REGISTRUJEME

Sportnet|31. okt 2005 o 00:00

Jelšicovi nie je súdené doma skórovaťKošice - Jasnou jednotkou v útoku MFK je v tejto sezóne Pavol Piatka. Dobre mu sekunduje Jozef Jelšic a o

Jelšicovi nie je súdené doma skórovať

Košice - Jasnou jednotkou v útoku MFK je v tejto sezóne Pavol Piatka. Dobre mu sekunduje Jozef Jelšic a o slovo sa už hlásia i mladíci Líška a Jurčo. Jelšic síce nedostáva toľko šancí ako Piatka, no keď je na hracej ploche, vie si nájsť priestor na skórovanie. Aj sa mu podarí skórovať, ale v tejto sezóne len na ihriskách súperov... Odkedy sa klub presťahoval z Ličartoviec do Košíc, čermeľský štadión akoby mal inak postavené brány. J. Jelšic strelil ja jeseň tri góly v II. lige - v 2. kole v Podbrezovej dva a v 5. kole v Trnave jeden. Medzitým sa Košice pradstavili v Slovenskom pohári v Barci, kde v 1. kole vyhrali 4:0 a dva góly strelil práve Jelšic. Naposledy si počas reprezentačnej prestávky odskočili hráči MFK na prípravný zápas do Budapešti, kde porazili tamojší MTK 2:1. Oba góly strelil, kto iný, Jelšic... Len v Čermeli nie a nie skórovať. Akoby sa šťastie od neho odklonilo. Aj v zápase s Dunajskou Stredou mal v I. polčase dve tutovky, no ani jedna sa neskončila gólom. Po obrátke sa už na ihrisku neobjavil.

"Nielen šťastie mi chýba. Potrebujem aj potrebný pokoj pri koncovke. Domáci štadión je v tomto smere pre mňa ako zakliaty. Budem to asi musieť čím skôr prelomiť. Neviem, či zvýšený tlak na mňa alebo niečo iné je za tým, že doma nemôžem skórovať. Keby som na to prišiel, tak by som to odstránil. Sám neviem, v čom to je. Prvú šancu som mal určite riešiť lepšie. Chcel som loptu vonkajškom usmerniť povedľa brankára a strelil som ju aj povedľa brány... Veľmi som túžil loptu streliť do siete," konštatoval po zápase 25-ročný útočník MFK.