Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

V Čermeli Piatkov koncert - Košice i Prešov nadeľovali

Košice Až šesť vylúčených sme zaregistrovali v 14. kole II. futbalovej ligy, v ktorom sa zrodili dve bezgólové remízy. Nečakolo sa zakopnutie R.

Soboty so Zlatými Moravcami a prekvapením kola je domáca remíza Lučenca s posledným Báčom! A to hosťom vylúčil rozhodca dvoch hráčov v 29. a 52. min… Líder súťaže v Čermeli jednoznačne zvládol úlohu favorita, keď Dunajskej Strede uštedril poltucet. Strelecky sa zaskvel Piatka, autor štyroch gólov. Ani Prešovčania nezaostávali v koncovke. Rezervy Nitry nastrieľali štyri góly. Domácich, ktorí od 20. minúty hrali len desiati, zlomili v samom závere. Ťažké srdce na rozhodcu Trutza majú Michalovčania, ktorí ešte v piatok prehrali v Senci 1:3. Vo východoslovenskom derby sa mužstvá rozišli zmierlivo. Na čele je dvojica s rovnakým počtom bodov, pretože Šaľa zvíťazila aj v Podbrezovej. Práve v budúcom kole bude zápas ako remeň, keď Šaľa privíta Košice.

Košice - D. Streda 6:0 (2:0)

Košice V Čermeli boli diváci svedkami streleckého koncertu v súčasnosti najlepšieho kanoniera II. ligy Pavla Piatku, ktorý strelil štyri góly. Po úvodnej dvadsaťminútovke, ktorá sa viedla v "dušičkovskej" atmosfére, sa o prvé vzrušenie postaral domáci Jelšic, ktorý po Bicákovej spätnej prihrávke premárnil výbornú šancu. Hneď z protiútoku ho z dobre pozície napodobnil Bazsó. Ďalší útok domácich však už niesol gólovú pečať. Majoroš ideálnym centrom našiel Piatku a pre toho už nebol problém zblízka hlavičkovať do siete. O minútu však mohlo byť vyrovnané. Straka postupoval sám na Pulena, no Kaminský v poslednom okamihu zblokoval jeho strelu. Po polhodine hry mal druhú tutovku na kopačke Jelšic, ktorému opäť "nabíjal" Bicák, no ani tentoraz neskóroval. V 35. min. Jelšic potiahol akciu, pätičkou vrátil loptu nabiehajúcemu Majorošovi, toho strelu síce Kobr vyrazil, ale len pred Piatku, ktorý do prázdnej brány pridal druhý gól MFK. Po obrátke hosťujúci obranca Buka stiahol vo vyloženej pozícii Piatku, za čo uvidel červenú kartu. Piatka vzápätí premenil jedenástku a dovŕšil hetrik. Neubehla ani minúta a a po zlom odkope Kobra, Majoroš z vyše 30 m preloboval hosťujúceho gólmana. Hostia v početnom oslabení nekládli veľký odpor a najradšej by zápas čím skôr ukončili. Nakoniec vypili kalich horkosti až do dna a z Košíc odišli s poltuctom, keď strelecky disponovaný Piatka pridal piaty gól a skóre po faule ma kolbasa uzavrel z jedenástky J. Majoroš.

Góly: 21., 45., 50. a 58. Piatka (tretí z 11 m), 51. a 70. J. Majoroš (druhý z 11 m). Pred 2 800 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Kaminský - Egri, ČK: 49. Buka. MFK: Pulen - I. Kozák, Kaminský, P. Bašista, R. Šimko - J. Majoroš, Drobňák (61. Lesniak), P. Majerník, Bicák (70. Líška) - Piatka, Jelšic (46. Kolbas). DAC: Kobr - Buka, Olejník (46. Jurko), Mečiar, Medgyes - Bazsó (46. Belkovics), Egri, Hadviger, Domík - G. Straka, Maruniak (53. Susko).

T. PETRO

Senec - Michalovce 3:1 (2:1)

Senec - Už v 2. min. sa po prihrávke Papaja gólovo uviedol navrátilec do domácej zostavy Awudu. Hostia vyrovnali, keď nedorozumenie medzi Santaiom a Slovenčiakom šikovne využil T. Šimko. Od 36. do 41. min. prišli rozhodujúce momenty, najprv sa v skrumáži pred bránkou presadil Anane, potom rozhodca Trutz za nešportové správanie vylúčil hosťujúceho brankára Belána. Domáci v druhom polčase kontrolovali hru a Awudu po úniku Papaja strelil tretí gól domácich.

Góly: 2. Awudu, 22. T. Šimko, 36. Anane, 59. Awudu. ŽK: Škuta, Jevľanov, Belán, Michalík, M. Kováč. ČK: 41. Belán. Rozhodoval Trutz pred 1256 divákmi.

