kacvinský, striedal: Horanský. SP. HRUŠOV: Matfiak - Kunzo, Švač, Braz - Šofranko, Filip, Samoľ, Pukľuš, Slamený - Š. Filip, Kušnír, striedali: Hrobák, Repaský, Olejník.

BYSTRANY - MARKUŠOVCE 0:1 (0:1)

Domáci nastúpili bez dvoch kľúčových hráčov - bratov Jána a Jozefa Suchých, čo bolo na ich hre aj vidieť. Nedorozumenie v obrane trestal v 40. minúte Stoličný. Ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci gól. Markušovčania môžu ďakovať za tri body svojmu famóznemu brankárovi "Fafovi" Užíkovi, ktorý chytil 3 - 4 gólové šance. Pred 100 divákmi rozhodoval R. Rusnák. BYSTRANY: Pavol - Mikula, Jochman, Satala - Filip, Šefčík, Brajerčík, Chlebovec, Lukáč - Hamrák, Gonda, striedali: Lipovský, Vrabec. MARKUŠOVCE: Užík - Hlucháň, Mrovčák, Andráši - Stoličný, Čuchran, S. Čuchran, Holub, Hozza - Andráši, Antony. Hostia hrali presne s jedenástimi hráčmi.

V. FOLKMAR - KLUKNAVA 9:0 (4:0)

Aký komentár dať k tomuto zápasu? Výsledok hovorí za všetko. Rozhodujúci zápas jesene jasne lepšie vyšiel domácim, ktorí si z kluknavskej brány urobili strelnicu. Jedinou chybou na strane V. Folkmara bolo to, že zápas nesnímali kamerou, nakoľko góly boli priam ligové, zvlášť strela R. Ďorďa na 3:0 si zaslúži prívlastok "gól mesiaca októbra".

Sled gólov: 7. minúta - R. Ďorďa (parádna strela z priameho kopu), 18. minúta - Bordáš 2:0, 20. minúta - R. Ďorď (šibenica) 3:0 a 26. minúta Andrejco na polčasových 4:0. Druhý polčas - 49. minúta Varga 5:0, 63. minúta - Roth 6:0, 70. minúta Grega - 7:0, 71. minúta delovka Sasáka 8:0 a 83. minúta Bordáš konečných 9:0. Pred 400 spokojnými divákmi rozhodoval Šofranko. V. FOLKMAR: Petkáč - Varga, Sasák, M. Ďorď - R. Ďorď, Andrejco, Bordáš, Grega, Varga - Budinský, Roth, striedali: Jakubišin, Kaleja. KLUKNAVA: Dunka - Glova, Voda, Nehyla - Kokoruďa, Lisý, Čarnoky, Hoppej, Richnavský - Horváth, Belej, striedali: Rychnavský, Peklanský.

TEPLIČKA - GELNICA 2:2 (0:2)

Už v 4. minúte sa zranil domáci Karabin, ktorého museli odviezť na pohotovosť. V 8. minúte inkasovali domáci ďalšiu ranu v podobe gólu Kleina. O štyri minúty šokoval tepličských fanúšikov, ale aj hráčov Tokár - 2:0 pre Gelnicu. V 35. minúte mal kapitán Uhrinovský výhodu pokutového kopu - nedal.

Po zmene strán napravil svoju chybu z prvého polčasu Uhrinovský a v 51. minúte znížil na rozdiel gólu. Vydretú remízu zabezpečil v 73. minúte Hamrák. Hlavne v druhom polčase mali domáci neustály tlak, no hostia si cennú remízu ubránili. Pred 100 divákmi rozhodoval Schlesinger. TEPLIČKA: Gorbar - Ondruško, Uhrinovský, Laško - Vojtko, Hamrák, Biacovský, Melega, Hasaj - Marcinčák, Karabin, striedali: Odziomek, Hodnický, Laško. SLOVAN GELNICA: Pavlovič - Hofman, Rejdovjan, Klein - Brutovský, Ledvinský, Drajna, Mrasik, Bodnár - Tokár, Sewczuk, striedali: Pavúk, Mihok.

OLCNAVA - ODORÍN 3:0 (2:0)

Prevaha domáceho mužstva priniesla v prvej polhodine dve nastrelené žrde a jedno brvno. Pri hre na jednu bránu sa skóre prvý raz menilo v 38. minúte, autorom gólu bol Kaščák. V 42. minúte poslal z 30 metrov gólový pozdrav brankárovi hostí M. Petrov.

Druhý polčas priniesol prevahu domácich, ale stovka divákov videla už len jeden gól, keď v 70. minúte sa do listiny strelcov zapísal Pavlík. Odorínčania môžu ďakovať len tradičnej domácej streleckej nemohúcnosti, že neinkasovali ešte vyšší prídel. Stretnutie rozhodoval Staško. OLCNAVA: Ferenčuha - Fifik, Petrov, Pavlík - Pastucha, Ľ. Kožár, Melega, M. Olejník, Gonda - Kaščák, M. Kožár, striedali: Gardošík, Salaj, P. Olejník. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko, Maďar - Mikolaj, Lipták, Kavulič, Boroš, Bednár - Kočik, striedal: Sedlačko, Veľký, Strela.

VOJKOVCE - JAMNÍK 1:1 (1:1)

V stretnutí Vojkovce - Jamník zaujali len tri momenty:

1. gól domácich v 10. minúte na 1:0, autorom bol Valenčin,

2. gól hostí v 38. minúte na 1:1, autorom bol Ruman,

3. v závere dostal červenú kartu Koňak z Jamníka.

Celkovo to bol zápas o ničom, Vojkovce produkovali futbalový odvar a domáci sa im prispôsobili. Ešteže sa k nim nepripojila rozhodcovská trojica, ktorá bolo jediným svetlým momentom zápasu. Pred 50 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. VOJKOVCE: Olejník - Podracký, Mastiš, Vilkovský - Kandra, Valenčín, Salanci, Micherda , Gonda - Kandra, Adam, striedal: Gonda. JAMNÍK: Macejko - Jančár, J. Čuj, Ondruš - Pavlík, Fabini, M. Čuj, Koňak, Kočiš - S. Čuj, Ruman, striedali: Greš, Farkašovský.

SLOVINKY - LETANOVCE 2:0 (1:0)

Domáci futbalisti chceli nadviazať na dobré výkony z Vojkoviec a Sp. Hrušova, čo sa im aj darilo. Od prvej minúty zatlačili súpera a ich snaha bola korunovaná po polhodine hry gólom J. Poláčeka.

V druhom polčase Letanovčania odpadli a bola to hra mačky s myšou. V 75. minúte pečatil víťazstvo Sloviniek Cicoň strelou z hranice šestnástky. Pred 100 divákmi rozhodoval Cehuľa. SLOVINKY: Horňák - Hudec, Seman, Ďorko - Neubeller, Pačan, Cicoň, M. Poláček, Novotný - J. Poláček, Župa, striedali: Gmuca, Janiga. LETANOVCE: Drabiščák - Neupaver, Lačný, Kubičár - Pecha, Kacvinský, Zalibera, Slamený, Polhoš - Biskup, Ogurčák, striedali: Pecha, Šoltís.

14.Vojkovce1301127:521

Program predohrávaného 14. kola: Sp. Hrušov - Letanovce 10.30 hod., Slovinky - Jamník, Vojkovce - Odorín, Olcnava - Gelnica 10.30 hod., Teplička - Kluknava, V. Folkmar - Markušovce, Bystrany - Hrabušice.