IV. A V. LIGA/ Nálepkovo nevycestovalo. Rudňany a Prakovce doma nepochodili

Sportnet|2. nov 2005 o 00:00

Spiš Oficiálny záver jesene bol na Spiši veľmi dramatický a zaujímavý. O prekvapenie č.1 sa postarali Helcmanovce, keď dokázali zdolať dovtedy

neporazeného lídra zo Smižian. Nečakala sa ani remíza v Chrasti nad Hornádom a tesná prehra Prakoviec na domácej pôde. O poriadny rozruch sa postarali Nálepkovčania, keď potvrdili to, o čom hovorili už oveľa skôr do Kunovej Teplici, kde hrá domáce zápasy Štítnik nevycestovali.

IV. LIGA

Žakarovce - Šaca 4:3 (3:2)

Žakarovčania si zrejme mysleli, že to je len prípravný zápas a podali jeden z najslabších výkonov v jesennej časti, čo sa im mohli vypomstiť. Úvod však mali raketový, keď v 3. minúte prekonal brankára kanonier Belej. V 12. minúte na priebežných 2:0 zvyšoval Hrobko. Keď v 18. minúte Belej upravil na 3:0 zdalo sa, že hostia odídu s debaklom. Domáci však neuveriteľne poľavili a v 22. a 45. minúte inkasovali dva góly.

Žakarovčania v druhom polčase zvýšili tlak a ich snaha bola korunovaná v 81. minúte gólom Škarbeka do pravého horného rohu 4:2. V 88. minúte dokázala Šaca upraviť na konečných 4:3. Pred 200 divákmi rozhodoval Uhlár. ŽAKAROVCE: Prusák Švarc, Šveda, Rendoš Macejko, Hrobko, Škarbek, Hudák, Vilčko Diro, Belej, striedali: Maršalek, Hamrák.

Ľ. MARCINKO

Rudňany - Lok. Košice 0:1 (0:0)

V mrazivom počasí futbal v Rudňanoch hrial. Hostia podali výkon zodpovedný ich postaveniu v tabuľke. Domáci bojovnosťou a nasadením hrali vyrovnanú partiu. Najväčšiu šancu na skórovanie v prvom polčase mal po priamom kope Vodhnanel, ale brankárovi hostí pomohlo brvno. O všetkom sa rozhodlo v úvode druhého polčasu, keď Rudniancov poriadne zaskočil pohotovým gólom Marinčák. V ďalšom priebehu si hostia vypracovali ďalšie príležitostí, ale skórovať sa im už nepodarilo. Za predvedený výkon by si domáci bol plne zaslúžili, ale znova sa presvedčili o tom, že futbal sa hrá na góly a nie futbalovo-umelecký dojem. Pred 300 divákmi rozhodoval Komár. RUDŇANY: Franko - Farkašovský, Uhrín, Kokoruďa - Kyrc, Antal, Vodhanel, Neuvirth, Oravec - Dunka, Labanc, striedali: Stašík, Červeňák, Horváth.

J. PETRUŠKA

Sp. Podhradie - Čierne 3:0 (1:0)

V. LIGA

Harichovce - Jaklovce 1:1 (0:1)

Jaklovčania nemali pred stretnutím v Harichovciach veľké oči. Domáci, ako tradične, doplatili na svoju slabosť premieňanie gólových šancí. V prvom polčase ich mali hodne, ale na prekvapenie loptu zo siete v 11. minúte ťahal ako prvý brankár domácich Lipták. V druhom polčase sa Jaklovčania zamerali skôr na taktické ubránenie pre nich priaznivého výsledku. Aspoň bod pre domácich ratoval z pokutového kopu Staroň. Pred 80 divákmi rozhodoval Baksay. HARICHOVCE: Lipták - Soták, Kupčík, B. Hudáček - Suchý, Pukluš, P. Hudáček, Ambrozy, Staroň - Hrušovský, Hric, striedali: Karchňák, Tatarko. JAKLOVCE: Burkuš - Fabrici, Eliáš, Kandrik - Lacko, Jakubišin, Hajduk, Mastiš, Papcun - Švartz, Adamišin, striedal: Ondaš.

J. PETRUŠKA

Prakovce - Koš. N. Ves 0:1 (0:0)

Hostia už v úvode zápasu naznačili, že prišli do Prakoviec uhrať čo najlepší výsledok. V 8. minúte prvú šancu hostí zmaril brankár Dorčák, keď doslova vyškriabal loptu zo šibenice. Hra sa postupne vyrovnala a v 26. minúte brankár hostí stratil orientáciu, ale obranca vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány. V 35. minúte to boli opäť domáci, no Čechovú hlavičku brankár reflexívne vyrazil. Koš. Nová Ves nepríjemne sťažovali hru prakovskej obrany, ale brankár Dorčák im zmaril tri vyložené šance. V druhom polčas sa obraz hry nezmenil. Hostia pôsobili ako rýchlejšie mužstvo a po chybných prihrávkach domácich sa im v 75. minúte podarilo Luntzerom skórovať, keď jeho strelu tečoval domáci obranca. V 80. minúte domáci pritlačili, no hlavičku Čecha brankár zázračne zneškodnil. V závere zápasu sa domáci snažili zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale hostia im to nedovolili. Na vypracované gólové šance to mala byť spravodlivá remíza. Pred 100 divákmi rozhodoval Kaščák. PRAKOVCE: Dorčák Čech, Vaškovič, Kuchta, Stoklas J. Regec, Fr. Kuchár, Slovinský, Silla Grajcár, Kovalčík, striedali: M. Kuchár, Filický, Pisko.