FC: Slovenčiak - Angelovič, Guldan, Ľ. Michalík, Santai - Papaj (88. Bella), Takáč (71. M. Kováč), Moughfire, Rožník - Anane (90. Petričko), Awudu.

ŠK ZEMPLÍN: Belán - Berlizov, Leško, Bajza, Uhľár (67. M. Tóth) - T. Šimko, Šitov, Šafranko, Škuta - Jevľanov, Aľušík (43. Žofčák).

Lipany Humenné 1:1 (1:0)

Lipany - Východniarske derby prinieslo dva rozdielne polčasy. Do prestávky boli jednoznačne lepší domáci, po výmene strán mali zasa viac z hry hostia. Kto reálne hodnotil futbalové predstavenie v slnečnom no chladnom počasí, musel uznať, že remíza za spravodlivá. A tiež to, že hráči svojimi výkonmi uzimených divákov príliš neohriali...

Už v 2. min po centri Šotta hlavičkoval tesne nad Seman. O niekoľko sekúnd na opačnom konci zaspala obrana hostiteľov pri štandardnej situácii pred Hvozhom, no Lazúr vari z 10 metrov preloboval aj jeho, aj bránu. Bola to jediná vážnešia príležitosť Humenčanov do 45. minúty. Potom nasledovali už len možnosti hráčov Odevy. Šottovu peknú strelu z voleja zblokoval Tomko, Štofan z priameho kopu prestrelil. Aj L. Janič zakončoval neskôr, podobne ako Šott, "z jednej" , no s jeho pokusom si Pillár poradil. Po polhodine si ale diváci už zakričali gól. L. Janič zacentroval od čiary cez Frigu, a Kizák poslal loptu hlavou k opačnej žrdi - 1:0. Nasledovali ešte ďalšie domáce pokusy, v podaní Šotta, črtajúca sa možnosť L. Janiča, a v nastavenom čase nepremenil tutovku Angelovič.

V druhom polčase sa hralo fyzicky na tú istú bránu, no v nej už stál domáci brankár Hvozda. Zvara mu poslal "pozdrav" zo svojej parkety už po dvoch minútach, na nešťastie pre Humenčana bola lopta ale tečovaná a z priameho kopu letela tesne vedľa žrde. Po chvíli hrúbku lipianskej defenzívy nepotrestal Tomko. Spomínaný Zvara si tak počkal na svoju parketu do 64. minúty, keď aj za prispenia Hvozdu lopta skončila z priameho kopu v domácej sieti. V zostávajúcom čase sa mohli stať osudnými aj ďalšie kiksy zadákov Odevy. Dva možnosti mal Tomko, jednu Frajkor, no ostalo už pri konečnej remíze.

Ján MIROĽA

Góly: 30. Kizák - 64. Zvara. ŽK: Angelovič - Hanc. Rozhodoval Sedlák, 1 150 divákov. ŠK Odeva: Hvozda - L. Seman, Liščinský, Štofan (45. Štieber), L. Janič - Šott, Š. Jacko, Radačovský (62. Kubánka), L. Janič - J. Angelovič, Kizák (81. Kročko). HFC: Pillár - Friga, Rad. Šimko, Hanc, Marek Valkučák - Lazúr (90. Š. Tomčák), Opiela, Toporčák, Zvara (72. Martin Valkučák) - Frajkor (90. R. Tomčák), R. Tomko.

Nitra B Prešov 1:4 (0:1)

Nitra - Úvodné dve šance Prešovčanov nepremenil Macko, ale keď sa v malom vápne dostala lopta až k Iskrovi, favorit bol na koni. Domácich oslabilo vylúčenie Štajera a nebyť Kostolániho, bolo by rozhodnuté už do polčasu. Hneď po obrátke trafil nechytateľne Macko, no otrasený Bališ znížil po peknom úniku. Rozhodnutie mal na kopačke Viazanko, no gól dal až Andraščík päť minút pred koncom riadneho hracieho času. V závere ešte stihol dať Iskra z blízkosti svoj druhý gól v zápase. (šik)

G=oly: 16. Iskra, 46. Macko, 62. Bališ, 85. Andraščík, 90. Iskra.

žk: M. Farkaš, Galík, Šoltis. čk: 21. Štajer. Rozhodoval: Doboš - 225 divákov.

FC B: Kostoláni - Ferenczy (55. Glenda), Karlík, Pav. Farkaš, Mar. Tóth - Guzmický (46. J. Michalík), Štajer, M. Farkaš, Devečka (75. Hagara) - Čurgali, Bališ. Tréner V. Pucher.

TATRAN: Trančík - Staš (46. Gegič), Piter-Bučko, Kovalík, Galík - Viazanko, Andraščík, Macko (85. Helbich), Volf (70. Hanko) - Iskra, Šoltis.