L. HAVRILLA

Chrasť n/H - Kr. Podhradie 1:1 (0:1)

Hostia sa netajili tým, že do Chraste n/H prišli po body. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom raz mali navrch hostia raz domáci. Už v 1. minúte zmaril tutovku hostí gólman M. Šefčík. V 15. minúte nepokryli dostatočne Renčoka a Kr. Podhradie viedlo 1:0. V druhom polčase po prestriedaní oživil útočnú fázu Gonda. V 70. minúte po rozohraní rohového kopu na krátko prudko vystrelil Sopkovič a možno tečovaná lopta skončila v sieti 1:1. V záverečných minútach sa víťazstvo mohlo nakloniť na obide strany. Päť minút pred koncom lopta útočníka hostí tesne minula bránu a v 90. minúte po prihrávke Gardošíka na Mareka Dirdu jeho kľučku brankára vystihol. Pred 100 divákmi rozhodoval Koščo. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Ľ. Jančár, Pramuka Sopkovič, Bady, Gardošík, J. Šefčík, Dirda J. Dirda, M. Dirda.

M. ŠEFČÍK

Helcmanovce - Smižany 2:0 (0:0)

O Helcmanovčanoch je známe, že proti silnému súperovu sa dokážu poriadne vyhecovať. Veľkou motiváciou bolo aj to, že Smižany malo stále nulu v kolónke prehier. Už v 5. minúte Ľ. Maliňák sám pred Jochmanom prestrelil. Hostia sa dostali k slovu v 16. minúte, keď spoza šestnástky mieril nad Leštiansky. Na druhej strane v 32. minúte mieril nad R. Maliňák. Presný cieľ nenašla ani strela J. Piska z priameho kopu a v 40. minúte Jochman strelu R. Maliňáka vytlačil na roh. V závere prvého polčasu mohli hostia ohroziť domácu bránu po dvoch rohových kopoch. Úvod druhého polčasu patril Helcmanovciam, v 52. minúte im vyšla dobrá kombinačná akcia na konci ktorej bol Ľ. Maliňák 1:0. V 59. minúte zo šiestich metrov prestrelil R. Maliňák, ale v 65. minúte využil zaváhanie hostí Zmij 2:0. Smižany sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale vážnejšie helcmanovskú bránu neohrozili a svojím výkonom trochu v tomto stretnutí sklamali. Pred 150 divákmi rozhodoval Melicherčík. HELCMANOVCE: Mamák Marcinko, Kuchár, J. Maliňák Pisko, R. Maliňák, Ľ. Maliňák, Ferenc, Gbúr Ustohal, Zmij, striedali: Pisko, Ľ. Zmij. SMIŽANY: Jochman Leštianský, Puškáš, Klubert Krempaský, Staššík, Bobko, Šoltés, Kovalčík Nagy, Gurčík, striedal: Kašický.

T. THEIS

Štítnik K. T. Nálepkovo, nehralo sa

Na Nálepkovčanov čakali v Kunovej Teplici zbytočne. Tak ako už avizovali na letnom aktíve ŠTK VsFZ, na stretnutie nevycestovali. Na rozdiel od iných spišských klubov Nálepkovčania svoje chlapské slovo dodržali.

Sp. Vlachy - Margecany 2:2 (1:1)

Úvod zápasu domácim vôbec nevyšiel. Hostia už v 1. minúte zahrávali priamy kop, brankárovi Tomaškovi lopta odskočila a Kaľavský nemal problém dať prvý gól hostí 0:1. Po tomto momente mali prevahu hostia. Vlašania hru vyrovnali asi po desiatich minútach a postupne prebrali iniciatívu, vytvárali si šance, ktoré však ostali nevyužité. V 34. minúte nedal gólmanovi hostí šancu D. Labaš a bolo vyrovnané. Druhý polčas začali lepšie Vlašania. Dostali mužstvo Margecian pod tlak. Vytvorili si niekoľko čistých gólových šancí, tie však trestuhodne zahadzovali. Radosť domácim fanúšikom urobil až v 64. minúte Petruška, ktorý sa v päťke najlepšie zorientoval a skóroval 2:1. Od týchto chvíľ domáci hrali o jedného hráča naviac, keď Mondry videl po druhej žltej karte červenú. Zdalo sa, že to domácim uľahčí cestu k víťazstvu. Opak bol pravdou. Domáci poľavili zo svojej bojovnosti a predali iniciatívu hosťom. Ich snaha bola po chybe domácej obrany korunovaná streleným gólom Mráza v 71. minúte a ani po tomto góle sa Vlašanom hra nedarila. V 88. minúte mali hostia šancu na strelenie gólu, ale krížna strela tesne minula Tomaškovú bránu. V záverečných sekundách mohli diváci rozhodnúť vo svoj prospech, ale dve veľké šance Čekovského ostali nevyužité. Hostia sa v Sp. Vlachoch predstavili ako zdatný a bojovný súper. Domáci hráči môžu ľutovať stratu dvoch bodov svojou neschopnosťou premieňať šance, ktoré si v zápase vytvorili. Pred rozvášnenou lavičkou hostí a 200 divákmi stretnutie rozhodoval Gonos. SP. VLACHY: Tomaško Novák, Šefčík, Petruška, Horváth Tomajko, Čekovský, Mišura, Biroščák Labaš, Čarnoky, striedal: Ivan. Zostavu hostí nenahlásili.